PÁTEK

Ples HC Skuteč

Skuteč – V pátek 17. února od 20 hodin můžete přijít do KKS – poslední ples této společenské sezony bude patřit hokejistům. HC Skuteč vás srdečně zvena hudební produkci kapely Chorus. Předprodej vstupenek probíhá v bufetu na zimním stadionu.

Ples Chrudimské Benátky

Chrudim – II. reprezentační ples neziskového sektoru Chrudimské Benátky začíná v Muzeu 17. února od 20:00 hodin. Moderují: Martin Dytrt a Petra Beránková (ČRo). K poslechu a tanci hraje Taneční a dechový orchestr ZUŠ Chrudim a DJ Spalda. Vstupenky jsou k dostání v Informačním centru Chrudim.

SOBOTA

Maškarní bál

Pohled – Na maškarní bál jste zváni v sobotu 18. února od 20 hodin do sálu KD v Pohledu. K tanci a k poslechu hraje skupina Bíbři. Čeká vás spousta zábavy, tance, her a soutěží a také bohatá tombola. Večerem provází soubor Kvítko, Klíčenky a Partička Pohled. Maškarní rej uvede předtančení ZŠ Seč. Vstupné: masky 70 Kč, ostatní 100 Kč.

55. rybářský ples v Hlinsku

Hlinsko – V sobotu 18. února se v Multifunkčním centru koná v pořadí již 55. rybářský ples, na který jste srdečně zváni.

Maškarní průvod v Morašicích

Morašice – V sobotu 18. února ve 13 hodin začíná u obecního úřadu průvod masek po vesnici za doprovodu skupiny pana Maliny, večer od 20 hodin následuje zábava v hospodě Ve Dvoře. K tanci a poslechu hraje DJ Kody.

8. Divadelní bál aneb rej kostýmů a masek

Chrudim – V sobotu 18. února se v Měšťanské restauraci Muzea Chrudim chystá 8. Divadelní bál aneb rej kostýmů a masek, tentokrát na téma Z pohádky do pohádky. K tanci a poslechu hraje Wječná žízeň, připraven je bohatý doprovodný program a soutěž o ceny. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v pokladně Divadla Karla Pippicha.

Masopusty na Hlinecku

Hlinecko – Po několik generací obyvatelé na Hlinecku udržují obyčej, při němž ožívají tradiční masky a rituály. Pro svoji jedinečnost byly v roce 2010 Vesnické masopustní obchůzky a masky na Hlinecku zapsány na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Obchůzek se můžete zúčastnit například v obcích Studnice, Vortová, Hlinsko – Blatno, Hamry, na Veselém Kopci nebo v hlineckém Betlémě.

Slovo „masopust" neznamená půst, jak si většina z nás myslí. Ba naopak! V období masopustu máme „maso popustit". Mezi typické masopustní pokrmy patří zabijačkové speciality, koblihy nebo masopustní koláče.

Studnice – V sobotu 18. února můžete vyrazit na masopustní průvod – začátek je v devět.

Jeníkov – V sobotu 18 února již v 7 hodin budou ve zdejší obci nachystané maškary, aby váš poškádlily a udělaly šmouhy na vašich obličejích.

NEDĚLE

Putování do Santiaga

Bojanov – Fotkami a vyprávěním z putování do Santiaga vás provedou Maruška Kubelková a Zdena Kopčáková v neděli 19. února od 15 hodin ve farním sále v Bojanově.

Masopust v Blatně

Hlinsko-Blatno – Tradiční masopustní obchůzka, která je zapsána na seznamu nehmotného dědictví UNESCO, začíná v neděli 19. února v 7:00 hodin průvodem pro povolení a k obydlí žen, v 7:30 bude zahájena obchůzka po Blatně. Zakončení bude doprovázenou tradiční porážkou kobyly. Po celý den hraje Hlinečanka.