VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

19.9.2014
SDÍLEJ:

Ze soutěže Chrudimský pejsek.Foto: Karel Dvořák

PÁTEK 19. ZÁŘÍ

Konopáč: Babí léto
V Autokempinku Konopáč u Heřmanova Městce v pátek ve dvě hodiny odpoledne začíná 19. ročník Babího léta. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, ve kterém nebude chybět vystoupení mažoretek ze skupiny Rondo z Ronova nad Doubravou a v 16:00 zahraje country skupina „Úlet". Na všechny tu čeká celá řada stánků, které nabízejí brambory, ovoce, mošt, víno a pravý burčák, med, medovinu, keramiku, sýry, textil, potřeby do domácnosti a mnoho dalšího. Svést se bude možné v nových modelech osobních automobilů a prohlédnout zemědělskou techniku. V autokempinku Konopáč bude živo i během soboty, kdy od 9:00 vystoupí mažoretky, poté opět country skupiny „Úlet", kapela Perštejnka a odpoledne bude účinkovat soubor žáků ZUŠ Heřmanův Městec. Svoji činnost předvedou hasiči z Heřmanova Městce. Zájemci se budou moci svést na koni a na závěr budou všechny vstupenky slosovány o pěkné ceny. 
V rámci Babího léta představí Místní akční skupina (MAS) Železnohorský region svoji činnost, a to  v pátek od 17 hodin v restauraci v kempu. Zde bude možné ochutnat výrobky certifikovaných regionálních producentů. Od půl sedmé začne přednáška s názvem Obrázky z Lotyšska, ve které budou prezentovány zkušenosti a poznatky se zahraničního semináře v rámci projektu ABC pro regionální výrobce.

Luže: Koncert AC/CZ
Koncert skupiny AC/CZ začíná 19. září od 20 hodin v sokolovně.

Rosice: Den otevřených dveří
ZD Rosice pořádá ve svém podniku Den otevřených dveří dne 19.9.2014.
Program:

9.00 - 18.00 hodin Areál ZD Rosice
• Prohlídka stájí
• Prezentace zemědělské techniky
• Zprovoznění nového skladového hospodářství
• Prohlídka pekárny a jatek
• Prezentace spolupracujících firem
• Drobná hospodářská zvířata
• Poznávací soutěže
• Naučná stezka

Obec
• Prohlídka rekonstruované ZŠ
• Otevření cyklostezky Rosice - Chrast
• Prohlídka protipovodňového opatření v obci
• Prohlídka muzea Vesnice žije v bývalé cihelně

Dopolední vystoupení dětí MŠ Rosice
15.00 Koncert dechové hudby Mrákotinka.

Hlinsko: Koncert pro duševní zdraví
Fokus Vysočina zve v pátek 19. září od 19:00 hodin do salonku restaurace Rychtář na koncert v rámci celorepublikové akce Týdny pro duševní zdraví. Zahraje kapela Nezband pod vedením Roberta Freie se umístila na 2. místě v celostátním kole jazzových souborů ZUŠ, dále Daydreams perspektivní kapela mladých hudebníků s vlastní tvorbou melodického rocku, a Jazzibaba New kapela, která zde nevystupuje poprvé, tentokrát s novým hudebním programem.

Chrudim: Kašpárkův konkurz ve Spolkovém domě
Podzimní loutkářská sezóna ve Spolkovém Domě letos začíná konkurzem nových zájemců loutkářů členů spolku Kacafírek v pátek 19. září mezi 17. a 19. hodinou. Je určen pro nové zájemce cca od 10 do 110 let o hraní loutkového divadla nebojte se, vše se naučíte.

Chrast: Obnova přírodního divadla v Chrasti
První akce na obnovu přírodního divadla začíná 19. září a vystoupí na ni pardubické divadlo Exil, dětský folklorní soubor Sejkorky a hudební skupina Lokálka.

SOBOTA 20. ZÁŘÍ

Křižánky: Houby Žďárských vrchů
Obec Křižánky ve spolupráci se správou CHKO Žďárské vrchy a krajským střediskem Havlíčkův Brod a Českou mykologickou společností vás zve na tradiční výstavu Houby Žďárských vrchů, která se koná ve dnech 20. a 21. září 2014 od 10.00 do 16.00 hodin ve vzdělávacím centru Křižánky. Výstavu v sobotu 20. září 2014 zahájí Ing. Jiří Burel, místopředseda ČMS.

Konopáč: Babí léto
V Autokempinku Konopáč u Heřmanova Městce v pátek ve dvě hodiny odpoledne začíná 19. ročník Babího léta. V autokempinku Konopáč bude živo i během soboty, kdy od 9:00 vystoupí mažoretky, poté opět country skupiny „Úlet", kapela Perštejnka a odpoledne bude účinkovat soubor žáků ZUŠ Heřmanův Městec. Svoji činnost předvedou hasiči z Heřmanova Městce. Zájemci se budou moci svést na koni a na závěr budou všechny vstupenky slosovány o pěkné ceny.

