VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

2.7.2015
SDÍLEJ:

Prosetínská Fotbalová show.Foto: DENÍK/Marek Nečina

PÁTEK 3. ČERVENCE

Mladotice: Poprask na laguně - divadlo Ze Mlejna
Pořádný poprask mezi temperamentními rybáři z Chiozzy poblíž Benátek, který se dostane až k soudu, je námětem oblíbené hry Carla Goldoniho, klasika italské komedie. Tuto hru v úpravě a režii Otto Lišky uvede Divadlo ze mlýna v pátek a v sobotu vždy od 21 hodin v Mladotickém mlýně. Cena 120

V Nasavrkách zahrají i legendární Poutníci
Tento pátek se na letní terase restaurace Hotel Šustr v Nasavrkách uskuteční 2.ročník hudebního festivalu Nasavrkání. Hlavní hvězdou letošního nabitého programu jsou legendární brněnští Poutníci, kteří v loňském roce oslavili 45 let své umělecké činnosti. I ostatní kapely pestrého programu jsou zárukou vysoké kvality, tak si nenechte ujít tento festiválek na začátku prázdnin! Pro milovníky dobrého jídla bude k dispozici i skvělá kuchyně Hotelu Šustr, včetně opékání steaků.

Janderov 2015
Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov hostí už 20. ročník ojedinělého hudebního festivalu Yanderov. 
„I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie festivalu, to znamená několik začínajících a jedna známější skupina každý večer. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, zařazením známějších umělců sledujeme vedle snahy o zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy," řekl dramaturg festivalu Jan Axmann z pořádajícího občanského sdružení Yanderov. „Jaké si to uděláme, takové to máme," zní motto čtyřdenní přehlídky, neboť janderovský festival je proslulý svým prostředím, šířkou dramaturgického záběru, různorodostí věku návštěvníků a v neposlední řadě také maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace celé akce. Letos na Yanderově otevře svůj infostánek také nestátní zdravotnické zařízení Drop In, jehož hlavním cílem je prevence užívání návykových látek. „Stánek slouží kromě informování veřejnosti o návykových látkách, a o prevenci drogové závislosti a pohlavních nemocí, také jako chillout. Návštěvníci se zde mohou nechat zdarma otestovat na přítomnost alkoholu, případně využít dalších aktivit například vědomostní testy o návykových látkách a podobně," vysvětluje Jitka Vrbová z Drop In. Do Janderova lze dojít pěšky z Chrudimi za půl hodiny, a to po turistické stezce z nádraží proti proudu Chrudimky směrem na Slatiňany. Autem lze k areálu dojet po hlavní silnici z Chrudimi do Slatiňan a po pěti stech metrech za městem je třeba odbočit vlevo. 

Účinkující skupiny:

První den, 2. července:
RODEO, CHOCOLATE JESUS, PROMĚNY 71, CATE, MOST WONKY

Druhý den, 3. července:
VYPUŠTĚNÉ KOUPALIŠTĚ, SPREADING DREAD, PHATLIP, BYZO, STREETMACHINE, SODOMA GOMORA

Třetí den, 4. července:
THE BREAKROLLS, NON STOP, MY DOG'S BONE, JINOVATKA, CIRKUS BLUES, INTERGALACTIC BANANA OF THE FALLEN MONKEY NATION

Čtvrtý den, 5. července:
ORIGINAL PACMAN, PAPALESCU, THE ATAVISTS, LIMITED EDITION, POMALU PLUJÍCÍ, DISCOMFORT

Kompletní program a bližší informace najdete na stránkách
https://www.facebook.com/YANDEROV

Slatiňany: Velká hradozámecká inventura ve Slatiňanech
Srdečně Vás zveme na velkou hradozámeckou inventuru, která se koná v pátek 3. července od 17:30 na zámku ve Slatiňanech. Dozvíte se, jak pomáhají historické inventáře a poválečné soupisy sbírek a majetku při tvorbě hradních a zámeckých instalací, dle jakých pravidel expozice vznikají a co mají návštěvníkům v moderní době sdělovat. To a mnohem více se dozvíte při této speciální prohlídce na téma prezentace památkového objektu.

SOBOTA 4. ČERVENCE

Licomělická lávka
Se začátkem prázdnin zvyšují svou aktivitu pořadatelé venkovních akcí. V Licomělicích vyvrcholí první prázdninový týden 28. ročníkem Licomělické lávky. Vyznačte si ve svém víkendovém kalendáři malou poznámku, přijměte pozvání Sboru dobrovolných hasičů Licomělice a prožijte báječné odpoledne v letním areálu U Nádržky. Vlastní kolo ani trakař na překonání nádrže po úzké lávce potřebovat nebudete, neboť závodní stroj zajišťují organizátoři. Soutěže začnou ve 14 hodin.

Mladotice: Poprask na laguně - divadlo Ze Mlejna
Pořádný poprask mezi temperamentními rybáři z Chiozzy poblíž Benátek, který se dostane až k soudu, je námětem oblíbené hry Carla Goldoniho, klasika italské komedie. Tuto hru v úpravě a režii Otto Lišky uvede Divadlo ze mlýna v pátek a v sobotu vždy od 21 hodin v Mladotickém mlýně. Cena 120

Slatiňany: Wječná žízeň
Hospůdka na stadionu ve Slatiňanech vás 4. července od 20:00 srdečně zve na hudební večer se skupinou Wječná žízeň. Grilování steaků a klobás zajištěno. 

Luže: Oživení hradu Košumberk
Dobové gotické a vikingské ležení po celý den na nádvoří hradu Košumberk, stánky pro Vaše osvěžení. Několik šermířškých vystoupení. Výstavky zbraní, zbrojí, kostýmů, šperků. SHŠ Fortis se těší na Vaši návštěvu.

Chrudim: Muzika exotika/muzika celý den
V klubu Agora se 4. července od 11:00 můžete těšit na hudební styly jazz, funky, disco, beats, breaks, formaci Local Champion DJ´s, UV Dekorace, Lasers ap.

Nasavrky: Veřejnej Bigbít
FC Nasavrky srdečně zve 4. července od 20:00 na taneční zábavu na zdejším fotbalovém hřišti. Hraje skupina Veřejnej Bigbít. Možnost zdarma přespat ve vlastním stanu.

Třemošnice: Taneční zábava
K poslechu a tanci hraje 4. července od 21 hodin v Hospůdce Peklo skupina A-Peiron.

Hlinsko: Merkuriáda v muzeu
Městské muzeum Hlinsko hostí ve dnech 4.července až 30. srpna zajímavou výstavu. Výrobce Merkur věnoval dětskému Rádiu Kulíšek Lánov několik kilogramů tradiční české stavebnice. Později přibylo ke stavebnici ještě modelové kolejiště, prototyp koloběžky a dětská kolečka s lopatkami, to vše bude k vidění i k vyzkoušení v Městském muzeu v Hlinsku. Děti i dospělí si v muzeu vyzkouší svoji šikovnost a fantazii při stavbě modelů z Merkuru. Při merkuriádě se staví bez návodu a ke slovu přichází vlastní fantazie. Kdo se chce stát konstruktérem, ať přijde do muzea. Kdo chce vidět traktůrky, autíčka, ale i berušky nebo mandelinky z Kovapu, jediné firmy na výrobu plechových hraček v Evropě, ať přijde do muzea. Pro zájemce budou připraveny k zakoupení stavebnice z Merkuru a hračky z Kovapu přímo od výrobců!

Chrudim: Bleší trhy
Přijďte prodávat a kupovat přebytky ze svých půd, sklepů, kůlniček, skříní a knihovniček v sobotu 4. července od 9 hodin do Leťáku (areálu bývalého letního kina v Chrudimi).

Předhradí: Sraz rodáků
Sraz rodáků obce Předhradí se uskuteční v sobotu 4. července od 10:30 hodin. Můžete se těšit na bohatý kulturní a zábavný program. Večer se můžete těšit na ohnivou a barmanskou show a ohňostroj za hudebního doprovodu skupin Pohoda dřez a Qauttro. Vstupné na celý den 100 Kč, na zábavu a večerní program 70 Kč. Děti do 15 let mají vstup zdarma. V neděli jsou na hradě Rychmburk připraveny v pořadí již XXIII. Hradní slavnosti, na které jste také srdečně zváni. Program bude zahájen ve 13:30 vystoupením swingového orchestru Big Band Chrudim. Ve 14:30 nastoupí na scénu divadelní spolek Heyduk s pohádkou „Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda". Hradní slavnosti zakončí v 15:45 dechový soubor Hlinečanka. Zajít můžete i do Hradní expozice na výstavu prací klientů s názvem „Ze života Berků" a na prohlídku do hradní věže. Pro děti bude připravena tvořivá dílna, ve které si mohou vyzkoušet výtvarnou techniku enkaustiku. Součástí programu bude prodej výrobků klientů, ukázka zdobení a prodej perníčků či ochutnávka moravských koláčů.

Janderov 2015
Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov hostí už 20. ročník ojedinělého hudebního festivalu Yanderov. „I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie festivalu, to znamená několik začínajících a jedna známější skupina každý večer. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, zařazením známějších umělců sledujeme vedle snahy o zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy," řekl dramaturg festivalu Jan Axmann z pořádajícího občanského sdružení Yanderov. „Jaké si to uděláme, takové to máme," zní motto čtyřdenní přehlídky, neboť janderovský festival je proslulý svým prostředím, šířkou dramaturgického záběru, různorodostí věku návštěvníků a v neposlední řadě také maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace celé akce. Letos na Yanderově otevře svůj infostánek také nestátní zdravotnické zařízení Drop In, jehož hlavním cílem je prevence užívání návykových látek. „Stánek slouží kromě informování veřejnosti o návykových látkách, a o prevenci drogové závislosti a pohlavních nemocí, také jako chillout. Návštěvníci se zde mohou nechat zdarma otestovat na přítomnost alkoholu, případně využít dalších aktivit například vědomostní testy o návykových látkách a podobně," vysvětluje Jitka Vrbová z Drop In. Do Janderova lze dojít pěšky z Chrudimi za půl hodiny, a to po turistické stezce z nádraží proti proudu Chrudimky směrem na Slatiňany. Autem lze k areálu dojet po hlavní silnici z Chrudimi do Slatiňan a po pěti stech metrech za městem je třeba odbočit vlevo.

Účinkující skupiny:

Třetí den, 4. července:THE BREAKROLLS, NON STOP, MY DOG'S BONE, JINOVATKA, CIRKUS BLUES, INTERGALACTIC BANANA OF THE FALLEN MONKEY NATION

Čtvrtý den, 5. července: ORIGINAL PACMAN, PAPALESCU, THE ATAVISTS, LIMITED EDITION, POMALU PLUJÍCÍ, DISCOMFORT

Kompletní program a bližší informace najdete na stránkách
https://www.facebook.com/YANDEROV

Vlčnov: Selské slavnosti
V sobotu 4. července od 10 hodin se na farmě rodiny Zitkových konají selské slavnosti. Připraven je program pro rodiny s dětmi, odborný seminář, prohlídka farmy, naučné stezky pro děti a živá hudba.

Hlinsko: 600. výročí upálení Mistra Jana Husa
Církev československá husitská pořádá Oslavy 600. výročí mistra Jana Husa v sobotu 4. 7. v Husově sboru ve 14 hodin bude na programu zahájení výstavy „Mistr Jan Hus a biblické slovo" intuitivní malířky Jiřiny Češířové. Výstava potrvá 14 dní, otevřeno denně 8 16 h. V neděli 5. 7. v 9 hodin slavnostní nedělní bohoslužba u pomníku MJH na Skalce. V pondělí 6. 7. zájezd „Po stopách Husových" na Kozí Hrádek, město Tábor a Sezimovo Ústí přihlášky na adrese farního úřadu CČSH.

Třemošnice: Koně na Lichnici
Manželé Zemanovi ze Závratce budou i letos vozit dětské návštěvníky hradu Lichnice na koni, zdarma. Koná se v sobotu 4. července, začátek ve 14:00

NEDĚLE 5. ČERVENCE

Luže: I. chlumecká pouť "Třešňová"
Římskokatolická farnost Luže zve na první chlumeckou pouť tzv. "Třešňová". Pořad bohoslužeb v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Chlumku: 8:00 hodin s páterem Mgr. Josefem Hubálkem, v 9:30 hodin s páterem Vojtěchem Eliášem, v 11:00 hodin s páterem Zdeňkem Novákem. Sv. požehnání je ve 14:30 hodin.

Rychnov: 10. ročník rychnovského hasičského fotbalového turnaje 
Rychnovští hasiči Vás srdečně zvou na hasičský fotbalový turnaj, který se koná již po 10. 
Zúčastní se týmy: Rychnov, Krouna, Otradov, Miřetín, Pustá Kamenice, Kladno, Česká Rybná a Zbožnov. Dobré jídlo a pití zajištěno. K tanci i k poslechu zahraje kapela Pohoda Dřez. Vezměte s sebou dobrou náladu a přijďte fandit v neděli 5. července od 8 hodin!

Luže: Oživení hradu Košumberk
Dobové gotické a vikingské ležení po celý den na nádvoří hradu Košumberk, stánky pro Vaše osvěžení. Několik šermířškých vystoupení. Výstavky zbraní, zbrojí, kostýmů, šperků. SHŠ Fortis se těší na Vaši návštěvu.

Hlinsko: Výstava „Mistr Jan Hus a biblické slovo" intuitivní malířky Jiřiny Češířové
Výstava „Mistr Jan Hus a biblické slovo" intuitivní malířky Jiřiny Češířové se koná v rámci oslavy 600. výročí Mistra Jana Husa v 
Kolumbariu v Hlinsku od 5. do 19. července.

Dřevíkov: Setkání harmonikářů a heligonkářů
Sbor dobrovolných hasičů Dřevíkov ve spolupráci s obcí Vysočina vás zvou na 5. setkání harmonikářů a heligonkářů, které se uskuteční v neděli 5.7.2015 ve 14.00 hodin v areálu letního parketu ve Dřevíkově.

Bítovany: Atrey v Bítovanech
Kapela Atrey hraje v Bítovanech v neděli 5. července.

Hlinsko: 600. výročí upálení Mistra Jana Husa
Církev československá husitská pořádá Oslavy 600. výročí mistra Jana Husa v sobotu 4. 7. v Husově sboru ve 14 hodin bude na programu zahájení výstavy „Mistr Jan Hus a biblické slovo" intuitivní malířky Jiřiny Češířové. Výstava potrvá 14 dní, otevřeno denně 8 16 h. V neděli 5. 7. v 9 hodin slavnostní nedělní bohoslužba u pomníku MJH na Skalce. V pondělí 6. 7. zájezd „Po stopách Husových" na Kozí Hrádek, město Tábor a Sezimovo Ústí přihlášky na adrese farního úřadu CČSH.

Nedělní fotbalová show v Prosetíně
V prosetínském sportovním areálu se v neděli 5. července koná tradiční fotbalová show. Začátek je naplánován na 14. hodinu a návštěvníci se mohou těšit na pestrý program pro dospělé i děti. Diváky jistě pobaví kouzelník Pavel Kožíšek, stoprocentně živě zaznějí písničky skupiny ABBA v Rock show live band. Jako tradičně se na prosetínském fotbalovém trávníku bude konat utkání, které začne v 17:15 hodin. Tentokrát na show zavítá Československý Lev (Radko Gudas Philadelphia Flyers, František Straka, Jan Berger, Laco Jurkemik, Martin Maxa). Herci a zpěváci se potom obecenstvu představí ve vystoupení, které potrvá do 20 hodin. Poté si přijdou na své fanoušci Freddie Mercuryho. Hodinu bude zpívat celosvětově známý a nejlepší imitátor z Košic Peter Pačut. Fotbalovou show v režii Řeznictví Oldřicha Čejky ukončí ve 22 hodin ohňostroj a taneční zábava s MAT 4.

Janderov 2015
Přírodní areál fotbalového hřiště Janderov hostí už 20. ročník ojedinělého hudebního festivalu Yanderov. „I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie festivalu, to znamená několik začínajících a jedna známější skupina každý večer. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, zařazením známějších umělců sledujeme vedle snahy o zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy," řekl dramaturg festivalu Jan Axmann z pořádajícího občanského sdružení Yanderov. „Jaké si to uděláme, takové to máme," zní motto čtyřdenní přehlídky, neboť janderovský festival je proslulý svým prostředím, šířkou dramaturgického záběru, různorodostí věku návštěvníků a v neposlední řadě také maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace celé akce. Letos na Yanderově otevře svůj infostánek také nestátní zdravotnické zařízení Drop In, jehož hlavním cílem je prevence užívání návykových látek. „Stánek slouží kromě informování veřejnosti o návykových látkách, a o prevenci drogové závislosti a pohlavních nemocí, také jako chillout. Návštěvníci se zde mohou nechat zdarma otestovat na přítomnost alkoholu, případně využít dalších aktivit například vědomostní testy o návykových látkách a podobně," vysvětluje Jitka Vrbová z Drop In. Do Janderova lze dojít pěšky z Chrudimi za půl hodiny, a to po turistické stezce z nádraží proti proudu Chrudimky směrem na Slatiňany. Autem lze k areálu dojet po hlavní silnici z Chrudimi do Slatiňan a po pěti stech metrech za městem je třeba odbočit vlevo.
Účinkující skupiny 5. července: ORIGINAL PACMAN, PAPALESCU, THE ATAVISTS, LIMITED EDITION, POMALU PLUJÍCÍ, DISCOMFORT
Kompletní program a bližší informace najdete na stránkách https://www.facebook.com/YANDEROV

PONDĚLÍ 6. ČERVENCE

Chrudimsko: Sborový zpěv a jubileum upálení Mistra Jana Husa
Oblast UČPS pro Hradec Králové Pardubice se rozhodla významně přispět do letošního projektu Musica coniuncta omnia a tím velmi výrazně a jedinečně podpořit letošní velké jubileum upálení Mistra Jana Husa (cca. 1370 1415). Dne 6. července 2015 proběhne celodenní sborová koncertní putovní akce, zaměřená na kulturní, duchovní i morální odkaz mistra Jana Husa. V 9:00 začíná slavnostní bohoslužba v evangelickém kostele ve Dvakačovicích, obci asi 8 km východně od Chrudimi. Bohoslužbě bude předsedat pastor Duchoslav Ehmig a zpěvem pod vedením Tomáše Židka ji doprovodí smíšený sbor Salvátor z Chrudimi. V 10:00 bude následovat projektový koncert Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice pod týmž vedením. Následující akcí bude koncert ve zcela nevšedním prostoru v kostele sv. Markéty v Podlažicích u Chrasti v 15:00. Tento prostor je pro sborovou hudbu jednak nesmírně atraktivní a pro tento den zvlášť symbolický, neboť na tomto místě stával od 12. století benediktýnský klášter, dle pověsti místo vzniku „největší knihy světa" Codexu gigas. Právě v roce vzniku slavného Jistebnického kancionálu (1421), na který bude v průběhu koncertu také odkazováno, byl tento klášter husity zničen. I když šly historické události, spojené s mistrem Janem Husem a husitstvím, v těsné souvislosti, jejich poselství se dnes jeví spíše protichůdně. Proto bude v hlavičce programů koncertů uvedeno, že se mj. jedná o ekumenický program odpuštění a smíření. V 17:00 bude pak následovat koncert v neméně skvostném prostoru poutního kostela Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži, který bude den předem po rekonstrukci svých interiérů znovu otevřen veřejnosti. Celý den pak uzavře závěrečný koncert v kostele sv. Bartoloměje v Bítovanech u Chrasti ve 20:00. V programu se objeví vokální díla spjatá nejen s Husem a jeho tradicí, ale s celou bohatou pokladnicí evropské duchovní tradice. Vedle děl Johanna Sebastiana Bacha a Felixe Mendelssohna Bartholdyho, reprezentujících německou reformaci, to bude např. neznámá česká utrakvistická polyfonie, výběr z pravoslavné hudby či Smetanův slavný sbor Tři jezdci ve smíšené verzi Josefa Cyrila Sychry představující přirozeně tradiční pohled 19. století na naši historii.

Hlinsko: 600. výročí upálení Mistra Jana Husa
Církev československá husitská pořádá Oslavy 600. výročí mistra Jana Husa v sobotu 4. 7. v Husově sboru ve 14 hodin bude na programu zahájení výstavy „Mistr Jan Hus a biblické slovo" intuitivní malířky Jiřiny Češířové. Výstava potrvá 14 dní, otevřeno denně 8 16 h. V neděli 5. 7. v 9 hodin slavnostní nedělní bohoslužba u pomníku MJH na Skalce. V pondělí 6. 7. zájezd „Po stopách Husových" na Kozí Hrádek, město Tábor a Sezimovo Ústí přihlášky na adrese farního úřadu CČSH.

Luže: Oživení hradu Košumberk 
Dobové gotické a vikingské ležení po celý den na nádvoří hradu Košumberk, stánky pro Vaše osvěžení. Několik šermířškých vystoupení. Výstavky zbraní, zbrojí, kostýmů, šperků. SHŠ Fortis se těší na Vaši návštěvu.

Luže: Koncert k výročí 600 let upálení mistra Jana Husa
Ekumenický pořad odpuštění a smíření se uskuteční v pondělí od 17:00 v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Chlumku. V programu díla opěvující odkaz Jana Husa nejen jako církevního reformátora, ale i vyzdvihující ho jakožto akademickou osobnost.

Autor: Redakce

2.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Tři vloupání měl spáchat jeden muž

O víkendu proběhl výlov bačalského rybníka
16

O víkendu proběhl výlov bačalského rybníka

AKTUALIZUJEME

Náledí znovu zavírá silnice. U Svitav nehoda skončila smrtí

Pardubický kraj - Doprava v podnělí ráno je hustší než obvykle. Mohou za to návraty z dlouhého volna i nehody i počasí. U Svitav už policie řeší tragickou nehodu.

Roman Chalupa už má letos druhý shutout. Nastoupili tři dorostenci

Polička, Chrudim - Chrudimští hokejisté navlékli již osmý korálek na vítěznou šňůru a na ledě Spartaku Polička si navíc výrazně vylepšili skóre.

Ustupovat zlu je špatně. Ale když jde o děti?!

Východní Čechy - Zlu a hloupé rasové nenávisti nesmíme ustupovat. Je tu ale jedno velké ALE: Pokud nejde o děti, jako se tomu stalo v případu xenofobních komentářů proti tablu teplických prvňáčků.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT