PÁTEK

Přitažlivost Senegalu

Chrudim – O zážitky z cest do Senegalu se v pátek 4. března podělí afrikanistka Marie Imbrová na přednášce ve Vodních zdrojích Chrudim. V době, kdy působila v Africe jako diplomatka začala sbírat místní šperky a zajímat se o jejich historii. Proto na své přednášce představí unikátní africké šperky ze Senegalu a subsaharské části Afriky, včetně těch, které vznikly z korálů dovážených speciálně do západní Afriky z českých skláren. Některé ze šperků budou i k prodeji.

Kromě toho se podíváme do hlavního města Dakaru a Saint–Louis. Navštívíme ostrov Gorée, který byl po 300 let místem shromažďování otroků před odvozem do Ameriky. I toto místo je spojeno se vznikem unikátních šperků. Kromě toho se podíváme na tržiště, do pouště a samozřejmě nahlédneme i do života místních lidí.

Přednáška začíná v 18:00. Vstupné 40 Kč (děti zdarma). Předprodej lístků zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Další informace a rezervace na tel. 723 004 397 nebo na e-mailu: gutzer@centrum.cz

LiStOVáNí – Kafe a cigárko

Chrudim – Marie Doležalová (Divadlo na Fidlovačce / Comeback / Stardance) si začala psát blog, jen tak pro radost a pro své kolegy z divadla, aby je pobavila. Ale záhy Kafe a cigárko začalo bavit lidi mnohem víc, než by se Marie nadála. Taky za něj získala cenu Magnesia Litera. Ty nejlepší glosy s podtitulem Historky z hereckého podsvětí vychází právě teď formou knihy. A pro LiStOVáNí je to rozhodně výzva, která slibuje netradiční zábavný večer. A víte, co je na psaní Marušky ze všeho nejlepší? Že si dovede udělat legraci hlavně sama ze sebe.

V rámci pořadu LiStOVáNí se na Gymnáziu Josefa Ressela uskuteční poprvé dvě představení v jednom dni! V pátek 4. března od 16:00 hodin (na toto představení je předprodej v prodejně Mlsný pecivál na Resselově náměstí) a od 20:00 hodin (již je vyprodáno).

Ples v Třemošnici

Třemošnice – Ples firmy Kovolis Hedvikov začíná v pátek 4. 3. od 20:00 hodin v kulturním domě Třemošnice.

SOBOTA

Dětský bál v Hlinsku

Hlinsko – V sobotu 5. března se v hlineckém multifunkčním centru uskuteční 2. hlinecký dětský bál s Rádiem Blaník. Dětští návštěvníci se mohou těšit na odpoledne plné zábavy, her a písniček. Nebude chybět také volba nejhezčí masky. Vystoupí zpěvák Josef IX. se skupinou Mina, kteří také v premiéře promítnou svůj nový klip Krajina lásky. Děti i rodiče se mohou těšit na dětskou diskotéku s DJ Kofolou, malování s Honzou Lušovským, speciální sluníčkovou show a podle pořadatelů z SVČ Pohoda Hlinsko na mnoho dalších překvapení. Dorazte na 2. dětský hlinecký bál 2016, začíná se ve 14 hodin, předpokládaný konec v 19 hod.

Pokojové rostliny

Chrudim – Na přednášku Petra Mikana o pěstování a ošetřování pokojových rostlin můžete přijít v sobotu 5. března od 9:00 hodin do budovy Střední školy zemědělské a VOŠ v Poděbradově ulici.

ZOO v 21. století

Chrudim – V sobotu 5. března v 9 hodin začíná v jídelně zemědělské školy přednáška Evžena Kůse pro studenty, absolventy a veřejnost nazvaná ZOO v 21. století – záchrana zvířat divokých i hospodářských.

Turnaj v mariáši 
v Kameničkách

Kameničky – Restaurace Kameničky – Romana Brožková pořádá v sobotu 5. března 7. ročník turnaje v mariáši. Prezence od 8 hodin, start v 9 hodin. Startovné 300 Kč, občerstvení je zajištěno, chybět nebudou bohaté ceny. Přihlášky na telefonním čísle 721 882 780.

Turnaje v pexesu

Svídnice – 3. ročník turnaje v pexesu pro děti začíná v sobotu 5. března od 14 hodin v Hospůdce na hřišti – pro soutěžící byla nutná registrace nejpozději do 28. února, ale můžete přijít jako diváci. Soutěžit lze ve dvou kategoriích: mladší (1. – 4. třída) a starší (2. – 9. třída). Od 16 hodin je připraveno malování na obličej. Od 18 hodin navazuje 1. ročník turnaje v pexesu pro dospěláky. Po celou dobu konání bude zabezpečeno nekuřácké prostředí.

Každý účastník jak z dětských, tak dospěláckých řad bude odměněn. Už nyní jsou potvrzené ceny od sportovních partnerů, např. vstupenky na fotbalový zápas FC Hradec Králové x Olomouc B, nebo na basketbalový zápas BK JIP Pardubice x Ústí nad Labem. Připraveny jsou i věcné ceny v podobě MP3, USB Flash disků, poukázek na pizzu nebo na odběr Ježkových krabiček a další.

Dětský karneval
v Bonetu

Slatiňany – V sobotu 5. března od 15.00 hodin jsou zvány všechny děti na již tradiční a velmi oblíbený dětský karneval do motorestu Bonet. Masky a převleky vítány.

Kurz jarního aranžování

Chrudim – Nahlédněte do jarního aranžování a zúčastněte se pracovního semináře v zahradnictví Mikan. Kurzy budou probíhat 6. a 13. března vždy od 10 – 12 a od 14 – 16 hodin. Max. počet osob na termín je 8 lidí. Přihlášky na tel.: 776 357 252 (Maruška M.) nebo na Facebooku – zahradnictví Mikan.

Trampské jaro 2016

Chrudim – Trampské jaro 2016 je na programu v sobotu 5. března v 19 hodin v Divadle Karla Pippicha. Můžete se těšit na hudební skupiny – Chrpa, Stráníci z Českého Jiřetína a Pouta z Pardubic.

Ronovský bál

Ronov – Město a ZŠ Ronov n. Doubravou vás zvou v sobotu 5. 3. od 20:00 do tělocvičny ZŠ na tradiční ronovský bál s Březovankou.