Nasavrky: Drakiáda
Teplý vánek z letních polí se v těchto dnech proměňuje v opravdový vítr z podzimních strnišť a s ním přichází i období oblíbených dětských drakiáda. V sobotu se uskuteční drakiáda v Nasavrkách. Konat se bude na kopci za tamějším hřbitovem a podle informace z pořádajícího FC Nasavrky bude ještě hodina konání upřesněna na webových stránkách klubu.

Svinčany: Zahrádkářská a chovatelská výstava
Zahrádkářská a chovatelská výstava (prostory Zahradnictví Kubelka a v chovatelském areálu) se koná 20. - 21. září. Akce probíhá v sobotu od 8 do 17 hodin, v neděli od 8 do 16 hodin. '
Program:
Chovatelská výstava:
· okresní soutěžní výstava drůbeže a králíků
· okresní soutěžní expozice zvířat mladých chovatelů
· místní soutěžní výstava holubů
· samostatná expozice okrasného ptactva, akvarijních ryb, morčat a nutrií
· prodej chovných zvířat, snáškových kuřic, chovatelských potřeb a krmiv· ukázka výroby chovatelských zařízení
· prodej regionálních produktů
· ukázka a prodej dekoračních prvků do zahrady.
Zahrádkářská výstava:
· výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů a pěstitelů ze Svinčan
· výstavka orchidejí a pokojových rostlin
· výstavka nových a perspektivních odrůd jablek
· výstavka květin a okrasných rostlin
· výstavka vodních a cukrových melounů
· výstava jiřin a ukázka květů růží
· výstava ovoce z ovocnářských firem (Sady Svinčany Ing. Nevole a Zdeněk Dostál, Sady Bílé Podolí)
· poradenskou službu pro zahrádkáře a pěstitele bude poskytovat zahradní rádce Josef Hrstka.
Doprovodný program:
Sobota 20. září
po celý den soutěže pro děti
11:00 vystoupení mažoretek
13:00 hudební vystoupení
14:00 vystoupení mažoretek
pro děti projížďka na koni a tvoření obrázků z písku'
Neděle 21. září
14:30 vystoupení mysliveckých trubačů slavnostní předání pohárů a čestných cen vítězným chovatelům
15:00 slavnostní ukončení výstavy
po celý den soutěže pro děti
Facepaiting (malování na obličej)
třpytivé tetování
pro děti projížďka na koni a tvoření obrázků z písku.

Chrudim: Chrudimský pejsek
VII. ročník Chrudimského pejska proběhne v parku Střelnice 20. září. Od 13:00 do 13:45 registrace pejsků. Podmínkou je pejsek na vodítku, přihlásit se může každý, a to přímo na místě, nebo závazně na e- mail jenickova.ilona@centrum.cz (jméno, příjmení, město, jméno pejska a jeho datum narození). Soutěžit s pejskem mohou i děti. Za celý tým se na vás těší koordinátorka akce: Ilona Jeníčková, kontakt: 723 056 981. Připraveny jsou dárky pro soutěžící a ceny pro vítěze.

Slatiňany: O putovní pohár města Slatiňany
SDH Slatiňany pořádá pod záštitou města Slatiňany 38. ročník soutěže v požárním útoku O putovní pohár města Slatiňany. Soutěž se koná v sobotu 20. září na travnatém povrchu místního stadionu. Nástup soutěžních družstev je v 8.45 hodin. Občerstvení je zajištěno.

Kunčí: Rybářské závody
Místní organizace Českého rybářského svazu Slatiňany chystá 20. září na Návesním rybníku v Kunčí rybářské závody. Začátek závodů je v 7:00, předpokládané ukončení ve 14 hodin. Prezence závodníků od 5 do 6.30 hod.

Chrudim: Loutky a my
Letošní sezónní výstava v Muzeu loutkářských kultur je věnována Františku Vítkovi, který v neděli 14. září oslavil 85. narozeniny. Tento úctyhodný věk mu však nebrání nadále rozdávat radost a předávat zkušenosti dále. Spolu s jeho životní partnerkou Věrou Říčařovou si pro vás připravili v několika termínech program nazvaný „Loutky a my". Poznejte osobně tyto legendy loutkového divadla a nechte se jimi fascinovat. Čeká vás komentovaná prohlídka výstavy, Věřina improvizace s loutkami a následné povídání. Program je určen nejen dětem, ale i mládeži, dospělým nebo seniorům. Poprvé pro veřejnost již tuto sobotu 20. září v 10 nebo v 15 hodin v MLK. Na akci je nutné se přihlásit.

