Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

15.5.2015
SDÍLEJ:

V prostředí slatiňanského zámeckého parku se uskutečnilo celodenní Slatiňanské pozastavení.Foto: DENÍK/Marek Nečina

PÁTEK 15. KVĚTNA

Slatiňany: Festival kozícho smíchu
Srdečně vás zveme na 0. ročník festivalu kozího smíchu, který se uskuteční 15. - 16.5.2015 na statku mezi Trpišovem a Práčovem. Těšit se můžete na spoustu hudebních kapel a v sobotu i na workshopy a dílny. Po dobu festivalu budou vystaveny obrazy Jarina Horeckého a Martina Kotleby. K prodeji budou produkty lokálních farmářů. Místo na stanování i parkování zajištěno. Výtěžek z akce bude použit na vybudování kozí farmy v místě festivalu.

Luže: Beseda se sociální pracovnicí Linky důvěry
Rodinné centrum DaR Luže pořádá v rámci celorepublikové akce Sítě Mateřských center u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Dopoledne je od 8:30 připraven pravidelný program. Od 17:00 hodin beseda s Mgr. et Bc Lucií Motlovou - beseda bude doplněna příklady z praxe.

Hlinsko: Na koncertu Hlinečanky budou hosty Ivana Brožová a Josef Oplt
15.05.2015 18:00, Multifunkční centrum
I letošní květen přinese, jak je dobrým zvykem, Jarní koncert kapely Hlinečanka. V tradičním repertoáru se objeví i několik modernějších skladeb. Pravidelní návštěvníci této kapely jsou zvyklí na zajímavé a příjemné koncertní hosty. Nejinak tomu bude i v letošním roce, neboť naši nabídku přijala Ivana Brožová a Josef Oplt. Ivanu Brožovou bude většina příznivců dechové hudby znát jako sólistku Hudby Hradní stráže a Policie ČR. S tímto tělesem spolupracuje již téměř 30 let. Současně ale spolupracuje i s jinými soubory, orchestry a kapelami, ať jsou to dechovky nebo bigbandy. Repertoár této zpěvačky je vskutku široký, můžete ji spatřit v kroji při dechovce, ale i například ve večerní róbě, kdy „válí" swing. Josefa Oplta budou kromě milovníků dechovky znát v poslední době především fandové muzikálu a operety, neboť již od roku 1984 mu je domácí scénou HD Karlín, kde ztvárňuje především tenorové role. Do světa hudby mu brány otevřelo vítězství v celostátní soutěži pop-music Talent 70. V tuto dobu se stal sólistou Ústřední hudby Čs. armády a postupně se dostal do řady dechových orchestrů a začal spolupracovat s rozhlasem.

Heřmanův Městec: Jiné Maledivy
Náboženská obec Církve československé husitské v Heřmanově Městci vás zve v pátek 15.5.2015 v 19.00 do modlitebny Husova sboru na besedu Leoše Tučka Jiné Maledivy.

SOBOTA 16. KVĚTNA

Ve Slatiňanech už chystají pozastavení
Město Slatiňany, Národopisný soubor Formani a dětský folklorní soubor Sejkorky srdečně zvou veřejnost do zámeckého parku, ve kterém se v sobotu od rána až do podvečera uskuteční tradiční Slatiňanské pozastavení. Těšit se můžete na spoustu muziky, tance a písniček, ale i na doprovodný program. V něm nechybí loutkové divadélko, projížďky kočárem, prohlídky slatiňanského zámku nebo malování na obličej a spousta her pro děti. Přijďte tedy v sobotu 16. května od 9 hodin do zámeckého parku ve Slatiňanech, kdy program začíná.

Honbice: Základní kolo v požárním sportu
V sobotu 16. května v 7:30 začíná na hřišti u bývalé školy Základní kolo v požárním sportu. Na programu je štafeta jednotlivců 4x100 m, ukázka požárního útoku dětí, požární útok žen a mužů, vyhodnocení soutěže a volná zábava. Občerstvení včetně prasátka na grilu zajištěno.

Skuteč: XXXIII. rallye Veteran klubu Pardubice
V sobotu 16. května od 13:30 15:00 hodin se u hasičské zbrojnice uskuteční jubilejní rallye jízda k 55. výročí Veteran klubu Pardubice. U hasičské zbrojnice, kde bude kontrolní stanoviště, bude průběžně k vidění 90 účastníků a vystavený veterán SDH Skuteč.

Pohled: Odpolední slavnost k 70. výročí osvobození naší vlasti
V sobotu 16. května zde připravují odpolední slavnost k 70. výročí osvobození naší vlasti.
Program:
výstava v sálu KD v Pohledu
položení kytice u křížku v Pohledu s modlitbou za oběti válek
uvedení další obecní publikace II. Světová válka ve vzpomínkách pamětníků
společný originální program Souboru Kvítko, souboru Klíčenky a pražských herců
Doprava v rámci obce bude zajištěna.

Slatiňany: Festival kozícho smíchu
Srdečně vás zveme na 0. ročník festivalu kozího smíchu, který se uskuteční 15. - 16.5.2015 na statku mezi Trpišovem a Práčovem. Těšit se můžete na spoustu hudebních kapel a v sobotu i na workshopy a dílny. Po dobu festivalu budou vystaveny obrazy Jarina Horeckého a Martina Kotleby. K prodeji budou produkty lokálních farmářů. Místo na stanování i parkování zajištěno. Výtěžek z akce bude použit na vybudování kozí farmy v místě festivalu.

Trhová Kamenice: Cykloexkurze Železné hory
V sobotu 16. května se můžete zúčastnit cykloexkurze „Železné hory-geologicky významná oblast". Sraz je v 10 hodin před kostelem v Trhové Kamenici. Účastníci výletu pořádaného v rámci Evropského dne chráněných území se seznámí s některými objekty z nově realizovaného projektu: Železné hory-geologicky významná oblast. Přibližně 30 km dlouhá trasa s výkladem povede z Trhové Kamenice do Ctětína, Nasavrk, Žumberka, Bítovan, přes Škrovád do Slatiňan. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Trasa vede převážně z kopce, vhodné i pro malé cyklisty k dopravě na akci i zpět z Pardubic a Chrudimi je možno použít CYKLOBUS 650555 (odjezd z Pardubic 8.45 h., přes Chrudim 9.05 h. a Slatiňany 9.20 h.)

Chrudim: Květinová čelenka
16.05.2015 09:00 - 11:30, Bio baroko v Muzeu barokních soch v Chrudimi
Výtvarná dílna s Veronikou Tišerovou, na které si vyrobíte originální vlasovou ozdobu.

Heřmanův Městec: Poupata 2015
Dům dětí a Mládeže Heřmanův městec ve spolupráci s městem heřmanův Městec vás zve na taneční nepostupovou soutěž Popupata 2015, která se koná v sobotu 16. 5. 2015 od 08:00 do 18:00 ve Sportovní hale v heřmanově Městci. Soutěž zúestří ve 12 hodin vystoupení zpěváka Marka Ztraceného. 

Veselý Kopec: Sobota patří hrnčířům
V sobotu se uskuteční v muzeu v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska další program letošní návštěvnické sezóny. Připravena je Hrnčířská sobota. Od 9 do 16 hodin budou mít návštěvníci možnost sledovat při práci několik desítek hrnčířů a keramiků, kteří přijali pozvání a přijedou na Veselý Kopec z celé České republiky. Zastoupeny budou nejrůznější typy výrobků z hrnčířské hlíny: hrnčina, kamenina, bělnina, majolika aj., zhotovené modelováním, točením na kruhu, či pomocí forem. „Tento program přiblíží jedno z tradičních řemesel, které si lidstvo osvojilo. Zájemci se mohou přímo z úst hrnčířů a keramiků dozvědět vše, co je zajímá na výrobě užitných i dekoračních předmětů. Také je mohou sledovat při práci a samozřejmě nakoupit jejich výrobky", uvedla vedoucí správy Souboru lidových staveb Vysočina Ilona Vojancová. Především pro dětské návštěvníky bude připraveno několik dílniček, v nichž si budou moci vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu, modelování z hlíny nebo malování keramiky a porcelánu. Hrnčířskou sobotu na Veselém Kopci zpříjemní moravské lidové písničky v podání mužského pěveckého sboru Bratříčci. Srdečně zveme k návštěvě Hrnčířské soboty v muzeu v přírodě na Veselém Kopci, který je jedním ze zajímavých míst Geoparku Železné hory.

NEDĚLE 17. KVĚTNA

Vejvanovice: Staročeský věneček
V neděli 17. května od 13 hodin začíná průvodem od obecního úřadu Staročeský věneček. V 19 hodin následuje taneční zábava.

Skuteč: Smetanova Libuše
V neděli 17. května v 16:00 hodin bude v KKS provedena Provedení české slavnostní opery Bedřicha Smetany, která zakončí XII. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.Představí se Divadlo J. K. Tyla z Plzně.

Autor: Redakce

15.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení