Pokud jste příznivci lidových písniček a folkové hudby, pak byste si neměli nechat ujít koncert českého folkového hudebníka, skladatele a písničkáře Jaroslava Hutky. Koncert proběhne v komorní atmosféře zrekonstruovaného městského muzea v pátek 19. února od 18 hodin a bude věnován dvacetiletému výročí sametové revoluce, které jsme si připomněli v roce 2009.

Co možná o Jaroslavu Hutkovi nevíte je, že je absolventem umělecké průmyslovky. Na konci šedesátých let začal vystupoval s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku u Trutnova a stal se signatářem Charty 77. Kvůli soustavné policejní šikaně opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se hned v roce 1989 vrátil a již v listopadu zpíval na Letenské pláni. Postupně se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie a angažuje se i v politice.

Dnes si vydává svou tvorbu sám. Vypaluje si CD na svém domácím počítači, sám si kreslí a tiskne obaly a sám je prodává nebo rozdává na svých koncertech. Svou edici pojmenoval „Samopal“ a dal si za úkol vydat veškerou svou tvorbu na CD. Vystupuje převážně v malých sálech a klubech, obvykle společně s kytaristou Radimem Hladíkem. Mnozí z vás možná znají jeho fejetony či poezii nebo si vzpomenou, že se podílel na tvorbě cyklů ČT Příběhy železné opony a V zajetí železné opony.

Máte-li chuť strávit příjemný večer s hezkými písničkami a zavzpomínat si s Jaroslavem Hutkou na události již dávno uplynulé, ale nezapomenuté, zavítejte 19. února do Městského muzea ve Skutči.