Slatiňany: Techtle mechtle ve Slatiňanech
V sobotu 20. září 2014 se v sokolovně koná vystoupení travesti skupiny Techtle mechtle, která se představí s novým zábavným programem 2 106. V programu se můžete těšit na náhled do budoucnosti našich generací, účinkující s oblibou parodují nejrůznější celebrity kulturního i veřejného života. Předprodej vstupenek v informačním centru ve Slatiňanech. Vstupné 230 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě.

Košumberk: Setkání Klubu cestou necestou
V sobotu 20. září v 15:30 hodin proběhne v kongresovém sále Hamzovy odborné léčebny cestopisná přednáška: Strasti a slasti Jihovýchodní Asie, 2.část Kambodža. Na programu bude cestopisná přednáška a ohlédnutí za putováním po Vietnamu a Kambodži Ondřeje Voláka.

NEDĚLE 21. ZÁŘÍ

Svratouch: Drakiáda
Oblíbenou drakiádu pořádá tuto neděli 21. září TJ Svratouch společně s SDH Svratouch pod záštitou tamějšího obecního úřadu. Děti a dospělí jsou srdečně zváni na dračí létání v horním Svratouchu u vodárny na kopec zvaný Na Panenkách. „Každému, kdo se tam s drakem vyškrábe, tomu tam některou z pěkných cen, věnovanou obecním úřadem, předáme," slibují pořadatelé a ještě upozorňují, že za nepříznivého počasí se celá akce uskuteční o týden později, tedy příští neděli.

Křižánky: Houby Žďárských vrchů
Obec Křižánky ve spolupráci se správou CHKO Žďárské vrchy a krajským střediskem Havlíčkův Brod a Českou mykologickou společností vás zve na tradiční výstavu Houby Žďárských vrchů, která se koná ve dnech 20. a 21. září 2014 od 10.00 do 16.00 hodin ve vzdělávacím centru Křižánky. Výstavu v sobotu 20. září 2014 zahájí Ing. Jiří Burel, místopředseda ČMS.

Svinčany: Zahrádkářská a chovatelská výstava
Zahrádkářská a chovatelská výstava (prostory Zahradnictví Kubelka a v chovatelském areálu) se koná 20. - 21. září. Akce probíhá v sobotu od 8 do 17 hodin, v neděli od 8 do 16 hodin. '
Program:
Chovatelská výstava:
· okresní soutěžní výstava drůbeže a králíků
· okresní soutěžní expozice zvířat mladých chovatelů
· místní soutěžní výstava holubů
· samostatná expozice okrasného ptactva, akvarijních ryb, morčat a nutrií
· prodej chovných zvířat, snáškových kuřic, chovatelských potřeb a krmiv· ukázka výroby chovatelských zařízení
· prodej regionálních produktů
· ukázka a prodej dekoračních prvků do zahrady.
Zahrádkářská výstava:
· výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů a pěstitelů ze Svinčan
· výstavka orchidejí a pokojových rostlin
· výstavka nových a perspektivních odrůd jablek
· výstavka květin a okrasných rostlin
· výstavka vodních a cukrových melounů
· výstava jiřin a ukázka květů růží
· výstava ovoce z ovocnářských firem (Sady Svinčany Ing. Nevole a Zdeněk Dostál, Sady Bílé Podolí)
· poradenskou službu pro zahrádkáře a pěstitele bude poskytovat zahradní rádce Josef Hrstka.
Doprovodný program:
Sobota 20. září
po celý den soutěže pro děti
11:00 vystoupení mažoretek
13:00 hudební vystoupení
14:00 vystoupení mažoretek
pro děti projížďka na koni a tvoření obrázků z písku
Neděle 21. září
14:30 vystoupení mysliveckých trubačů slavnostní předání pohárů a čestných cen vítězným chovatelům
15:00 slavnostní ukončení výstavy
po celý den soutěže pro děti
Facepaiting (malování na obličej)
třpytivé tetování
pro děti projížďka na koni a tvoření obrázků z písku.

Autor: Redakce

19.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Návštěva Bruce Engleman s manželkou v Luži.
4

Židovská Tóra z Luže slouží v Pensylvánii

Fenka Barunka přišla o štěňata, ale život si vybojovala.
3

Fenka přišla o štěňata, ale život si vybojovala

Požár auta mohla způsobit kuna

Chrudim – K požáru vozidla do Chrudimi vyjížděli hasiči ve středu sedm minut po půl šesté odpoledne. Jak včera uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková, bylo to Hyundai Atos, které stálo zaparkované na veřejné komunikaci.

AKTUALIZOVÁNO

Ke sraženému cyklistovi do Tuněchod letěl vrtulník

Tuněchody - U vážné dopravní nehody zasahovali ve čtvrtek záchranáři na Chrudimsku.

Naši prvňáci z 1. B ZŠ Chrast

Chrudim - Každou středu vám představujeme letošní prvňáčky z Chrudimska.

U Vlčkovic na Orlickoústecku se při zákroku postřelil policista

Vlčkovice – Střelným zraněním policisty skončil víkendový policejní zákrok.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT