SOBOTA

„Ukliďme svět"

Topol – Sbor dobrovolných hasičů Topol se v sobotu 9. dubna zúčastní akce „Ukliďme svět" (sběr odpadu na příkopech). Sraz je v 8 hodin v hasičské zbrojnici v Topoli, občerstvení zajištěno. Současně bude v Topoli probíhat sběr železného a elektro dopadu (sporáky, trouby, ledničky, TV i malé spotřebiče a další elektro). Hasiči děkují občanům Topole za každé kilo železa.

O perníkové chaloupce

Heřmanův Městec – V sobotu 9. dubna od 16:00 uvede v místním kině Loutkové divadlo Kozlík originální veselou pohádku s písničkami. Pohádka nese název O perníkové chaloupce.

Pozvánky z Chrasti

Chrast – Divadelní představení Noc na Karlštejně v podání Divadelního spolku Šembera proběhne v sobotu 9. dubna v chrastecké sokolovně od 19 hodin. Zároveň jste zváni na promítání filmu Mimoni, určený pro děti i dospělé. Promítání se uskuteční v neděli 10. dubna od 15 hodin v zámecké kapli .

Festival tanečního mládí 2016

Hlinsko – Celostátní přehlídku parketového tance v ČR – Mistrovství České republiky SUT pořádá Taneční škola Bohémia Chrast a Svaz učitelů tance ČR ve dnech 9. – 10. dubna v MFC Hlinsko. Připravena je postupová soutěž dětských, juniorských, mládežnických a seniorských kolektivů v předtančení. V sobotu začátek od 12 hodin, v neděli od 9 hodin.

Pozvánka z Mladoňovic

Pohled – Mladoňovičtí vyhlašují úklidovou sobotu a srdečně zvou občany i přátele obce Mladoňovice na brigádu – úpravu travnatého prostranství u KD Pohled v sobotu 9. dubna od 9 hod. S sebou si doneste vidle, železné i dřevěné hrábě, kolečko a huť do práce. Večer v 18 hodin pokračují v sálu KD se sportovním klubem Pohled nai originálním improvizovaném zábavném večeru Partička (na námět pořadu v televizi). Užijete si skvělou improvizační show a neotřelý humor.

NEDĚLE

Gogolova Ženitba

Chrudim – Divadelní spolek Jana Nepomuka Štěpánka vás zve v neděli 10. dubna od 19 hodin do Divadla Karla Pippicha na Ženitbu N. V. Gogola.

Do domu vdavekchtivé staré panny Agáty sezve dohazovačka Tekla šestici nápadníků, kteří se ji snaží zaujmout svými „přednostmi". Hra, v níž se snoubí smích i smutek, o blbosti a malosti, o pinožení se ve strachu ze zítřka, ale taky o velké touze, nenaplněné lásce, špatné taktice a selském rozumu. Svět žen a mužů, vykládání karet, kšeftování s čímkoliv a kýmkoliv, hudba a kabaretní čísla, bohatá výprava, ruské veletoky a masivy, vodka a kaviár.

Uvádí DS Vrchlický Jaroměř ve spolupráci se členy Klicperova divadla HK, Tanečním divadlem Honzy Pokusila HK a ZUŠ F. A. Šporka. Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, v Turistickém informačním centru Chrudim či v online předprodeji na stránkách divadla.

5. ročník celorepublikových strollering

Chrudim – Závody pro rodiny s dětmi, při kterých se závodí v rychlé chůzi na 100 m, v pěti kategoriích: závody maminek, tatínků, celé rodiny a dětí na odrážedlech v kategoriích 1–3 roky a 4–6 let se koná 10. dubna v Klášterních zahradách od 14.00 hod. Součástí zábavného odpoledne je i bohatý doprovodný program, soutěže, malování na obličej, líčení maminek a jiné. Velkým lákadlem nejen pro děti je jízda na koloběžkách. Samotný závod odstartuje v 15.00 hod. Odměny pro nejlepší jsou zajištěny. Motivací pro soutěžící může být pobyt v pensionu v Harrachově. Část ze startovného ve výši 60 Kč za celou rodinu bude věnována neziskové organizaci v Chrudimi. Přihlásit se můžete na www.zavodykocarku.cz.

Beethovenova mše

Chrast – V neděli 10. dubna v 16 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti již tradičně vystoupí regionální tělesa a umělci, kteří se návštěvníkům pokusí přiblížit vše, co L. v. Beethoven do této mše vložil, tedy promyšlenost, lyričnost, vroucí prosby i nádherná sóla střídaná mohutnými sbory.Městského muzea Chrast.

Festival tanečního mládí 2016

Hlinsko – Celostátní přehlídku parketového tance v ČR – Mistrovství České republiky SUT pořádá Taneční škola Bohémia Chrast a Svaz učitelů tance ČR ve dnech 9. – 10. dubna v MFC Hlinsko. Připravena je postupová soutěž dětských, juniorských, mládežnických a seniorských kolektivů v předtančení. V sobotu začátek od 12 hodin, v neděli od 9 hodin.