PÁTEK 22. ÚNORA

Chrudim: O lakomém Šnofousovi
Kacafírek uvádí hru O lakomém Šnofousovi aneb Prachy v prachu ve Spolkovém Domě v pátek 22. února, jako obvykle od 17 hodin, vstupné 35 Kč a s prodejem 30 minut před vystoupením přímo ve Spolkovém domě dorazte včas k obsazení dobrých míst. Přijďte se podívat, jak to vlastně dopadne.

Bělá: Hasičský ples
V pátek 22. 2. 2013 od 20.00 hodin se v hostinci U Jonáše koná hasičský ples. K tanci a poslechu hraje hraje H.I.T. Music, připraveno bohaté občerstvení.

Třemošnice: Na Hvězdičkovém plese i SuperStar
Již tento pátek 22. 2. máte možnost navštívit Hvězdičkový ples v místním kulturním domě. Celým večerem vás bude provázet hudební skupina HB, své dovednosti na parketu předvedou páry z taneční školy Besta Chrudim a jako hvězdné půlnoční překvapení vystoupí známá tvář ze soutěže SuperStar. Vstupenky lze zakoupit v Městské knihovně Třemošnice a jsou slosovatelné. Jako možná výhra na vás čeká víkendový pobyt pro 2 osoby, vstupenky do Aquaparku, kávovar, mobilní telefon, fotoaparát a další hodnotné ceny.

Program:

20:00 Zahájení

20:15 Předtančení Taneční škola Besta Chrudim

21:30 Předtančení Taneční škola Besta Chrudim

21:40 1. slosování vstupenek

24:00 Hvězdné půlnoční překvapení

00:40 2. slosování vstupenek

02:30 Ukončení plesu

SOBOTA 23. ÚNORA

Rabštejnská Lhota: Tradiční výstava králíků a holubů
 ZO ČSCH Rabštejnská Lhota pořádá v krytém chovatelském areálu ve dnech 23. a 24. února výstavu králíků a holubů, rozšířenou o expozici okrasného ptactva. Otevřeno bude následovně: sobota: 8.00 16.00 hodin, neděle: 8.00 13.00 hodin.

Chrudim: Pěstování česneku
V sobotu 23. února v 9 hodin se v jídelně Střední školy zemědělské a VOŠ v Poděbradově ulici uskuteční přednáška Jana Kozáka na téma česnek a jeho pěstování. Přijít mohou členové Českého zahrádkářského svazu základní organizace Chrudim-město i široká veřejnost.

Bělá: Dětský karneval
V sobotu 23. 2. 2013 od 14.00 hod. se v hostinci u Jonáše v Bělé uskuteční dětský karneval.

Třemošnice: Patchworková dílna
2. patchworková dílna bude na programu v sobotu 23. února od 9:00 16:00 hodin v Domě s pečovatelskou službou, konkrétně se bude vyrábět polštářek mexická hvězda, pytlíček na odstřižky. Pomůcky a potřebný materiál: šicí stroj, prodlužovací kabel („pes"), příp. rozdvojka; šicí potřeby (nitě, stehovka, špendlíky, nůžky); kdo má podložku, řezák prům. 45, pravítko; umělohmotnou folii na šablonky; na polštářek a pytlíček: 3 druhy (barvy, vzory) bavlněných látek 1 x 0,5m,2 x 0,15m; 0,5 m tenkého vatelínu, příp. ronolín nebo ronoplast je vhodnější pro pytlíček; 0,5 x 0,5m obyčejné látky na zádíčka polštářku. Látky vyprané vysrážené, naškrobené, vyžehlené. Pokud budete šít oba výrobky ze stejných látek, měl by materiál vystačit, snad :-) Pokud budete šít pytlíček z jiných látek:3 pruhy látek 10x40 cm + 2 čtverce cca 11 x 11 cm; 0,3 m látky na vnitřek pytlíčku a stejné množství ronolínu nebo ronopastu; na „závaží" trochu písku (pokud není, dá se použít asi hrníček rýže); Kontakt: tel. 731 049 057, e-mail: anethik@seznam.cz

Rabštejnská Lhota: Hasičský bál
Sbor dobrovolných hasičů Rabštejnská Lhota váš srdečně zve na tradiční hasičský bál v sobotu 23. února od 20 hodin v hostinci U Drobílků. K tanci a poslechu hraje skupina H.A.M., připravena je bohatá tombola.

Bojanov: Karneval v Bojanově
V sobotu 23. února od 15 hodin zve SDH Bojanov všechny děti na již tradiční karneval do tělocvičny Základní školy v Bojanově. Připraven je dárek pro každé dítě v masce, soutěže pro děti i dospělé se spoustou cen a občerstvení.

Slatiňany: Expediční kamera
V letošním roce se kromě zajímavých filmů můžete těšit na cestovatelské přednášky a další doprovodný program. Přijďte si užít příjemné odpoledne a večer s vůní dálek a dobrodružství v sobotu 23. února 2013 ve 13:30 hodin ve Společenském domě. Oslavte odvahu a dobrodružství, expediční kamera je o skutečném životě, o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech.

Žumberk: Maškarní karneval
V sobotu 23. února ve 14 hodin se v novém kulturním domě naproti obecnímu úřadu uskuteční dětský maškarní karneval. Hodnotnými cenami budou oceněny nejlepší a nejoriginálnější masky a soutěžící si užijí při dětské diskotéce, ovšem nudit se určitě nebudou ani dospělí. Zajištěno je rovněž bohaté občerstvení.

NEDĚLE 24. ÚNORA

Třemošnice: Turnaj stolních her
Sdružení Čtyřlístek a knihovna pořádají 24.2.2013 ve 13 hodin v kulturním domě již tradiční turnaj stolních her. Soutěží se ve třech věkových kategoriích ve známých i neznámých hrách. Pojďte strávit příjemné odpoledne.

Nasavrky: Dětský karneval
T.J. Sokol Nasavrky zve děti a jejich rodiče na dětský karneval v neděli 24.2. od 14:00 hodin do místní sokolovny.

Pohled: Karneval v Pohledu
Obec Mladoňovice vás srdečně zve na dětský karneval opět s tanečním mistrem Černým v neděli 24. února 2013 od 14.30 hod. do Kulturního domu v Pohledu. Program: slavnostní průvod masek; hry, soutěže a hádanky; malé pohoštění a tancování bez ustání. Na vaši účast se těší pořadatelé.