VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM NA VÍKEND: Vybírejte z nabídky akcí

Chrudimsko - Přinášíme vám přehled víkendových akcí. Podívejte se, kam můžete vyrazit za zábavou či na rodinný výlet.

30.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

PÁTEK 30. ŘÍJNA

Chrudim: Jedinečná show – DJ Jan Wayne a Charlene
V pátek 30.10.2009 vystoupí v Total Infernu skvělý německý Dj Jan Wayne & zpěvačka Charlene (exclusive Dj set & live performance). Jeden z nejžádanějších německých Djs všech dob, přední producent a skladatel dj Jan Wayne míří se svoji dvorní zpěvačkou Charlene do České republiky! Kdo by neznal jeho megahity “Because The Night”, “Total Eclipse Of The Heart”, “Only You”, „Love Is A Soldier“, „Numb“ a další taneční pecky, které bodují na předních příčkách světových tanečních a prodejních singlových hitparád. Jan Wayne má na svém kontě v České republice dvě vydaná alba se zlatý prodejem a nesčetně tanečních singlů, které se hrály a stále zní v domácím rádiovém éteru. Již dnes se můžeme těšit v kotli chrudimského Total Inferna na exklusivní energický DJ set ve stylu Hands Up & Progressive dance music v podání německého DJe Jan Wayne. Spolu s ním vystoupí skvělá zpěvačka Charlene, která živě zazpívá největší taneční šlágry Jana Wayna – “Because The Night”, “Total Eclipse Of The Heart” a mnoho dalších… Přijďte na vlastní kůži zažít jedinečnou show v podání mr. Jan Wayne a zpěvačky Charlene. To nejlepší z tanečních hitparád zazní v pátek 30.10.2009 v klubu Total Inferno – Chrudim.
Další program:
31.10.2009

Sobotní Oldies párty! To nejlepší z české a zahraniční muziky let minulých vám přinese neúnavný DJ Jirka Malinský se svými Discohrátkami aneb discotékou trochu jinak.

V Nasavrkách opět ožijí Keltové
V pátek 30. října se uskuteční v Nasavrkách hned dvě akce zaměřené na poznávání naší minulosti. Od 11:00 hodin bude v zámecké zahradě probíhat experimentální výroba bronzu z mědi a cínu. Cílem experimentu je vyrobit bronz pravěkou technologií, kterou používali Keltové. Akce bude probíhat po celé odpoledne.
Ve večerních hodinách (od 18:00) je pak pro všechny zájemce připravena přednáška na téma Dostupné nerostné suroviny v době keltského osídlení Železných hor. O získávání nerostných surovin v našem regionu pohovoří Petr Rambousek z České geologické služby. Přednáška se koná v prostorách CHKO Nasavrky. Vstup zdarma.
Obě tyto akce probíhají v rámci projektu Metalurgie v průběhu věků podpořeného z programu Make a connection a za podpory občanského sdružení Boii.

Heřmanův Městec: Nové apokryfy
30.10.2009 od 19:00 hod. v Rytířském sále zámku v Heřmanově Městci. Původní hru uvádí Duha divadlo Expekus. V pěti scénkách se s nadhlede, humorem, ale i s absolutním respektem k předloze podívámena některé známé biblické příběhy.

Chrudim: Den dýně 2009
30.10.2009 09:00 - Program: výroba strašidel z dýně, tykve nebo řepy, hry. Přineste si s sebou dýni, tykev nebo řepu, nástroj na vydlabání strašidýlka, pracovní oblečení, jídlo, pití a dobrou náladu. Pořádá Dům dětí a mládeže v Chrudimi.

Chrudimský hudební život – historie a současnost
Ve spolkovém domě v Chrudimi dne 30.10.2009 v 18:00. Přednáší Tomáš Židek. Místní hudební tělesa, jejich zvukové snímky, úskalí hudebního vzdělávání dnes, diskuse.

Chrudim: Kdo si o prázdninách hraje, nezlobí
Podzimní prázdniny v rytmu sportovních a počítačových her, soutěží, airsoftu, bowlingu a aquaparku. Tak lze stručně popsat program pro děti z Chrudimi, který pro ně připravili členové sdružení Artega, o.s. a Občanského sdružení Altus. Vše se bude konat ve dnech 28. října až 1. listopadu na ZŠ Dr. J. Malíka pod názvem Kdo si hraje, nezlobí. „Snažili jsme se sestavit program, který zaujme děti všech věkových skupin i zálib,“ říká Petr Polomík, předseda občanského sdružení Artega. Pro sportovní nadšence jsou připraveny hry v tělocvičně. Děti si mohou přijít zahrát florbalový turnaj, přehazovanou a vybíjenou. Další tématem prázdnin jsou dva výlety. Jedním z nich je návštěva pražského Beckilendu, zábavného centra pro děti se spoustou atrakcí a prolézaček. Druhým výletem je Aquapark v Hradci Králové. Akce je volně přístupná a každý se může zúčastnit konkrétního programu, nebo i celé akce. Děti mohou využít i noclehu přímo na ZŠ. Bližší informace o akci najdete na www.artega.cz.

SOBOTA 31. ŘÍJNA

Chrudim: Podzimní pouštění draků
Aeroklub ČR Chrudim vás zve na podzimní pouštění draků v sobotu 31. října od 14 hodin v areálu Aeroklubu ČR Chrudim. Zváni jsou všichni bez ohledu na věk, které zajímá létání, letiště, vojenská technika a kteří by popřípadě chtěli využít asfaltovou plochu před hangárem na kolečkové brusle (podle počasí), případně si vyzkoušet ovládat model závodního auta. Vstup zdarma, občerstvení v místě.

Program:
1. pouštění draků, soutěže o nejhezčího draka, překvapení pro malé majitele draků,
2. lety pro veřejnost,
3. pokus o rekord v množství dětí na ještěrce a draků ve vzduchu (ještěrka je název protiletadlového dvoukanonu na podvozku Tatra – PLDVK),
4. letečtí a auto modeláři,
5. možnost využití asfaltové plochy pro malé majitele kolečkových bruslí (překážková dráha),
6. vzlet horkovzdušného balonu,
7. ukázka airsoft zbraní

Chrudim: Trampský podzim 2009
Divadlo Karla Pippicha hostí 31.10.2009 v 18:00 koncert k 35. výročí chrudimské skupiny CHRPA. Dále účinkují: Pacifik Praha, Ozvěna Brno, Úsvit Praha.

Seč: Trnkobraní
Soutěž v pojídání švestkových knedlíků a soutěž o pálenkového labužníka se koná v sobotu 31. října od 13 hodin v areálu Měšťanské besedy. Podrobnosti o soutěži a přihlášky na www.beseda-sec.cz nebo 602 201 301.

Nasavrky: Oslava keltského svátku Samhainu
Občanské sdružení Boii zve především děti a rodiče na oslavu keltského nového roku v sobotu 31. října, v předvečer Dušiček. Společně si budou moci sami ručně vyrobit lampionky, strašidla z přírodních materiálů a poznat něco z historie Keltů a keltských řemesel. Akce je doplněna hrami a soutěžemi, nebude chybět ani soutěž o nejhezčí strašidlo a na závěr se děti mohou těšit na lampionový průvod. Začátek svátku je ve 14 hodin před zámkem, lampionový průvod vyrazí ke kamennému kruhu v 17 hodin, předpokládaný závěr je v 19 hodin.

Halloweenský jarmark v Chrudimi
Dne 31.10.2009 od 09:00 do 12:00 hodin se můžete těšit na Halloweenské jarmark. Pro malé i velké vyřezávání z dýní, setkání s oživlými strašidly, prodejní jarmark a mnoho dalšího. K halloweenskému strašení bude hrát kapela Žůžo Band.

