PÁTEK 29. LISTOPADU

Rabštejnská Lhota: Bíbři na Hájence
Na příjemně strávený večer s folkovou a country skupinou Bíbři, se zvukem kytar a houslí v předvánočním čase jste zváni 29. listopadu do restaurace Na Hájence.

Chrast: Stvoření světa
Muzikál Stvoření světa aneb Jak to dělají andělé JDO Jaroslav Luže Malý Jarda s humornými a poetickými prvky bude odehrán v pátek 29. listopadu od 19 hodin v chrastecké sokolovně. Předprodej vstupenek na místo byl již v Městském muzeu Chrast zahájen.

Chrudim: Slovinsko Julské Alpy, kras i moře
V pátek 29.11.2013 v 18:00 začíná v přednáškové síni Vodních zdrojů Chrudim přednáška o Slovinsku. Na úvod neznámější část Julské Alpy, kde nás čeká Triglav, řeka Soča a především canyoning. Podíváme se do slovinského krasu, kde najdeme jeskyně Postojna a Škocjanska jama. Zajedeme k moři a do hlavního města Ljubljaně, které je spojeno nejen se jménem Jože Plečnika, ale i Josefa Ressela. Přednáší Michal Kůra ze Slovenija center. Předprodej v Informačním centru.

Horní Bradlo: Vánoční trh
Obec Horní Bradlo pořádá 29.listopadu od 15 do 18 hodin u obecního úřadu v Bradle Vánoční trh a v 17 hodin slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Chrudim: Kabaret Honzy Petráše
V pátek 29.11. v 17 hodin se ve Spolkovém domě koná Kabaret Honzy Petráše. Pásmo veselé i poučné obsahuje pohádku o slůněti Bimbo, pasování krále a královny, perníkovou chaloupko trochu jinak a v neposlední řadě i soutěže náhodně vybrané děti spoluúčinkují a dostanou drobné ceny. Vhodné pro děti od 4 asi do 12 let. Je možno i levněji zakoupit autorovy knížky pro děti, románek Záhadný kluk a sbírka básniček Manéž. Rád napíše věnování při malé autogramiádě.

SOBOTA 30. LISTOPADU

Slatiňany: Tradiční vánoční trhy
V sokolovně ve Slatiňanech se v sobotu 30. listopadu od 8.30 hod. do 15.00 hodin konají vánoční trhy. Udělejte si chvilku čas a přijďte se inspirovat, případně koupit vánoční dárky v přijatelných cenách pro své nejbližší. Nabídka bude opravdu pestrá. Pořadatel T. J. Sokol Slatiňany zve návštěvníky různých věkových skupin.

Pohled: Mikulášské odpoledne
Obec Mladoňovice vás zve na Mikulášské odpoledne v sobotu 30. listopadu od 15 hodin do sálu KD v Pohledu. Program: jarmark (MŠ Mladoňovice), adventní dovednosti, vystoupení dětí z MŠ, mikulášské navštívení, společný betlém, koncert souboru Klíčenky, horký punč a čaj. Večer potom navštivte podzimní rockovou diskotéku čekají vás nejlepší české i a světové hity s promítáním od 20 hodin rovněž v Kulturním domě v Pohledu. Tanec, poslech i podívání těší se na vás DJ BULL.

Žumberk: Vánoční jarmark
Přijďte si užít předvánoční atmosféry do kulturního domu. V sobotu 30. listopadu od 9 do 16:30 se zde koná vánoční jarmark, kde vás čeká prodej vánočního zboží, výstava sbírek a výrobků místních obyvatel, chybět nebudou ani vepřové hody ochutnávka jitrnic, tlačenky, ovaru a polévky.

Svobodné Hamry: Pozvánka
Do Hamerské krčmy Jonáš jste zváni na domácí zabíjačku s řezníkem a harmonikou v sobotu 30.11 2013 od 10.00 hodin (s prodejem přes ulici).

Slatiňany: Adventní výstava
V sobotu 30. listopadu se od 11 hodin koná v restauraci Monaco adventní výstava s prodejem adventních věnců, vánočních svícnů, floristických potřeb. Od 15 hodin proběhne přednáška astroložky a cestovatelky Ality Zaurak. V průběhu akce bude možnost líčení dekorativní kosmetikou, prodej kosmetiky, poradenství zdarma.

Hrochův Týnec: Vánoční jarmark
Vánoční jarmark v Hrochově Týnci proběhne 30.11.2013 od 10:00 do 18:00 hodin v Tyršových sadech a Čechově ulici. Chybět nebude v 11 hodin taneční vystoupení, hrátky s Mikulášem ve 13 hodin a čertování s čertem od 14:00.

Topol: Rozsvícení vánočního stromu
V sobotu 30. listopadu v 17 hodin se u kapličky uskuteční rozsvícení vánočního stromu. Zahrají a zazpívají: MŠ Topol, Klíček a Klíčenky Chrudim, David Ruider s houslovým doprovodem Adély Starmanové (výběr ze světových koled).

Kočí: 1. Kočský vánoční jarmark
V sobotu 30. listopadu od 10 do 15 hodin se v sálu restaurace Bartoni koná 1. Kočský vánoční jarmark tradičních ručních výrobků. Vstupné je dobrovolné, chybět nebude ani staročeské jarmareční menu.

Slatiňany: Adventní výstava
V sobotu 30. listopadu se od 11 hodin koná v restauraci Monaco adventní výstava s prodejem adventních věnců, vánočních svícnů, floristických potřeb. Od 15 hodin proběhne přednáška astroložky a cestovatelky Ality Zaurak. V průběhu akce bude možnost líčení dekorativní kosmetikou, prodej kosmetiky, poradenství zdarma.

NEDĚLE 1. PROSINCE

Hlinsko: Koncert v Hlinsku
Srdečně jste zváni na koncert v prostorech Centra Jana XXIII. na první neděli adventní, 1. 12. 2013 od 15.00 hodin. Toto každoroční setkání s hudebními talenty místní ZUŠ má svoji neopakovatelnou atmosféru. Advent je časem ztišení a také radostného očekávání narození Spasitele. Na chvíli se můžete zastavit a uvědomit si i jiné hodnoty našeho života.

Chrudim: Na výstavě se představí teriéři
Milovníci barevných yorkšírských teriérů budou mít v neděli co dělat. Ve Sportovním areálu města Chrudim se totiž tento den bude konat speciální výstava tohoto psího plemene. Podle pořadatelů každý přihlášený pes obdrží zdarma kalendář s popisy a standarty zbarvení yorkšírských teriérů. Psa na výstavě může vést kdokoli, tedy i dítě. Dokonce není podmínkou, aby to byl majitel. Na výstavě je nepřípustná účast pouze háravých fen, nemocných anebo neočkovaných psů.(lv)