Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

8.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník - Zdeněk Traxler

PÁTEK 9. ŘÍJNA

Hlinsko: Setkání Net for God
Setkání s promítnutím filmového dokumentu na duchovní téma a úvahou nad jeho smyslem pro náš život i svět okolo nás začíná 09.10.ve 20:00 v Centru Jana XXIII. v Hlinsku. Setkání je pro každého bez omezení věku i vyznání. Připraveno je malé občerstvení.

Chrudim: Výstava drobného zvířectva
Chrudim V areálu zdejší zemědělské školy se ve dnech 9. a 10. října uskuteční výstava drobného zvířectva, okrasného ptactva, bonsají a výpěstků ovoce. V pátek je pro veřejnost otevřeno od 13 do 17 hodin, v sobotu od osmi do 15 hodin.

SOBOTA 10. ŘÍJNA

Nasavrky: Na motocyklu do Vladivostoku
Sidecar club Nasavrky vás zve v sobotu 10. října v 17:00 hodin do hotelu Šustr na besedu s novinářem a cestovatelem Jaroslavem Šímou.

Seč: Drakiáda
V sobotu 10. října v 15 hodin začne na fotbalovém hřišti v Seči oblíbená Drakiáda. Tešit se můžete na "krocení divokých draků", dogdancing, různé soutěže i táborák s opékáním buřtíků. 

Štěpánov u Skutče: Štěpánov obsadí hasičské týmy
Na místním hřišti se v sobotu uskuteční velké hasičské závody. Sobotní datum 10. 10. doplňuje i hodina začátku akce, která je stanovena na 10. hodinu. Do Štěpánova zavítají týmy, které zvítězily v okresních ligách v Pardubickém kraji. Ty nejlepší získají superpohár hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Chrudimský okres má v této prestižní soutěži svá žhavá želízka. Na start se postaví muži z SDH Výsonín a ženy z SDH Štěpánov. Závodit budou rovněž starší žáci z SDH Zderaz a mladší žáci z SDH Skuteč. Všem závodníkům přejeme hodně štěstí a přízeň svatého Floriána! 

Hrochův Týnec: Memoriál Bohuslava Kyšperky
SDH Hrochův Týnec pořádá v sobotu 10. října od 8 hodin již 2. ročník hasičského Memoriálu Bohuslava Kyšperky. V požárním útoku se utkají nejprve dětské týmy, před polednem začne soutěž v kategorii mužů a žen. Program soutěže: 8:30 nástup a zahájení soutěže dětí, od 11:30 začíná kategorie ženy a muži. 

Mrákotín: Výstava sběratelských panenek
Obecní knihovna Mrákotín chystá od 10. do 17. října v prostorách obecního úřadu výstavu „Vraťte se s námi do časů našich babiček. Slavnostní zahájení se uskuteční 10. října v 15 hodin, otevřeno bude každý den od 8 do 16 hodin do soboty 17. října.

Chrudim: O prasátku a myšce
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo na sobotu 10. října od 15 hodin loutkovou pohádku o zvířátkách určenou nejmenším divákům. Jako v každé pohádce, i zde vítězí dobro nad zlem. Po pohádce následuje krátká dílna, na které si vyrobíte svoji myšku nebo prasátko.

Chrudim: Výstava drobného zvířectva
Chrudim V areálu zdejší zemědělské školy se ve dnech 9. a 10. října uskuteční výstava drobného zvířectva, okrasného ptactva, bonsají a výpěstků ovoce. V pátek je pro veřejnost otevřeno od 13 do 17 hodin, v sobotu od osmi do 15 hodin.

Vejvanovická škola oslavuje výročí 
Základní škola Vejvanovice a obec Vejvanovice zve všechny občany, rodiče, bývalé i budoucí žáky k návštěvě školy, která se koná v sobotu při příležitosti 130 let od postavení školní budovy ve Vejvanovicích. Po krátkém zahájení a vystoupení žáků ve 14 hodin si můžete prohlédnout školu. „Připravili jsme pro vás zajímavosti z minulého i současného života školy a doufáme, že se u občerstvení setkáte s lidmi, které jste třeba již dlouho neviděli. Těšíme se i na rodiče budoucích žáků, kteří mají možnost poznat školu a zeptat se na vše, co je zajímá." zve k návštěvě vejvanovický starosta Roman Kubík. (bn)

NEDĚLE 11. ŘÍJNA

Chrudim: Stefan Canev - Druhá smrt Johanky z Arku
Divadlo Karla Pippicha uvede 11. října od 19:00 divadelní představení Druhá smrt Johanky z Arku. Lidová legenda s tragikomickými prvky o "netradiční repríze" posledních hodin před upálením slavné bojovnice Johanky. Režie a překlad: Světlana Lazarová. Hrají: Vilma Cibulková, Ladislav Mrkvička, Stanislav Lehký. Divadelní předplatné A.

Zaječice: Odpoledne ne/jen pro seniory
Osvětová beseda Zaječice zve v neděli 11. října od 15 hodin do kulturního domu na Odpoledne pro naše občany, ne/jen pro seniory. Vokální skupina Nestejskáme si uvede cyklus písní, inspirovaných sochařským dílem Matyáše Brauna Ctnosti a neřesti, hudba a texty Jan Stejskal. Malé občerstvení bude připraveno.

Hlinsko: Benefiční koncert
V neděli 11. října v 15.00 hodin jste zváni do kostela Narození Panny Marie v Hlinsku na benefiční koncert hlineckých rodáků, profesionálních umělců a absolventů studia hudebního umění, kteří se zde se po delší době setkají a předvedou hodnotná vystoupení v chrámovém prostoru. Všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář. V programu zazní „Hudba starých mistrů a renesanční fanfáry". Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na nákladnou opravu věže kostela Narození Panny Marie. Koncert je i poděkováním všem, kteří jakkoli opravu věže podpořili.

Autor: Redakce

8.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z areálu arboreta v Luži.

Komule Davidova přiláká do Hamzova parku a arboreta motýly

Chodba v přízemí chrudimské radnice. Odsud se teď do obřadní síně nikdo nedostane.

Opravy nahrávají snoubencům

Úřad práce pořádá Burzu práce pro osoby se zdravotním postižením

Chrudim – Na chrudimském pracovišti Úřadu práce ČR v Pardubické ulici se v zítra od osmi do jedenácti dopoledne uskuteční první ročník Burzy práce pro osoby se zdravotním postižením.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Když kohout kokrhá, HC Chrudim ztratí první utkání

Chrudim - První porážku v sezóně připravil chrudimským hokejistům celek České Třebové.

Pro voliče pojede do místních částí auto

Seč – Pro větší pohodlí voličů v nadcházejících parlamentních volbách vypraví vedení Seče pro obyvatele místních částí Hoješína, Počátek a Prosíček auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení