PÁTEK

Vánoční koncert na Práčově

Práčov – Sbor dobrovolných hasičů Svídnice vás zve na vánoční koncert v kostele svatého Jakuba na Práčově v neděli 18.12.2016 v 16:00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Změna termínu koncertu

Nasavrky – Bohužel pro onemocnění členů vystupujícího souboru se v pátek 16. prosince tradiční mezinárodní koncertu na zámku v Nasavrkách nekoná, vstupenky zůstávají v platnosti a bude oznámen jiný termín. Tradiční mezinárodní koncert navazující na štafetu Ležáky-Lidice je vždy v první části věnován tragédii Lidic, Ležáků, Javoříčka a dalších obcí se ve své druhé části přenáší do života a k oslavě krásné atmosféře Vánoc. Koncert je pod názvem "Alfred Strejček uvádí" a po dlouhé době vystřídají skvělé slovenské umělce Táňa Fischerová, Jana Prokešová, pěvecký sbor Malikchor, mladičká Markéta Zdeňková a další. Předpokládaný nový termín je začátkem února příštího roku.

SOBOTA

Vánoční koncert pro celou rodinu

Slatiňany – Vánoční koncert pro celou rodinu souboru Formani Slatiňany a dětského souboru Sejkorky při T.J. Sokol Slatiňany se koná ve slatiňanské sokolovně v sobotu 17.12 2016 od 14 a 17:30 hodin. Hostem obou souborů je Cimbálová muzika Ohnica z Uherského Hradiště. Předprodej lístků probíhá od 5.12.2016 v galanterii Petrová Slatiňany.

Poslední koncert roku 2016 v Kameničkách se odehraje tuto sobotu

Kameničky – Nadcházející sobotu od 17 hodin vystoupí v kostele Nejsvětější Trojice v Kameničkách Smyčcový orchestr ZUŠ Hlinsko pod vedením Ondřeje Kozderky.

Tento soubor byl založen roku 2006, kdy se z malého komorního houslového uskupení rozšiřoval o ostatní smyčcové nástroje a v současné době sdružuje mladé talentované hudebníky z celého Hlinecka. Na krajských i celostátních soutěžích se pravidelně umisťuje na předních místech, v jeho repertoáru jsou skladby od období baroka až po současnost.

Tento široký záběr orchestru zazní i v Kameničkách – L. v Beethoven, G. F. Händel, J. Brahms, J. S. Bach, F. Lehár, H. Mancini, E. Morriconi, E. Presley, J. Šlitr a další.

Kouzlo Zpěvů vánočních

Slatiňany – V sobotu 17. 12. 2016 můžete navštívit koncert „Kouzlo Zpěvů vánočních" v provedení umělecké skupiny Promusica, který se uskuteční od 18:00 hodin v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany. Vstup zdarma.

Modrá hvězda Vánoc

Chrast – Václav Marek & his Blue Star představí 17. prosince od 17:00 hodin v zámecké kapli speciální koncertní program věnovaný svátkům vánočním. V sobotu 17. prosince si tak můžete v Chrasti poslechnout, jak zněla hudba nejen o prvorepublikových Vánocích (např.: White Christmas; Tiše padá sníh; Jingle Bells; Prosinec a sníh; Let It Snow; aj.).

Pěvecký sbor Slavoj zve na své vánoční koncerty

Chrudimsko – Smíšený pěvecký sbor Slavoj Chrudim, který letos oslavil 160. výročí své činnosti, zve veřejnost na sérii svých adventních koncertů. Nejprve 17. prosince vystoupí s pásmem vánočních koled v kostele v Rozhovicích (v 16 hodin) a poté v Rosicích u Chrasti (v 18 hodin). V předvečer Štědrého dne, 23. prosince, si nenechte ujít již tradiční Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby na schodech na Žižkově náměstí. Na koncertu pod širým nebem provoněném vůní svařáku, který pořádá Chrudimská beseda, vystoupí celá řada chrudimských hudebníků. Na Nový rok se, také v již obvyklých 15.30 hodin, můžete v kostele Nanebevzetí Panny Marie těšit na Novoroční koncert Slavoje.

Chlupaté Vánoce

Chrudim - Příznivci a přátelé Útulku Chrudim, tímto si vás dovolujeme pozvat na Den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 17.prosicne od 11 do 17 hodin. Udělejme společně krásné Vánoce pejskům a kočičkám, kteří svůj domov zatím nenašli. Zájemci mohou přinést granule, pamlsky pro psy, misky na jídlo, deky, stelivo pro kočky a další potřeby pro psy a kočky v útulku.

Letos se můžete těšit na prohlídku prostor útulku a zvířátek, menší vánoční občerstvení a posezení, prodej dárkových předmětů s logem útulku, prezentaci útulku, venčení pejsků.

143. Laskavý večer

Slatiňany – 143. Laskavý večer se uskuteční v pátek 16. 12. 2016 od 19:00 hodin ve Společenském domě Slatiňany. Těšit se můžete na originální skupinu Chanson trio CouCou, která uvede v předvánočním čase francouzské šansony. Vstup 50 Kč. V průběhu večera bude podáváno malé pohoštění a pár kousků cukroví si můžete vzít s sebou.

Neděle

Česká mše vánoční v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec - Pěvecký sbor Vlastislav srdečně zve na Vánoční koncert v neděli 18. prosince od 16:00, který se uskuteční v Sokolovně v Heřmanově Městci. Na programu je Česká mše ván oční pro smíšený sbor, sóla, varhany a orchestr.
Poté zazní Vánoční od Luboše Fišera pro recitaci, sóla, smíšený sbor, varhany a orchestr.
Vystoupí: Lucie Vágenknechtová – soprán, Markéta Štefániková – alt, Aleš Nehněvajsa – tenor, Jan Kučera – bas, Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice, dirigenti Tomáš Židek a Jakub Pikla
Spoluúčinkují: Pěvecký sbor „Doubravan" Chotěboř, sbormistr Jakub Pikla
Pěvecký sbor „Vlastislav" Heřmanův Městec, sbormistr Markéta Výborná
Dětský pěvecký sbor „Písnička" ZŠ Heřmanův Městec, sbormistr Ludmila Štěpánová,