Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudim - Nevíte kam vyrazit o víkendu s rodinou či přáteli? Deník vám poradí!

1.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

PÁTEK 1. ČERVNA

TIP NA VÝLET: Kroužkování v Pardubicích
Dětská agentura Kroužky ČR východ a AFI Palace Pardubice pořádají v pátek 1. června 2012 od 16.00 hodin kroužkovanou vernisáž fotografií „očima dětí" a kroužkovanou podívanou konanou v AFI Palace.

Hlinsko: Evropský plavecký den
V hlineckém krytém plaveckém bazénu se koná od pátečního rána až do 22. hodiny Evropský plavecký den. Plave se na trati 100 m volným způsobem a nejde o štafetu na čas. Plavat může kdokoliv s trvalým pobytem v Hlinsku či Koutech, Chlumu, Srní, Blatně a Čertovině. Každý účastník obdrží po absolvování trati certifikát. Oceněn bude nejmladší a nejstarší plavec města, s prázdnou neodejde ani nepočetnější plavající rodina. Vstup do bazénu je po celou dobu akce zdarma. 

Skuteč: Výstavu zbraní zpestří šermíři
Městské muzeum zve k páteční návštěvě. K oživení výstavy chladných zbraní si pozvalo skupinu historického šermu Tartas. Vystoupení můžete zhlédnout po osmé hodině večerní. Tečkou za ním bude ohňová show.

Chrudim: Dětský den na dopravním hřišti
Dětský den na dopravní hřišti u městského parku začíná v pátek 1. června v 15 hodin (potrvá do 17 hodin). Děti čeká bezpečná jízda na kole i koloběžce, soutěž ve zručnosti, prohlídka požárního vozu se stříkačkou, prohlídka vozu městské policie a jeho vybavení, ukázka první pomoci. Každý, kdo bude chtít jezdit na kole nebo koloběžce, si může donést své nebo půjčit na místě. Přílbu s sebou.

Chrudim: Dětský den následuje večerní zábava
1.6.2012 pořádá restaurace U Václava Chrudim ve venkovním areálu dětský den.Večer od 20.00 hodin následuje zábava hraje CR5-rock.

Nasavrky: Sokolská olympiáda
T.J.Sokol Nasavrky a ZŠ Nasavrky zve malé i velké na Sokolskou olympiádu do areálu za nasavrckou sokolovnou. Dětské sportovní odpoledne plné tradičních i neznámých olympijských disciplín (s odměnou pro každé sportující dítě) začíná v sobotu o půl druhé odpoledne. V 16 hodin odstartuje Běh naděje sportovně společenská humanitární akce na podporu výzkumu rakoviny. Po celé odpoledne bude k dispozici trampolína, ping-pong, stolní fotbálek, pétanque. (jb)

NOC KOSTELŮ: Zámecká oratoř ve Slatiňanech se otevírá během Noci kostelů
Dlouhá léta uzavřená oratoř se 1. června 2012 otevírá veřejnosti. Pouze několikrát do roka mají návštěvníci možnost nahlédnout do prostor zámecké oratoře Státního zámku ve Slatiňanech. A jen jednou v roce a zároveň poprvé v historii se tak stane i pod rouškou noci. Návštěvníky čeká v podvečerních hodinách prohlídka zámeckých interiérů, kde se dozví o životě rodiny knížete Františka Josefa Auersperga, který nechal v roce 1883 vybudovat 40 metrů dlouhou nadzemní spojovací chodbu, která končí v kostele Sv. Martina v panské oratoři. Po II. světové válce byla oratoř zakonzervována a vstupovalo se do ní zcela výjimečně. Po opravách v roce 2010 je při mimořádných událostech přístupná návštěvníkům zámku. „Interiér oratoře je zcela autentickou místností, ze které na první pohled cítíte, že sem dlouhá desetiletí lidská noha nevkročila. Obrazy s církevními motivy či osobní předměty vám dávají jasně najevo, že se nacházíte v místech věnovaných především rozjímání a přáním směřujícím k Bohu. Zajímavostí jsou také posmrtné fotografie členů knížecí rodiny včetně dojemného rukopisu ovdovělého knížete na fotografii jeho zemřelé manželky", uzavírá Jaroslav Bušta, kastelán zámku Slatiňany. Prohlídky zámku si nenechte ujít v pátek 1. června 2012 ve 20:00 a 21:00 hodin. Vstupné je jednotné a činí 70 Kč za osobu. (jb) 

Přehled všech akcí v rámci Noci kostelů 2012 najdete ZDE!

SOBOTA 2. ČERVNA

Chacholice: Dětský den na hřišti
SDH Chacholice srdečně zve na oslavu Dne dětí v sobotu 2. června od 11 hodin na zdejší hřiště. Připravena je cesta pohádkovým lesem, ukázka výcviku policejních psů, jednotka rychlého nasazení, seskok parašutistů a od 18 hodin Heidi Janků. Program potrvá do jedné hodiny ranní.

Chrudim: Dětský den na koupališti
Dětský den spojený s Dnem otevřených dveří se koná již tuto sobotu 2. června na chrudimské plovárně od 9 hodin. Čekají tu soutěže, odměny, ukázky činnosti vodní záchranné služby a navíc je v tento den vstup zdarma.

Slatiňany: Jarní koncert
Recitál sopranistky Jany Sychrovské se uskuteční v sobotu 2. června od 18.00 hodin v knihovně Státního zámku ve Slatiňanech. Jarní koncert převážně operetních a muzikálových písní doprovodí Pavel Horák /piano/, Jiří Koreček /tenor/ a Aleš Křivský /viola/. Rezervace míst na pokladně zámku tel.: 469 681 112.

Rosice: Folková školka
Mateřská škola, Rosice vás zve na 4.ročník minifestivalu Folková školka v sobotu 2.června 2012 v 9:30 12:00 hodin do areálu rosické tržnice. Vstupné dobrovolné.

Slatiňany: Den koní ve Slatiňanech
Národní hřebčín pořádá v sobotu 2. června Den koní. Od 11.00 do 15.00 se konají volné prohlídky stájí. Od 11.00 do 12.00 projížďky kočáry. V zámeckém parku je od 13.00 připraven bohatý program: starokladrubští vraníci a bělouši se představí v různých zápřežích, drezurních a skokových ukázkách. Můžete se například těšit na čtverylku v dámských sedlech.

Program:

1) 13:00 zahájení

2) předvedení plemenných hřebců

3) skoková ukázka

4) drezurní ukázka

5) tandemy pas de deux

6) ukázka barokního ježdění

7) křtiny hříbat

8) parkur jednospřeží

9) španělská imprese

10) ukázka zápřeží

11) čtverylka v dámských sedlech

12) práce na dlouhé otěži

13) závěr šestispřeží.

Heřmanův Městec: Don Quijote de la Ancha - „Představení, které prodlužuje život"
Dne 2. června zavítá do Heřmanova Městce přední světový chůdoherec Lennoire Montaine s vynikající komedií Don Quijote de la Ancha nejhranějším představením v Evropě. Tuto „didaktickou klauniádu" v režii pana Bolka Polívky můžete zhlédnout dne 2. června 2012 v 19:00 hodin v Sokolovně v Heřmanově Městci. Představení přináší pohodu a spoustu smíchu, také však potěšující dárečky.

Nasavrky: Běh naděje
Na tradiční akci podle příběhu kanadského sportovce Terryho Foxe. můžete přijít 2.června v rámci Dětské sokolské olympiády na sokolském hřišti v Nasavrkách. Start v 16:00 hodin, okruh 800 m může každý absolvovat libovolným způsobem. V cíli občerstvení a tombola. Běh naděje má dvojí účel. Ukázat občanům cestu jak utužit své zdraví pravidelným pohybem a od účastníků dobrovolným způsobem získat finanční prostředky na léčbu a výzkum rakoviny. Občané a organizace, které nestihnou akci na sokolském hřišti, mohou přispět do pokladniček fondu Běhu naděje od 28. května v drogerii u paní Maškové a v samoobsluze u paní Vaníčkové.

Veselý Kopec: Textilní techniky ve skanzenu
Od června do září Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům. Od června do září si rodiče s dětmi mohou zahrát v areálu Veselého Kopce zajímavou hru, pokud vyluští tajenku, tak dokonce získat odměnu. O vybraných sobotách a nedělích ukázky řemesel a další doprovodné programy: 2. a 3. 6., 9. a 10. 6. Textilní techniky, 16. a 17. 6. Ukázky kovářství a paličkování, 23. a 24. 6. Povídání o chovu včel, 30.6. Malování dřevěných hraček a výroba předmětů z plsti, 1.7. Malování dřevěných hraček. Do 31. října zde můžete zhlédnout výstavu V pondělí je polívčička, která je věnovaná lidové stravě ve statku z Mokré Lhoty. Otevírací doba: út ne: 9 17 hod.

Lukavice: Dětský den
TJ Sokol Lukavice připravil 2. června od 15 hodin na hřišti Dětský den odpoledne plné her, zábavy a soutěží. Srdečně zvou pořadatelé.

NEDĚLE 3. ČERVNA

Sobětuchy: Požehnání znaku a praporu Sobětuch
Přijměte pozvání na slavnostní poutní mši svatou v neděli 3. června 2012 od 14 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Sobětuchách Pouchobradech, při které Jiří Heblt, arciděkan chrudimský požehná znak a prapor obce Sobětuchy. Slavnostní liturgii doprovází smíšený sbor Salvátor.

Veselý Kopec: Textilní techniky ve skanzenu
Od června do září Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům. Od června do září si rodiče s dětmi mohou zahrát v areálu Veselého Kopce zajímavou hru, pokud vyluští tajenku, tak dokonce získat odměnu. O vybraných sobotách a nedělích ukázky řemesel a další doprovodné programy: 2. a 3. 6., 9. a 10. 6. Textilní techniky, 16. a 17. 6. Ukázky kovářství a paličkování, 23. a 24. 6. Povídání o chovu včel, 30.6. Malování dřevěných hraček a výroba předmětů z plsti, 1.7. Malování dřevěných hraček. Do 31. října zde můžete zhlédnout výstavu V pondělí je polívčička, která je věnovaná lidové stravě ve statku z Mokré Lhoty. Otevírací doba: út ne: 9 17 hod.

Autor: Redakce

1.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Ilustrační foto.

Téma kampaně? Strach dominuje

České Kimle 2017 ve Slatiňanech

Slatiňany – Minulý víkend byl ve Slatiňanech ve znamení prestižního Ultimate frisbee turnaje České Kimle s létajícím diskem.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Chrudim – Přepadení obchodu a výhružné telefonáty do banky spolu na první pohled neměly nic společného, tedy až dosud. Policisté odhalili, že tyto případy mají společného pachatele, kterého začali trestně stíhat.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Chrudim – V uplynulých dvou dnech mohli Chrudimáci potkávat nad kanalizačními příklopy v ulicích města dvojici mužů v reflexních vestách. Šlo o techniky Miloše Novotného z odborné deratizační firmy Ekosan a Marina Fialu z Vodárenské společnosti Chrudim, kteří se v režii vodařů pustili do sezónního hubení potkanů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení