PÁTEK

Gurmánský víkend

Škrovád – V dalším gurmánském víkendu 17. – 18. března vás v hospůdce Pod Kopcem čeká tatarský biftek, salát caesar a pečená vepřová žebra, o která byl obrovský zájem. V pátek se začíná v 17 hodin, v sobotu již v 16 hod. Rezervace na tel.: 776 200 250.

Za dva roky kolem světa

Mladoňovice – Za dva roky kolem světa. Nevěříte? Neváhejte a přijďte na cestopisnou přednášku s promítáním. 1. část – Jižní Amerika (Brazílie, Argentina, Peru a Bolívie)- se uskuteční v pátek 17. března. Vypráví a promítá cestovatelka Gabriela Kozáková. Začátek je v 18 hodin v zasedačce Obecního úřadu v Mladoňovicích, vstupné 50 Kč.

Ples firmy Kovolis Hedvikov

Třemošnice – V pátek 17. března od 20:00 začíná v Kulturním domě 12. reprezentační ples, k poslechu a tanci hraje Music team Petrus, půlnoční překvapení – Michal David revival.

Fotbalový ples

Nasavrky – FC Nasavrky chystá v pátek 17. 3. od 20:00 hodin fotbalový ples v nasavrcké sokolovně. Ve 20:30 je připraveno předtančení dětského aerobiku Chrudim. K tanci i poslechu hraje skupina Normal 03.

Josefovská s Retrobandem

Chrudim – První tancovačka pořádaná chrudimským spolkem Retro Chrudim, z. s. začíná v pátek 17. března v 17 hodin v Měšťanské restauraci.

SOBOTA

„Z5 do lavic"

Škrovád – V sobotu od 20 hodin startuje v hospůdce Pod Kopcem Mega párty „Z5 do lavic", hraje a celým večerem provází DJ David Prachař, který má pro vás připravenou zábavu, hry a soutěže. Akce navazuje na velkolepou Pyžamovou párty, Vánoce na ruby a Retro párty. Přijďte stylově oblečeni, přineste s sebou žákajdu a budete odměněni.

Rezervace na tel.: 776 200 250.

Vynášení Morany a přivítání jara ve Stolanech

Stolany – Morana se usídlila na ostrůvku Panského rybníka a v sobotu 18. března obci proběhne její vynášení. Zahájení jr u pohostinství Na Baště ve Stolanech v 16 hodin. Pro děti jsou připraveny soutěže a zakoupeno teplé občerstvení (opečete si buřtíky). Aby mohlo být přivítáno jaro ve Stolanech, bude se soumrakem Morana z ostrova vyhnána. K tomu si děti přinesou s sebou staré vařečky a pokličky. Předpokládaný konec akce je v 18 hodin.

O Cenu Vítězslava Nováka

Skuteč – V sobotu 18. března od 9 hodin hostí KKS Cenu Vítězslava Nováka. Soutěžní přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů proběhne opět ve spolupráci a s odbornou dikcí organizace Nipos – Artama. Porota bude hodnotit výkony soutěžících sborů, mezi nimiž nebude chybět ani domácí Dětský pěvecký sbor Cantando.

Dětský karneval

Pohled – Na dětský karneval – tentokrát s Honzou Popletou z Popletova – jste zváni v sobotu 18. března od 15 hodin do sálu KD v Pohledu. Program: slavnostní průvod masek, soutěž o nejkrásnější masku, tancování, divadélko, hry, soutěže a hádanky.

Trampské jaro

Chrudim – Koncert skupiny Chrpa a jejich hostů začíná v sobotu 18. března v 19 hodin v Divadle Karla Pippicha. Těší se na vás Vodáci Pardubice se Zuzkou Grohovou a Vlak do Dobříše, šoumeni z Prahy s písničkami Kosí fox, Tyrolák, Mravenci brďáci a dalšími. Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603 881 003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773 993 333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej na www.chrudimsobe.cz.

Gurmánský víkend

Škrovád – V dalším gurmánském víkendu 17. – 18. března vás v hospůdce Pod Kopcem čeká tatarský biftek, salát caesar a pečená vepřová žebra, o která byl obrovský zájem. V pátek se začíná v 17 hodin, v sobotu již v 16 hod. Rezervace na tel.: 776 200 250.

Rybářský bál s tombolou

Škrovád – Místní organizace Českého rybářského svazu zve na již dvacátý třetí tradiční rybářský bál s tombolou 18. března opět v hospůdce U Půhoných ve Škrovádě. Začátek bálu bude ve 20 hodin. K tanci a poslechu nám zahraje oblíbená skupina Normal 03. Předprodej vstupenek byl zahájen jako každoročně ve velkoskladu Potraviny Málek.

Ples ZUŠ J.N. Filcíka Chrast

Chrast – SRPŠ při ZUŠ J.N. Filcíka vás srdečně zve 18. března od 20 hodin na ples ZUŠ J.N. Filcíka Chrast.

Vítání jara

Třemošnice – Středisko Junák Ronov nad Doubravou pořádá 18. března 23. ročník turistického pochodu na Pařížovskou přehradu. Sraz v 10:00 hodin na vlakovém nádraží v Třemošnici.

Oslava jarní rovnodennosti

Nasavrky – V keltském skanzenu budou v sobotu 18. března od 10 do 16 hodin vítat jaro – oslavte také přicházející jaro a poznejte zvyky našich předků. V průběhu dne budete svědky orby políčka za pomoci keltského rádla a zasazení dalších ovocných strom-. Čeká vás také obřad vynášení Zimy a přinesení Léta.

Svíčková open

Miřetice – Svaz žen a SDH Miřetice pořádají Svíčkovou open. Jste si jistí, že vaše svíčková je nejlepší na světě? Stavte se ve Sportu v Miřeticích, tam požádejte o přihlášku a propozice soutěže, vyplňte, odevzdejte a v sobotu 18. března doneste uvařenou svíčkovou omáčku bez masa a knedlíků do Sportu. Pokud vaříte opravdu nejlepší svíčkovou, pak získáte putovní pohár, zajímavou cenu a diplom, který váš názor definitivně potvrdí.

NEDĚLE

J. Offenbach: Rytíř Modrovous

Skuteč – Dávná pověst o podivném šlechtici, vraždícím své manželky a šířícím kolem sebe děs a hrůzu, je Jacquesem Offenbachem pojata jako vtipná a veselá komedie. Operetu Rytíř Modrovous uvede Moravské divadlo Olomouc v neděli 19. března ve 16 hodin v KKS.

Upokojenkyně

Chrudim – Divadelní spolek J.N.Štěpánka Chrudim vás zve na další představení z ochotnického menu – jaro 2017. Pozvali to nejlepší, co se v amatérském divadle objevilo a sestavili jarní předplatné 2017. První představení Alleluja, Svatá Nituš už proběhlo a vy se můžete těšit na další kousek, a to již v neděli 19. března v 19 hod v Divadle K. Pippicha Chrudim. Jedná se o úspěšnou komedii z netradičního prostředí domova pro seniory s názvem Upokojenkyně v podání V.A.D. Kladno.

„Mi řekni, proč je to na světe tak debilně zařízený – když je ti třicet, tak nevíš, co dřív, musíš se starat vo děti, vo barák, vydělávat na hypotéku a když seš pak starej a máš čas, tak na knížky nevidíš, nic už dělat nemůžeš, jenom ležíš, koukáš do stropu a čekáš....."

Představení je možné zakoupit i jednotlivě za 130 Kč v předprodeji v Divadle K. Pippicha a v Informačním centrum na Resselově náměstí.