Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

6.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

PÁTEK 6. PROSINCE

Klešice: Mikulášský taneček
Do restaurace Jája přijďte v sobotu 6. prosince od 20 hodin na mikulášský taneček s Veřejným bigbítem.

Slatiňany: Čertovská a mikulášská diskotéka
Motorest Bonet pořádá v pátek 6. prosince od 20 hodin čertovskou diskotéku pro dospělé (masky jsou vítány). V neděli 8. prosince od 15 hodin se chystá mikulášská diskotéka pro čertíky a andílky s mikulášskou nadílkou a návštěvou Mikuláše. Rezervace na tel.: 469 681 200.

Hlinsko: Koncert dechové kapely Mrákotinka
6. 12. v 17:00, Orlovna Hlinsko
Vánoční koncert v podání nové dechové kapely Mrákotinka z Mrákotína.

Hlinsko: Mikulášské bruslení bude pro děti zdarma
Hezký dárek pro děti ke včerejšímu Mikuláši připravili společně s pojišťovnou VZP na zimním stadionu v hlineckých Olšinkách. Dnes od 17:15 do 18:30 se zde koná Mikulášské bruslení s VZP. Pro děti a mládež do osmnácti let věku bude v tuto dobu vstup na ledovou plochu zdarma, jejich doprovod zaplatí o padesát procent levnější vstupné.

Skuteč: Vánoční výstava a předvánoční bazar
Základní škola Skuteč pořádá v pátek 6. prosince ve svých prostorách od 13:00 do 18:00 hodin Vánoční výstavu. Čeká vás vystoupení pěveckého kroužku, módní přehlídka, prodej perníčků, svíček, bižuterie, keramiky, deskových her a plno dalších překvapení.  O den později je připraven 
Předvánoční bazar s překvapením. Předvánoční bazar se společenskými oděvy a doplňky i sportovním oblečením a potřebami doplní přehlídka společenských šatů a vystoupení taneční skupiny SMT. To vše v sobotu od 09:00 do 12:00 hodin.

SOBOTA 7. PROSINCE

Rváčov: Turnaj v mariáši
S.K. Rváčov pořádá v sobotu 7.12. 2013 turnaj v mariáši v klubovně S.K. Rváčov. Začátek je v 18.00 hod, prezence do 17.30 hod. Závazné přihlášky na telefon: 732 909 370, p. Červinka.

Vánoční trhy v Rabštejnské Lhotě
V sobotu 7.12.2013 od 9 do 15.30 hodin se na sále hostince U Drobílků konají prodejní trhy tradičního vánoční zboží. Od 12 hodin zvěřinové hody, od 20 následuje koncert folkové skupiny Žalman&Spol. Vstupné na koncert 150 Kč, prodej lístků na Obecním úřadě a v TACO Chrudim.

Komunál v Bylanech
V místním kulturním domě bude v sobotu 7. prosince asi pořádně veselo vystoupí zde totiž v tradičním mikulášském čase populární kapela Komunál z Chlumce nad Cidlinou. Akce začíná ve 20 hodin a předkapelou bude rocková skupina Alžběta z Nového Bydžova, jejíž frontmanem je bývalý zpěvák Komunálního odpadu Radek Řezníček. Fanoušci Komunálu se mohou těšit na písničky z posledního alba U zašlejch časů, ale i na osvědčené hity jako Hokejbal, Karel či Je to zlý. Na - chvíli můžete zapomenout na předvánoční shon a naladit se na poněkud rockovější vlnu.

Svobodné Hamry: Pozvánka
Do Hamerské krčmy Jonáš jste zváni ve dnech 7. a 8. prosince na Maminčiny Vánoce a domácí zabíjačkové speciality místního řezníka Vendy.

Karel Hynek Gott v Chrudimi
Na hudebně zábavný pořad s Karlem Hynkem Gottem jste zváni v sobotu 7. prosince do restaurace Za Vodojemem. Začátek je v 18:30 a na programu bude vánoční hudební show, chybět nebude ani tombola.

Ronov nad Doubravou: Na ledové řece pojede Mikuláš na kánoi
V pravdě originálním způsobem oslaví svátek svatého Mikuláše skauti z Ronova nad Doubravou, kteří se rozhodli spojit s tímto starým zvykem milované vodáctví. Aby měli na celou výpravu dostatek času, rozhodli se posunout celou akci až na sobotu. „Sejdeme se v jednu hodinu odpoledne na krajských hranicích u mostu Betoňák a společně se vydáme na plavbu do zámeckého parku ve Žlebech," prozradil vedoucí ronovských skautů František „Bobr" Zvěřina. Každého, kdo by se v tuto dobu podíval na hladinu řeky, bude čekat velmi zajímavá podívaná, protože podmínkou pro vstup na palubu kánoí je převlek za Mikuláše nebo čerta. Pod kostýmy však vodáci obléknout neoprenové obleky, aby nezmrzli. Letos se tato akce pořádá už podruhé. „Loni bylo deset stupňů pod nulou, takže účast byla slabá, to vyrazilo do Žlebů jen šest lidí na třech lodích, také letos pojedeme za každého počasí.Celé to vlastně byl můj nápad, protože mě inspirovali chrudimští vodáci, kteří udělali mikulášskou plavbu přes Chrudim," dodal František Zvěřina. Na každého účastníka čeká také pravá mikulášská nadílka, ve které budou nejenom pamlsky, ale také uhlí pro zlobivé. 

Skuteč: Vánoční výstava a předvánoční bazar
Základní škola Skuteč pořádá v pátek 6. prosince ve svých prostorách od 13:00 do 18:00 hodin Vánoční výstavu. Čeká vás vystoupení pěveckého kroužku, módní přehlídka, prodej perníčků, svíček, bižuterie, keramiky, deskových her a plno dalších překvapení. O den později je připraven Předvánoční bazar s překvapením. Předvánoční bazar se společenskými oděvy a doplňky i sportovním oblečením a potřebami doplní přehlídka společenských šatů a vystoupení taneční skupiny SMT. To vše v sobotu od 09:00 do 12:00 hodin.

Luže: Možná příjde i Mikuláš
Hostinec "U Jonáše" Bělá a skupina Ládi Kusého z Hroubovic pořádají v sobotu 7. prosince od 14:00 hodin na sále hostince zábavné pásmo pro děti, plné her, soutěží a diskotéku. O hudební projekci se postará Renek Čáslavský. Zveme všechny děti i s rodiči. Občerstvení zajištěno. Příjďte si užít příjemné odpoledne.
 

Hlinsko: Skautské promítání
07.12.2013 18:00, Skautský domov v Hlinsku
Budou se promítat 3 filmy z roku 1939, fotografie a kroniky, vzpomínky pamětníků. Akce se koná k 95. výročí založení skautingu v Hlinsku.

Chrudim: Perníkový jarmark
Perníkový jarmark se koná v sobotu 7. prosince od 09:00 do 12:00. Přiďte si naloupat perníky a perníčky všeho druhu. Bohatá nabídka koření, sušeného ovoce a oříšků ve všech podobách. Vánoční štóly a biskupské chlebíčky malé i velké na ochutnání i prodej. Svařená medovina, víno a punč. Také formičky na pečení, varná keramika atd. Perníkový workshop pro všechny. 

Nasavrky: Mikulášská zábava v Ochozi
V sobotu 7. prosince od 20:00 do 02:00 hod se v nově vybudovaném tanečním salónku v restauraci Ochoz uskuteční Mikulášská zábava. Navštíví nás Mikuláš s čertem a andělem. K poslechu a tanci bude hrát DJ D@ndy, to nejlepší z let šedesátých až po současnost, písničky na přání.

Slatiňany: Snow film fest
Město Slatiňany vás zve na filmový festival zimních sportů Snow film fest, který se bude konat ve Společenském domě ve Slatiňanech, a to 7. prosince 2013 od 13,30 hodin. Můžete se těšit na filmy o extrémním lyžování, freeride, snowboarding, ledolezení, snowkite a další zimní šílenosti…

Hlinsko: Cena tanečního studia Ridendo
Taneční studio Ridendo, společně se Svazem učitelů tance, pořádá v sobotu od 9:00 hodin v hlineckém Multifunkčním centru v taneční soutěž hobby párů „Cena TS Ridendo". K vidění bude soutěžní přehlídka tanců latinskoamerických a standardních, které vám představí páry z celé republiky. Soutěžit se bude ve všech věkových kategoriích, čili od dětí až po dospělé. Tanečníci svoje umění budou předvádět v již dvou zmíněných disciplínách, ale také v kombinaci latiny i standardu. TS Ridendo srdečně zve veřejnost na tuto velkolepou společenskou akci, kde bude k vidění nejen jedno z nejkrásnějších umění – tanec, ale vše, co k tanci patří. Pohodová hudba, okázalé kostýmy, perfektní výkony a dobrá nálada.

NEDĚLE 8. PROSINCE

Chrudim: Adventní koncert
V neděli 8. prosince od 19:00 se ve Velkém sále chrudimského Muzea uskuteční Adventní koncert. Těšit se můžete na Pavlicovu Missa Brevis a Bokovy Snové koledy v podání pěveckých sborů Slavoj Chrudim a Rubeš Skuteč a za doprovodu Komorního orchestru řízeného dirigentem Zdeňkem Kudrnkou.

Veselý Kopec: Předvánoční jarmark
Tradiční výstava Vánoce na Veselém Kopci v expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci u Hlinska končí v neděli 8. prosince, kdy se koná velký předvánoční jarmark se zbožím inspirovaným lidovou výrobou. 
Na Veselém Kopci, v největším muzeu v přírodě v Čechách, zažijete mezi roubenkami atmosféru Vánoc, která dýchá z obrázků Josefa Lady. Dozvíte se, jak vypadaly ozdoby na vánoční stromeček před sto lety, jaké pečivo a cukroví nesmělo v minulosti na svátečním stole chybět i jaké dárky děti dostávaly pod stromeček.

Hlinsko: Mikulášská besídka
Mikulášská besídka pro nejsmenší se koná v neděli od 14:00 v hlinecké Orlovně. Děti se mohou těšit na různé hry, divadelní představení a bohatou nadílku.

Nasavrky: Iuventus Cantans
V neděli 8.12. už od 15 hodin je připraven druhý adventní koncert v nasavrckém zámku dětský pěvecký sbor Iuventus Cantans z Pardubic se sbormistrem Zdeňkem Kudrnkou. Vstupné 40 Kč. Vstupenky lze objednat v Informačním centru tel. 469 677 566 nebo u Veroniky Musilové musilova@nasavrky.cz, 469 669 316.

Svobodné Hamry: Pozvánka
Do Hamerské krčmy Jonáš jste zváni ve dnech 7. a 8. prosince na Maminčiny Vánoce a domácí zabíjačkové speciality místního řezníka Vendy.

Chrastecká korunka 2013
Pohárová soutěž v předtančení se koná 8. prosince od 14 hodin v místní sokolovně. Na programu budou soutěže minidětí, dětských, juniorských a mládežnických kolektivů v těchto disciplínách: plesová předtančení, parketové taneční kompozice + show předtančení, street dance předtančení a disco dance předtančení.

Chrudim: Koncert pro Barborku
Pěvecký soubor Klíčenky pod vedením Ivy Malinové má v těchto dnech napilno. Než zazpívá vánoční písničky na chrudimském náměstí při akci Deníku Česko zpívá koledy, ještě ho čekají dvě vystoupení. Předně je to benefiční Koncert pro Barborku, jehož je Chrudimský deník mediálním partnerem. Koná se 8. prosince v 18 hodin v R-klubu v Chrudimi a Klíčenky při něm vystoupí společně se zpěvákem Martinem Maxou a Davidem Macháčkem, který je tanečníkem, hercem a zpěvákem Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Je také bratrancem zdravotně postižené Barborky Pekárkové, v jejíž prospěch je benefiční koncert pořádán.


Autor: Redakce

6.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Interiér slatiňanské Švýcárny.

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Keltský skanzen v Nasavrkách

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Luže – Tři změny ve volebních okrscích hlásí pracovníci městského úřadu v Luži.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení