PÁTEK

Jedinečný jazzový koncert

Chrudiom - V pátek 4. listopadu od 19:00 se v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi uskutečný Jedinečný jazzový koncert. "Big band jsme sestavili jen pro tuto událost a prozatím není záměrem tento koncert vícekrát opakovat! Big band je složený z nejlepších hráčů mladé generace české a slovenské jazzové scény. Na jednom pódiu se tak potkají hráči například z Concept Art Orchestra (big band vedený trumpetistkou a skladatelkou Štěpánkou Balcarovou, tento big band je držitelem ceny Anděl v kategorii Jazz&Blues a album s názvem Prague Six, které bylo jazzovými odborníky a českým rozhlasem oceněno jako nejlepší jazzové album roku 2016).

Dále se můžete těšit na členy Rozhlasového big bandu Gustava Broma (Big band s dlouholetou tradicí se v roce 2013 stal rezidentním orchestrem Českého rozhlasu, který díky novým mladým hráčům a jejich skladbám dostal nový směr a budoucnost) nebo také na členy a-cappella jazz sextetu SKETY, který sklízí úspěch po celém světě (několik nominací na a-cappelové 'grammy' cen CARA, úspěch na vokální soutěži Vokal Total v rakouském Grazu a spolupráce například s legendárními New York Voices)," zve všechny za pořadatele František Jelínek. 

SOBOTA

Loutkové pohádky

Slatiňany – Loutkové pohádky Kašpárek malířem a Kašpárek v Africe uvede loutkářský soubor Ahoj v sobotu 5. listopadu od 15:00 hodin ve Společenském domě. Vstup zdarma.

Samhain v Nasavrkách

Nasavrky – V sobotu 5. listopadu se v nasavrckém skanzenu uskuteční oslava keltského svátku Samhainu, tj. keltského nového roku. Areál bude otevřen od 10 do 19 hodin. Po celou dobu budou návštěvníci moci poznávat běžný život dávných keltů.

10:00 – otevření areálu

15:00 – slavnostní přípitek k otevření skanzenu

16:00 – vyhodnocení rukodělné soutěže o nejlepšího skřítka

17:30 – lampionový průvod a vykřesání nového ohně

19:00 – zavření bran skanzenu

19:00 – pokračování oslavy ve skanzenové krčmě s Jolly Buskers.

Samhain 2016 je první akcí, kdy bude možné vidět dokončenou první část výstavby keltského skanzenu – tj. dominantní klešťovitou bránu s opevněním a dvorec kováře. V pravidelných intervalech bude možné si skanzen projít s výkladem průvodce.

Výlov kaprů v Předhradí

Předhradí – V sobotu 5. listopadu v 8:30 – 12:00 se uskuteční výlov a prodej kaprů v KÚ Předhradí č. parc. 916 – Dymáček – míst. název „Ochozák".

Lampionový průvod

Zaječice – Osvětová beseda Zaječice vás zve na Lampionový průvod. Sraz: v sobotu 5. 11. 2016 v 16:30 u obecního úřadu. Zakončení bude v Kulturním domě – pohádka Fimfárum v podání divadelního souboru ZUŠ Luže.

Dýňování v Třemošnici

Třemošnice – V sobotu 5. listopadu od 13 hodin se uskuteční v cukrárně na třemošnickém náměstí tradiční „Dýňování". Dýně k vyřezávání si může každý zakoupit v cukrárně a tím přispět na nadaci zrakově postižených dětí „Světlo pro Světlušku". Navečer účastníci „Dýňování" společně rozsvítí lampiony a vydají se průvodem ke škole, kde na hřišti zakončí program ohňostrojem.

Slavnostní posezení k 110. výročí nasavrckého sokola

Nasavrky – TJ Sokol Nasavrky zve v sobotu 5. listopadu na slavnostní posezení s vystoupením národopisného souboru Formani k 110. výročí nasavrckého sokola.

Na ryby do Travné

Travná – V sobotu od 8 hodin se na rybníku v Travné u Horního Bradla uskuteční výlov, který provedou členové místního rybářského spolku. Zhruba o hodinu později již bude možno zakoupit čerstvě vylovené ryby jako kapry, amury, štiky a úhoře. Po celé dopoledne bude v přilehlé klubovně zajištěno občerstvení a studené i teplé nápoje. Srdečně zvou pořadatelé k zajímavé podívané a levnému nákupu ryb.

NEDĚLE

Granite muscles

Skuteč – V neděli 6. listopadu ve 13 hodin Kulturní klub Skuteč přivítá soutěž v kondiční kulturistice a fitness. Přijďte se podívat na vypracovaná těla mužů i žen. Vstupné 150 Kč.