PÁTEK 16. KVĚTNA

Heřmanův Městec: Oldřich Janota
Náboženská obec Církve čs. husitské v Heřmanově Městci a Domov pro seniory hl. m. Prahy vás zvou v pátek 16. května v 18.30 do Rytířského sálu zámku na recitál Oldřicha Janoty. Vstupné je dobrovolné.

Ležáky: Křeslo pro Otakara Brouska mladšího
NKP Ležáky zve v pátek od 18 hodin na další z ležáckých podvečerů, křeslo bude tentokrát patřit Otakaru Brouskovi. Večerem provází Robert Tamchyna, na klavír zahraje Helena Ticháčková.

Skuteč: Koncert Argemy
Tříhodinový koncert Argemy nabídne v pátek od 20 hodin v KKS všechny největší hity této kapely, která na české rockové scéně působí již 30 let. Koncert na stání slibuje tu správnou, energií nabitou atmosféru. (zr)

III. kulturní pátek v Bojanově
Kulturní komise Městyse Bojanov zve všechny na III. kulturní pátek 16. května od 19 hodin do Kulturního střediska (Na Záložně). Přijďte si společně zazpívat při kytaře a harmonice, popovídat a pobýt spolu. Malé občerstvení možno přinést s sebou.

Chrudim: Hráškové království
Kacafírek uvede 16. května od 17 hodin ve Spolkovém domě loutkové představení s marionetami nazvané Hráškové království.

Hlinsko: Hlinečanka slaví
V pátek 16. května od 18 hodin se v MFC koná koncert ke 40. výročí založení dechové kapely Hlinečanka. Hosty večera jsou Milan Černohouz a Blanka Tůmová.

SOBOTA 17. KVĚTNA

Veselý Kopec: Hrnčířská sobota
V sobotu 17. května od 9 do 16 hodin vás čeká Hrnčířská sobota ukázky práce s hrnčířskou hlínou, prodej keramiky, dílničky pro děti. V kulturním programu vystoupí Žesťový kvintet DH Mrákotinka.

Slatiňanské pozastavení
Národopisný soubor Formani Slatiňany a T.J. Sokol Slatiňany pro vás chystá 8. ročník Slatiňanského pozastavení v sobotu 17. května v zámeckém parku.

NEDĚLE 18. KVĚTNA

Heřmanův Městec: Malý Taneční Orchestr z Klešic
Hudební skupina Malý Taneční Orchestr z Klešic vás zve na taneční zábavu k oslavě 30. výročí svého působení. Akce se koná dne 17.5.2014 v sokolovně v Heřmanově Městci od 19 hodin. Sál bude otevřen pro veřejnost od 18 hodin. Na pódium se vystřídají kapely Music Team Petrus, MTO Klešice, Leona Šenková & Rockle a Technics. Celý večer bude žánrově rozmanitý, a to od dechové hudby přes pop-music až k rockovým skladbám. Moderování večera se zhostí Michal Plšek z Českého rozhlasu. Předprodej vstupenek na stání i sezení zajišťuje IC Heřmanův Městec.