Podpora začínajících hudebníků, vytváření podmínek pro jejich odborný růst a motivace k další práci. To je podle pořadatele festivalu YANDEROV, občanského sdružení Šance pro tebe, hlavním smyslem celé akce.

Každý den festival nabídne 3 – 4 začínající kapely a 1 – 2 známější skupiny. Podle slov dramaturga festivalu Jana Axmanna je to již osvědčený způsob. Zařazení známějších umělců jednak zvýší návštěvnost, ale je i cennou zkušeností pro začínající hudebníky, kteří tak mají možnost přímé konfrontace se zkušenějšími kolegy. Kompletní program a organizační informace kfestivalu jsou kdispozici na internetových stránkách Klubu Agora, který provozuje o. s. Šance pro tebe, www.klubagora.cz/yanderov/.

Výběr kapel, které se festivalu účastní, je plně vkompetenci festivalového výboru pod vedením Jana Axmanna. Ze zaslaných nahrávek začínajících kapel se vybírají ty nejzajímavější skupiny a festival je pak vyvrcholením jejich celoroční přípravy, při které mohou využívat akusticky upravené zkušebny Klubu Agora.

Současně s festivalem proběhne kamenosochařské symposium „Kámen pro všechny“. K vidění bude šest sochařů, kteří budou tvořit sochy pro Domov sociálních služeb Slatiňany. Sochy budou slavnostně předány 10. 7. v 10 hodin ve Slatiňanech. Kámen pro všechny je finančně podpořen projektem Make a Connection - Připoj se.

Na přípravě a organizaci samotného festivalu se podílí i řada dobrovolníků. Díky spolupráci s pražským sdružením Duha VTS bude letos festival podpořen skupinou cca 20ti mladých dobrovolníků v rámci dobrovolnického programu TAMJDEM. Na festivalu budou vypomáhat s občerstvením, technickými pracemi a vsobotu odpoledne budou mít i vlastní vystoupení, kterým chtějí apelovat na návštěvníky, aby bezplatný festival podpořili tím, že si po sobě sami uklidí.

Program festivalu

Čtvrtek 5. 7. 2007

THE PROSTITUTES - ALEF ZERO - LAKESIDE X - ATARI TERROR - FUNKTOMASS

Pátek 6. 7. 2007

LETY MIMO - MONS PUBIS - WEGET - ORCHESTRA - LUS3

Sobota 7. 7. 2007

GAUNEŘI - PANKIX - NĚMÁ BARIKÁDA - VITAMIN M - NAIVNÍ NADĚJE