Pátek 9.3.2012

Výstava Vlastimila Beneše - Chrudim

Galerie art Chrudim vás zve na výstavu Vlastimila Beneše Obrazy a kresby. Tvorbou spřízněn s malíři z okruhu skupiny 42 a stejně jako oni se zajímal o témata z předměstí, továren a krajin. Nostalgie jeho obrazů i „hrabalovská poetika“ jsou jednoznačným logem malíře, kterému se v poslední době dostává stejného uznání jako jeho již slavným generačním souputníkům Kamilu Lhotákovi, Jiřímu Kolářovi či Janu Zrzavému. Unikátní soubor pocházející z pozůstalosti malíře je k vidění do 20. března.

Maškarní bál - Klešice

Na maškarní bál jste zváni 9. března od 20 hodin do restaurace Jája. Hraje skupina Triton.

765. chrudimský hudební pátek - Chrudim

Ve velkém sále Muzea se v pátek 9.3. od 19h uskuteční koncert k jubileu 30 let koncertní činnosti Vlachova kvarteta.

MDŽ – Maškarní Dovádění Žíznivců - Starý Dvůr

V pátek 9. března od 18 hodin se koná v Hospůdce Peklo ve Starém Dvoře u Třemošnice svérázná oslava MDŽ označená tentokrát jako Maškarní Dovádění Žíznivců.

Sobota 10.3.2012

Maškarní karneval - Hlinsko

V sobotu 10. března od 14 hodin můžete přijít do Orlovny na dětský maškarní karneval. K tanci a pro radost hrají hasiči. Připravena je i soutěž o nejlepší masku a mnoho dalších o sladké odměny. Večer od 19:30 hodin se zde koná jarní hasičský bál se skupinou Artur. Občerstvení zajištěno, bohatá tombola rovněž. Předprodej vstupenek v prodejně U Sumce.

Dětský karneval - Třibřichy

OÚ a SDH Třibřichy zvou všechny děti i jejich rodiče v sobotu 10. 3. 2012 od 15 hodin do víceúčelového zařízení Třibřichy na dětský karneval. Pro děti bude připravena spousta her o skvělé ceny a vyhlášení nejhezčí masky. Po celou dobu hraje DJ. Občerstvení zajištěno.

Trampské jaro - Chrudim

Chrudimská trampská skupina Chrpa zve všechny své příznivce v sobotu 10.3.2012 v 19:00 hodin do Divadla Karla Pippicha na tradiční jarní koncert. Pozvání letos přijaly kapely Šmehydlo a Chudinkové Praha.

Sportovní ples - Bylany

Sportovní ples SK Rozhovice se koná v kulturním domě Bylany v sobotu 10. března ve 20.00 hod.  

Alkehol oslaví 20 let - Herálec

Legendární rocková kapela Alkehol oslaví letos 20. výročí své existence. U této skvělé příležitosti vyráží na výroční turné po České a Slovenské republice. Mezi zastávkami tour samozřejmě nesmí chybět oblíbený Herálec, kde Alkehol zahájí již třináctou koncertní sezónu! Pokud jste příznivci opravdového poctivého českého rocku, nesmíte tam v sobotu 10. března chybět.

Trhy - Rosice

V sobotu se konají v areálu rosické tržnice pravidelné Rosické trhy s širokou nabídkou oděvů i průmyslového a spotřebního zboží. Otevřeny jsou od 7 do 12 hodin.

Zdeněk Šmahel – Jitra motýlků - Chrudim

V sobotu 10.3.2012 v 18:00 proběhne v Díře výstavní vernisáž výstavy Jitra motýlků.

Neděle 11.3.2012

Disko na ledě - Chrudim

V neděli od 13.30 hodin se na chrudimském zimním stadionu uskuteční Diskotéka na ledě. Vstup a teplý nápoj je pro příchozí zdarma. Hraje DJ Jarda Meduna. 

Hudební lahůdka - Chrudim

Symfonický orchestr Pražské konzervatoře – vynikající orchestr, který zahajoval Pražské jaro 2011, se v rámci skutečského festivalu představí v neděli 11. 3. v 16 hodin v reprezentativním prostředí velkého sálu Muzea Chrudim. Pod taktovkou Miriam Němcové v programu zazní Dvořákova Symfonie č. 6 D dur, Klavírní koncert A moll E. Griega a Předehra k opeře Ruslan a Ludmila M. I. Glinky. Volné vstupenky koupíte v prodejních místech a prostřednictvím http://vstupenky.skutec.cz