Zajímavá přednáška o putování bible historií
Chrudim – Pozvání na víkend začíná už v pátek 6. listopadu přednáškou o putování bible historií, v sobotu 7. listopadu se uskuteční koncert Chrudimské filharmonie k jejímu významnému stému jubileu. „V pátek 6. listopadu v 17 hodin se ve Spolkovém domě v Palackého ulici uskuteční přednáška o putování bible historií. Přednáška, zabývající se vývojem a historií Bible, je vhodná pro studenty i širokou veřejnost. Vstup je volný,“ uvádí Martina Kadlecová z městského kulturního střediska Chrudimská beseda. V sobotu 7. listopadu se pak mohou příznivci hudby těšit na koncert Chrudimské filharmonie, která slaví už 100 let svého trvání. „Koncert se uskuteční jako obvykle ve Velkém sále Muzea a role hostů a současně gratulantů se ujali: folková skupina Trdlo, Kyx orchestra a pěvecký sbor Slavoj,“ dodává Kadlecová. Koncert začne v 19 hodin a vstupenky jsou k dostání v předprodeji v chrudimském infocentru a v Pippichově divadle.

Adventní a vánoční čas s inspirací květin a krajkové keramiky
Městská galerie Třemošnice - 5. - 21.11.
Prodejní výstava adventní vánoční dekorace a keramiky.
začátek: 13:00-17:00 vstupné: zdarma

III. ročník skautské drakiády
Sraz u skautské klubovny Ronov nad Doubravou. na oblohu mohou vzlétnout jak doma dělaní draci, tak i kupovaní, pro každého připraven pamětní list a malé občerstvení. Začátek v sobotu ve 13:30 vstupné: zdarma.

Dětská burza oblečení
Třemošnice – Městská knihovna pořádá ve dnech 5. – 10. 1. dětskou burzu. Čtvrtek a pátek – výběr oblečení, pondělí, úterý – prodej, středa – vydávání neprodaného. Začátek: 09:00 – 17:00 hodin.

Předvánoční jarmark
Zaječice – Předvánoční jarmark aneb řemeslné trhy výrobků řemeslníků z našeho regionu začínají tuto sobotu 7. listopadu 2009 od 9.00 do 16.00 hodin v Kulturním domě v Zaječicích.

Sportovní pátky pro děti
Chrudim – Občanské sdružení Artega začíná dnem 6. listopadu pořádat akce s názvem „Sportovní pátky“. Ty se konají v tělocvičně Střední školy zemědělské v Chrudimi a jsou připraveny zejména pro děti z Heřmanova Městce a okolí. Děti si mohou přijít zahrát především florbal, volejbal, házenou, basketbal a další míčové hry. „Jedním z cílů činnosti našeho sdružení je podpora sportovního vyžití u neorganizovaných dětí a mládeže. V zimě jejich sportovní aktivita klesá, a proto ji chceme podpořit organizací těchto her v tělocvičně“, říká Dominik Marek, organizátor akce. „Výhodou Sportovních pátků oproti klasickým kroužkům je možnost navštívit jak pouze jednu akci, tak i chodit pravidelně například celou zimu. Každá akce se platí zvlášť, až před odjezdem do tělocvičny a její cena je 30 Kč“, dodává Petr Polomík, předseda sdružení. Díky podpoře Pardubického kraje je sportovní vybavení pro účastníky zajištěno. Sportovní pátky budou pořádány každý druhý pátek odpoledne. Akce je určena především pro děti do 12 let. Přihlásit se mohou na telefonním čísle 608 823 132 či mailu martin@artega.cz. Bližší informace najdete také na www.artega.cz.

Přednáška o dřevinách
Chrudim – Český zahrádkářský svaz, základní organizace Chrudim pořádá v sobotu 7. listopadu od 9.00 hodin ve školní jídelně zemědělské školy přednášku na téma Živé ploty a pnoucí dřeviny – přednáší Jiří Žlebíček.

Den zdraví
Slatiňany – Svaz diabetiků Slatiňany vás zve v sobotu 7. listopadu od 9.00 do 15.00 hodin v místní sokolovně na Den zdraví. Přijďte se podívat – zdravotníci vám změří krevní tlak, hladinu cukru, cholesterolu, tělesný tuk v kilogramech a procentech. Řada firem vám nabídne výrobky zdravé výživy, bioprodukty jako jsou sýry a jiné mléčné výrobky, sušené ovoce, oříšky, med, cukr pro diabetiky a také „Kuchařku pro diabetiky“. Kromě toho si můžete zakoupit přírodní kosmetiku, keramiku, výrobky z vlny, hračky, ozdobné svíčky a mnoho dalšího.