PÁTEK

Pozvánka na pouťové posezení

Bítovany – Na pouťové posezení s hudební skupinou Čtveráci můžete přijít 20. května v 16 hodin do sálu obecního úřadu.

Muzejní noc v Keltské expozici

Nasavrky – Keltská expozice na zámku v Nasavrkách opět po roce na jednu noc ožije, a to v pátek 20. května od 19:00 do 23:59 hodin při Muzejní noci. Těšit se můžete na napínavou hru, která vás provede jak expozicí, tak i zámeckou zahradou. Občerstvení bude zajištěno, vstupné dobrovolné.

SOBOTA

X. ročník Slatiňanského pozastavení

Slatiňany – X. ročník Slatiňanského pozastavení se uskuteční v sobotu 21. 5. 2016 v zámeckém parku před areálem hřebčína ve Slatiňanech.

Po celý den bude připraven bohatý kulturní program a těšit se můžete například na loutkové pohádky pro děti, žonglování, orientální tance, vystoupení šermířského divadla Zubři, koncert vokálního souboru Gentlemen singers a mnoho dalšího včetně vystoupení folklórních souborů.

Akce je spojena se Dnem koní, a proto pro vás bude připravena prezentace Národního hřebčína Kladruby nad Labem a zdarma prohlídky areálu hřebčína a projížďky kočárem. Po celý den bude také probíhat bohatý jarmark, pro děti budou připraveny mechanické hračky, poníci minishetty a malování na obličej.

Setkání klubu cestou necestou

Košumberk – V sobotu 21. května v 15:30 hodin proběhne v konferenčním sále Hamzovy odborné léčebny cestopisná přednáška cestovatele Libora Drahoňovského s názvem Jordánsko.

Území Jordánska pokrývají především pustiny a pouště. Dojmy ze slavného skalního města Petry sice trochu ruší přebujelý turistický ruch, ale i tak se vyplatí ho navštívit. Ale nejen Petra je chloubou země, ale také tzv. pouštní zámky, dále Zajordánská Betanie, místo křtu Ježíše Krista, hora Nebo, kde skonal Mojžíš, rozvaliny starověkých měst a především Mrtvé moře. Při autostopu po Jordánsku cestovatel většinou nikde dlouho nečekal. Beseda je věnována historii, pamětihodnostem, životu místních obyvatel i rozmanitostem přírody a je prokládána ukázkami arabské hudby.

Májový jarmark ve Skutči

Skuteč – Ve Skutči proběhne v sobotu 21. 5. tradiční Májový jarmark. Palackého náměstí se zaplní stánky prodejců a trhovců a pouťovými atrakcemi. Chybět nebude chutné občerstvení včetně grilovaných ryb a točeného piva u stánku skutečských rybářů. V programu jarmarku, který začíná v 9 a končí ve 12 hodin, vystoupí tři dechové soubory základních uměleckých škol. Postupně se představí domácí ZUŠ V. Nováka, která vedle dechovky bude prezentovat i své taneční oddělení. Dále návštěvníci uslyší produkci dechového souboru ZUŠ Svitavy a Swingového orchestru Black Band při ZUŠ Ústí nad Orlicí. Ve Skutči tak můžete, i díky avizovanému pěknému počasí, prožít nadmíru příjemné květnové dopoledne.

Venkovní grilování ve Škrovádě

Škrovád – Všichni příznivci sportu a dobrého jídla jsou zváni do cyklostanice Hospůdky Pod Kopcem ve Škrovádě na venkovní grilování s vydařeným a pestrým jídelním lístkem, kde si všichni přijdou na své. steaky, hambáče, klobásy, hermelíny, caesar a další… To vše před vašima očima ve venkovní kuchyni  Grilovat se bude 21.5. od 16 hod. Akce se zruší maximálně, když budou padat trakaře :) Na všechny se moc těší tým Hospůdky Pod Kopcem. Chcete mít jistotu, že si sednete, či si dáte na co již teď máte chuť? Volejte na tel.: 776 200 250.

DJ Kofola v Hlinsku

Hlinsko – V sobotu 21. května zahraje v hlineckém hotelu Styl DJ Kofola. Jeho československá diskotéka pro všechny generace začíná ve 21 hodin. Jako host vystoupí pražská skupina Shargoo. Srdečně zvou pořadatelé a slibují klasickou show plnou hitů v rámci „Kofolákovy" Nakashi tour 2016.

NEDĚLE

Přijďte si zabruslit na trénink s rychlobruslaři

Rváčov – Hamerská krčma si dovoluje pozvat na ukázkový trénink rychlobruslařů SK Skuteč ve Rváčově, odbočka k objektům ZD v neděli 22. května od 10.00 hodin. Pro děti je připraveno občerstvení.