PÁTEK 15. SRPNA

Bítovany: Bagr v Bítovanech
Po úspěchu na Rockové noci ve zdejším areálu se v pátek 15. srpna představí skupina Bagr znovu. Začátek je ve 21 hodin.

Chrudim: Rallye Železné hory
Na sobotu 16. srpna 2014 je plánovaná již tradiční XIII. Rallye Železné hory. Na Resslově náměstí seuž v pátek v 16 hodin představí veřejnosti posádky vozidel, které budou absolvovat už 13. ročník Rallye Mogul Železné hory. Přihlášených je 126 aut, což je rekordní účast. Trasu pojedou nejen čeští závodníci, ale i jezdci z Polska, Velké Británie, Ukrajiny a Austrálie. První posádky v sobotu odstartují z chrudimského letiště v 8.30 hodin. Trasa prvního rychlostního závodu vede přes Stolany, Janovice, Zbyhněvice, Pohled a Deblov. Druhá „erzeta" vede z Liboměřic přes Křižanovice, Samařov, Nové Lhotice, Petrkov a končí u Bojanova. Třetí RZ vede z Nasavrk do Louček.

SOBOTA 16. SRPNA

Slatiňany: Dámský den ve Slatiňanech
Závody v dámských sedlech můžete navštívit v sobotu 16. srpna od 10 hodin v zámeckém parku.

Skuteč: Řemeslná sobota
V sobotu 16. srpna proběhne v Městském muzeu ve Skutči další ročník již tradiční Řemeslné soboty. Pro malé i velké návštěvníky je připraven celodenní pestrý program, při kterém jsou stálé expozice tzv. Muzea obuvi a kamene oživeny ukázkami práce nejrůznějších profesí. V ševcovské světničce se budou šít boty, a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na historickém šlapacím šicím stroji zn. Adler z počátku 20. století. Venkovní prostor se zaplní kouřícími stabilními motory, jež v lomech kdysi poháněly dynama, nebo vrátky lanovek. Kovář roztopí výheň a bude vyrábět kamenické nástroje, znovu bude spuštěna beranová štípačka na výrobu dlažby. Po celý den budou ve stálých expozicích probíhat v určených časech komentované prohlídky, připraveny budou hry pro děti. Nebude chybět ani stánkový prodej drátovaných výrobků, keramiky, cínovaných šperků, přírodní kosmetiky, bylinek a koření.

Ležáky: Všechny krásy světa
Muzeum NKP Ležáky zve na zájezdové představení Památníku Lidice Všechny krásy světa. Poezie Jaroslava Seiferta v dialogu Muže a Ženy. Účinkují Barbora Kodetová a Marcel Vašinka. Představení se koná 16. srpna od 18:00 hodin.

70 let fotbalu v Krouně
 TJ Sokol Krouna zve na oslavy výročí 70 let fotbalu v Krouně a tradiční Pivní slavnosti, které se konají 16. 8. 2014 na fotbalovém hřišti. Program zahájí od 9:00 utkání přípravek Krouny s týmem Svratky. Od 13:00 bude připraven Dětský den se spoustou her a zábavy pro děti. Od 14:00 bude zároveň probíhat zápas krounské staré gardy s mužstvem staré gardy ze Studnice. Od 17:00 se v rámci prvního kola Okresního přeboru Chrudim utká TJ Sokol Krouna „A" s nováčkem soutěže SK Křižanovice a od 20:00 Vám k tanci a poslechu zahraje kapela Quattro. Po celý den můžete ochutnat čtyři druhy piv. V rámci výročí 70 let založení fotbalového oddílu v Krouně si můžete navíc prohlédnout výstavu historických fotografií TJ Sokol Krouna. Vstupné dobrovolné.

Pohled: Taneční zábava
V sobotu 16. srpna 2014 jste zváni na letní taneční zábavu do sálu KD v Pohledu. Začátek ve 20:00 hod. 

Chrudim: Rallye Železné hory
Na sobotu 16. srpna 2014 je plánovaná již tradiční XIII. Rallye Železné hory. Na Resslově náměstí seuž v pátek v 16 hodin představí veřejnosti posádky vozidel, které budou absolvovat už 13. ročník Rallye Mogul Železné hory. Přihlášených je 126 aut, což je rekordní účast. Trasu pojedou nejen čeští závodníci, ale i jezdci z Polska, Velké Británie, Ukrajiny a Austrálie. První posádky v sobotu odstartují z chrudimského letiště v 8.30 hodin. Trasa prvního rychlostního závodu vede přes Stolany, Janovice, Zbyhněvice, Pohled a Deblov. Druhá „erzeta" vede z Liboměřic přes Křižanovice, Samařov, Nové Lhotice, Petrkov a končí u Bojanova. Třetí RZ vede z Nasavrk do Louček.

NEDĚLE 17. SRPNA

Krouna: Děkovný koncert
Na varhanní koncert jste zváni v neděli 17. srpna od 14.00 hodin do kostela sv. Michaela, archanděla u příležitosti znovurozeznění nově zrestaurovaných historických varhan. Soprán Hana Medková. Varhany Václav Uhlíř.
Program koncertu: B. M. Černohorský: Toccata a fuga a moll; Regina coeli ;J. S. Bach:Preludium a fuga a moll, Schaffe können sicher weiden; G. F. Händel: Koncert B dur pro varhany (1. věta), Árie z opery Rinaldo; W. A. Mozart: Andante F dur, Tu virginum a Alleluja (z Exsultate jubilate); J. K. Kuchař: Fantazie d moll; A. Strébl: Ó salutaris hostia - varhanní improvizace na duchovní píseň k Panně Marii. Varhany zazní poprvé v 8.00 hodin ráno při poutní mši svaté. Po koncertu bude možnost vystoupat na kůr kostela a prohlédnout si varhany zblízka. Zároveň bude pro všechny připraveno před kostelem malé občerstvení.

Chrast: Plavci s Janem Vančurou 
Dne 17. srpna 2014 od 19 hodin vystoupí na chrasteckém zámeckém nádvoří skupina Plavci s Janem Vančurou (předprodej v Městském muzeu Chrast).