Na tisícovky počítají prodané lístky už v tuto chvíli pořadatelé známého východočeského hudebního festivalu JamRock. Zatímco vloni se festival stěhoval po různých lokalitách východních Čech, letos se uskuteční pouze jeden – v Žamberku, a to ve dnech 4. až 6. června.

S výběrem kapel, které jsou pro zájem návštěvníků rozhodující, si pořadatelé festivalu dali důkladnou práci. Výsledkem je programový list popsaný skvělými jmény.

Během tří dnů v žambereckém areálu pod širým nebem zahrají kapely Santobarrio z Chile, britsko–čeští The Prostitutes, americko–česká formace The Cell, domácí scénu budou reprezentovat MIG 21, Ewa Farna, T UDG, Xindl X, Doktor PP, Waldagang, Circus Ponorka, Marek Ztracený, Kryštof, Eastpark, Chinaski, Divokej Bill, Vypsaná Fixa a Support Lesbiens. Po loňské obřím úspěchu se vrátí na místo činu také ústečtí Mothers Angels.

Tvrdý začátek

Každý z festivalových dnů bude preferovat některý z hudebních žánrů: „ Hned první den, čtvrtek, bude věnován té nejtvrdší muzice – trashmetalu a deadmetalu,“ slibuje pořadatel festivalu JamRock Libor Pavlata. „Pokud se letos tento druh muziky ujme, přidáme příští rok ještě větší hvězdy, které vyhoví našemu mottu: To nejlepší na jednom místě.“

Letos se o nejtvrdší muziku postarají Egotrip, Brainscan ze Slovenska, odkud je také Mandragora, nebo místní velmi populární formace Shatter spolu se šumperskými Tainted. K úplně nejtemnějším budou patřit Tortharry, kapela která věhlasem pomalu překračuje české hranice.
Atmosféru v Žamberku letos navíc ozdobí velkolepá laserová plnobarevná show.

Noc s Andělem

Festival bude moderovat v pátek i sobotu populární moderátor Pavel Anděl. Součástí festivalového městečka v Žamberku budou letos také čajovny, tatoo salony a řada dalších služeb.

„Věřím, že se diváci pobaví ještě lépe než vloni a hlavně, že se podaří vše v tak neuvěřitelné pohodě, jako minule. Kapely nám slíbily, že zde rády zahrají víc než naplno, protože tak hudbymilovné a vnímavé publikum se vidí málokde,“ dodává na závěr Libor Pavlata.