Na to má odpovědět prezentace nabídek na rekreaci, která se bude konat ve Spolkovém domě v Chrudimi. Na minivýstavě se v úterý od 14 do 17 hodin představí asi čtyři desítky poskytovatelů služeb v oblasti cestovního ruchu. Vstup sem bude zdarma.

„Možná někteří ani přesně nevědí, kam vzít svoje známé na výlet do okolí. Jiní chtějí mít různé letáčky pro případ, že by přijel někdo na návštěvu a chtěl poradit, kam se vypravit. Nebo se chtějí dozvědět o letošních novinkách,“ říká chrudimský místostarosta Roman Málek, který tak navazuje na průzkum návštěvnosti regionu.

Z něj vyplynulo, že se mnoho návštěvníků dozví o turistických cílech od místních starousedlíků.

Veletrh bude nabízet i novinky včetně letošního hitu, kterým bude ubytování v Autokempu Seč Pláž od 20. do 23. května, kdy navíc proběhne řada zajímavých akcí nejenom v Seči. V Chrudimi například počínaje Bambiriádou, přes zajímavou adrenalinovou bikeovou akci či konče Filmovou nocí na rozhledně Bára.

Výstava vznikla díky dlouholeté spolupráci s Hotelovou školou Bohemia v Chrudimi, která část výstavy zorganizovala.

„Hotelová škola Bohemia vyučuje dva čtyřleté studijní obory Hotelnictví a Cestovní ruch, zakončené maturitou. Proto jsme se rozhodli pro spolupráci s městem Chrudim,“ uvedl Eduard Kropáček, ředitel společnosti Hotelová škola Bohemia.

(red, man)