Rosice u Chrasti: Rockotéka
V sobotu 31. 11. začíná v hospodě Na Křižovatce rockotéka Mr. Biga.

NEDĚLE 1. LISTOPADU

Hradiště: Koncert Malikchoru
Komorní pěvecké sdružení Malikchor Chrudim pod vedením Lubora Malíka a Hudební školička Jany Malíkové Prokešové vystoupí v neděli 1. listopadu od 16 h. v evangelickém kostele. Spoluúčinkuje pěvecký sbor evangelické církve v Hradišti pod vedením Rut Kučerové.

Kameničky: Vzpomínka na vzácného člověka
V tomto podzimním, předdušičkovém čase je dobré vzpomenout nejen těch nejbližších, ale i těch, se kterými jsme se setkávali a kteří v nás zanechali něco dobrého, něco, co neumíme vyjádřit, ale co cítíme a proč nám zůstali v paměti. Uplyne v této době devadesát let od narození člověka s velkým Č, na kterého stojí za to vzpomenout, člověka, který svým životem napsal nejednu kapitolu v knize české kultury, v knize víry, mezilidských vztahů a důstojnosti. Pamatujeme si jej jako osobu vzpřímenou, nejen postavou, ale i charakterem, hluboce věřícího, ale především podle své víry žijícího, rozdávajícího svým jemně zastřeným hlasem radost, poučení, dobrotu svého srdce a návod k životu radostnému, láskyplnému a naplněnému. Pamatujeme si jej z mnoha divadelních a filmových rolí, pozitivních i negativních, jako skvělého interpreta básní našich předních básníků. Pamatujeme si jej z řady osobních setkání při vernisážích výstav malířů Vysočiny, které tak rád o hereckých prázdninách vždy navštěvoval a svým hlasem, svojí osobností vždy vykouzlil neopakovatelnou atmosféru těchto svátečních odpolední. Pamatujeme si jej jako člověka, který netrpěl hvězdnými manýrami (ačkoliv hvězdou uznávanou bezesporu byl), jako člověka, který v dobré společnosti rád zpíval i vínečka popil a nikdy neodmítl stisknout ruku toho „nejobyčejnějšího člověka.“ Pojďme tedy společně v neděli 1. 11. ve 14 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Kameničkách, v den jeho nedožitých devadesátin, zavzpomínat a položit symbolicky kytičku těch nejhezčích vzpomínek na hrob, na jehož pomníku je prostý, ale pro jeho lidsky i umělecky bohatý život – nápis Radovan Lukavský. Jar. Matějka

Třemošnice: Tavestie show
Travestie show se skupinou Kočky - 1. 11. 2009 od 19:30 hod. Místo konání: Kulturní dům Třemošnice


30.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Octavia - Čína
AUTOMIX.CZ
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Legionáři v Luži.

Do základů pomníku na památku legionářů uloží hlínu od Zborova

Vodní záchranáři trénovali zacházení s defibrilátorem

Chrudim – Ačkoliv je letní sezóna již minulostí, vodní záchranáři z Chrudimi nezahálejí a aktivně se připravují na tu následující. V sobotu prošli školením rozšířené první pomoci.

Stárnoucí lesní areál čeká postupná obnova

Chrudim – Část inventáře v rekreační oblasti Městských lesů Chrudim Podhůra začíná dosluhovat. Ke slovu se tedy dostane jeho postupná obnova. Na zamýšlenou stavbu návštěvnického centra s lesovny Podhůra ale zatím nedojde.

Muž boural opilý, na neregistrované motorce a bez řidičáku

Miřetice – Když policisté šetřili okolnosti nehody motocyklisty v Miřeticích, k níž došlo v sobotu o půl desáté večer, nestačili se divit.

Úroda citrónů bude letos dobrá

Heřmanův Městec – Velkou chloubou heřmanoměsteckého zahrádkáře Josefa Chvojky jsou vlastní péčí vypěstované citronovníky na zahrádce za jeho rodinným domem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT