PÁTEK 16. ŘÍJNA

Mladoňovice: 15. obecní dílna
Enkaustika 2, čili tvorba obrazů, přání, záložek spec. metodou zažehlování vosků vás čeká v pátek 16. října od 18 hodin v zasedačce OÚ Mladoňovice. Dílnu vede Marta Lázničková (lektorka umělecké tvorby), hlaste se na tel.: 605 484 333 (max. 12 osob, cena 60 Kč.

Hlinsko: Strašení na Betlémě
V pátek 16. října od 18:30 hodin ožije hlinecký Betlém strašidly. Děti budou do Strašidelného Betléma pouštěny na základě časového vstupného, které je možné rezervovat na www.straseni.huu.cz. V případě špatného počasí pláštěnky s sebou.

Bylany: Veřejnej bigbít v Bylanech
V pátek 16. října můžete vyrazit do Bylan na Veřejnej bigbít.

Hlinsko: Motouz
Unikátní podzimní show skupiny Motouz v areálu bývalé teplárny začíná v sobotu 16.10.2015 od 18:00.

Nasavrky: 5. Folkový večer Galérky
Srdečně zveme všechny příznivce folkové hudby na dnes již tradiční hraní a zpívání pro potěšení těla i duše u nás v Galérce. V pátek jsme pro Vás od 19.00 hod. připravili Pátý folkový večer se skupinou BachaDring a vzácným hostem Tomášem Vagenknechtem. Uvítáme a velmi nás potěší, když přijdete ve stylovém oblečení. Nejlepší kostým oceníme dárkovým balením piva Porter. Pro milovníky dobrého jídla a pití jsme připravili ochutnávku černého piva Porter a speciality z černého piva a na černém pivu a s jedlými kaštany.

Skuteč: Koncert Společná věc 2015
Koncert Tomáše Pfeiffera na Vodnářský zvon je jedinečným souzněním hráče a nástroje, tvoříc neopakovatelný umělecký zážitek. Návštěvníci koncertu, který se koná 16.10.2015 od 19:00 v KK Skuteč, uvidí neobvyklý multimediální projekt spojující historický nástroj Vodnářský zvon s unikátní velkoplošnou parabolickou projekcí.

Chrudim: Blues rockový večírek
Klub Agora pořádá 16.10.2015 od  20:00  Blues rockový večírek.  Zahrají John Hayllor, Cirkus Blues a The Moribundus.

Chrudim: Přednáška Setkání na cestě
Přednáška s Rev. Evou Santi, terapeutkou-malířkou dlouhodobě žijící v Indii. Povídání o Indii - o zkušenostech a výsledcích 16-tileté terapeutické činnosti - o duchovním vývoji člověka a společnosti - o životě-vztazích-rodině-zdraví. Přijďte v pátek 6. října od 18 hodin do Přednáškové síně Vodních zdrojů

Hlinsko: Kouzelný les
Přijďte se příjemně naladit na podzimní výstavu s názvem Kouzelný les, kterou pořádá ZŠ Resslova Hlinsko v sobotu od 8 do 12 hodin v prostorách školy. 

SOBOTA 17. ŘÍJNA

V Kozojedech je Hubertova jízda
Slavnostním nástupem v sobotu v 11 hodin začne tradiční Hubertova jízda. Kromě honu na lišku se mohou návštěvníci těšit na honební a vozatajský parkur, projížďky ve vozech i na kočárech. Vstupné je dobrovolné, pořadatelé zajistili bohaté občerstvení. 

Chrudim: Drakiáda
Občanské sdružení Altus vás zve na pátý ročník Drakiády, která se koná v sobotu 17. října od 13 do 17 hodin na letišti v Chrudimi. Akce se ponese v obdobném duchu jako v minulých letech. K vidění budou skákací boty, velcí komoroví draci, děti si budou moci zaskákat na skákacím hradu, zahrát si deskové hry, prohlédnout si zázemí letiště, zastřílet si na airsoftové střelnici. A také budou probíhat ukázky první pomoci a zároveň budou probíhat ukázky landkitingu a bugykitingu. Opět jsou také připravené soutěže o hodnotné ceny.

Loučky: Rybník vydá i kapitální šupináče
Opět po roce bude vyloven rybník v Loučkách. Výlov se koná v sobotu od 8. 30 hodin a návštěvníci se mohou těšit na výhodný nákup čerstvé české ryby i tradiční pohoštění. Bude se přímo na hrázi podávat rybí polévka, smažené ryby a další pochoutky . V kádích si každý může vybrat, zda si domů odveze kapříka, lína, amura nebo jinou rybu. K vidění budou i trofejní pašáci sumci, tolstolobici i kapři ti váží kolem deseti kilogramů. K dobré pohodě zahrají muzikanti a pokud bude příznivé počasí, děti se mohou těšit na skákací hrad i jiné atrakce. Nenechte si ujít možnost pochutnat si na dobrém rybím mase s regionálním původem! 

Chrudim: Podzimní open air Na Festuňku
V sobotu 17. října v 15 hodin můžete přijít do restaurace Na Festuňku na jídla na grilu, svařáček či domácí zázvorový čaj a přitom si vyřezat halloweenské dýně (budou zde k zakoupení). Ve 20 hodin vystoupí Kyx orchestra, ve 22:00 Original Pacman.

Mladoňovice: Dobrovolná brigáda
V sobotu 17. října je na programu dobrovolná brigáda úprava pozemku u mostku v Deblově dokončení. Sraz je v 9 hodin u mostku v Deblově. S sebou si přineste: křovinořez, motorovku, sekerky, vidle, železné hrábě. Občerstvení zajištěno!

Medlešice: Zámecké strašení
M klub Medlešice pořádá v sobotu 17. října tradiční Zámecké strašení 2015 v Medlešickém parku. Program začíná již od 18:30 a potrvá do 21:00 hodin.  

Chrudim: Kapucínova koule 
V sobotu 17. října v 08:30 hodin se v Klášterních zahradách uskuteční turnaj dvojic v petanque. Kategorie turnaje: regionál, typ turnaje: dvojice, povolena hra pro hráče bez licence, povolena hra s nehomologovanými koulemi. Systém hry: skupiny každý s každým 4 kola (tento údaj se může měnit podle počtu přihlášených hráčů). Prezence: 7:45 8:20 hodin; začátek hry: 8:30 hodin. Startovné: 150 Kč/osobu, 70 Kč pro juniory. Ceny: poháry, věcné ceny od sponzorů. Počet dosud přihlášených týmů: 50, maximum 70.

Máte rádi kaštany? Přijeďte do Nasavrk!
Slavnosti jedlých kaštanů v penzionu Galérka zahájí zítra 1. Nasavrcké kaštanobraní, jehož součástí jsou i podzimní trhy regionálních výrobků a pestrý program, který v Kaštance začíná ve 12 hodin. Vedle prohlídky dojde i na samosběr kaštanů, řadu kulturních vystoupení či prohlídku arboreta ve Včelařském muzeu. Trhy nabídnou kvalitní regionální produkty, ale také třeba keramiku, uskuteční se i soutěž o nejlepší Kaštanovou nádivku. Populární akce bude v Galérce pokračovat každý víkend až do Tříkrálové neděle 10. ledna 2016. Bude možné ochutnat speciality z jedlých kaštanů podle tuzemských, ale i zahraničních receptů. Těšit se můžete na tradiční závin s jablky a jedlými kaštany, přelitý jablečno-kaštanovým pyré, který byl v letošním roce certifikován jako Železnohorský regionální produkt. 

Hlinsko: Větrná zátiší Stanislava Zedníčka
Již 14. ročník odpoledne poezie a slova začíná v sobotu 17. října od 13 hodin v Hospodě U sv. Huberta v Hlinsku-Betlémě.

Seč: Zavírání Pod Drnem
Tradiční zavírání v Hostinci Pod Drnem v Seči-Hoješíně se koná o víkendu 17. a 18. října. Opékání prasátka, soutěže pro děti, projížďky na koních. Muzikanti - nástroje s sebou!

Slatiňany: Pokrok nezastavíš!
O nadcházejícím víkendu se ve státním zámku Slatiňany uskuteční speciální prohlídky nazvané Pokrok nezastavíš. Návštěvníci při nich projdou zámek doslova „od sklepů až po půdy". Prohlédnou si unikátně dochované technické zázemí a navštíví hned několik zajímavých prostor, které nejsou běžně přístupné veřejnosti. Jde například o kotelnu, ale podíváte se i do knížecí oratoře v kostele sv. Martina, která je se zámeckou budovou spojena krytou dřevěnou chodbou a za příznivého počasí vystoupáte na zámeckou věž. Začátek prohlídky vždy v 10.30, 12.30 a 14.30 hodin. Doporučujeme vstupenky rezervovat na tel. čísle 469 681 112. 

NEDĚLE 18. ŘÍJNA

Kameničky: Běh přes Volákův kopec 
Team lyžařů a obec Kameničky vás zvou v neděli 18. října na „Běh přes Volákův kopec". Start a prezence proběhne na louce pod Volákovým kopcem v Kameničkách na konci obce směrem Svratka. Prezence od 12:45 do 13:30, start první kategorie ve 14 hodin. Celkem se bude závodit v 16 kategoriích. Přihlášky do závodu můžete poslat nejpozději do 16.10.2015 do 20 hodin na email: luk.kamarad@seznam.cz nebo v den závodu od 12.45 do 13.30 hodin za zvýšené startovné! Informace na tel. čísle 776 088 149.

Seč: Zavírání Pod Drnem
Tradiční zavírání v Hostinci Pod Drnem v Seči-Hoješíně se koná o víkendu 17. a 18. října. Opékání prasátka, soutěže pro děti, projížďky na koních. Muzikanti - nástroje s sebou!