VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

24.3.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto (keltský telegraf na Nákle).Foto: DENÍK/Petr Turek

PÁTEK

Květinkový ples

Prachovice – Na Květinkový ples můžete přijít v pátek 24.3. ve 20.00 do zdejšího kulturního domu.

Lunetic Live v Chrudimi

Chrudim – Jedinečná exklusivní show je na programu v Total Infernu v pátek 24. března. Tři jména – Vašek, Aleš & David, desítky tisíc prodaných desek, vyprodané haly – Lunetic mánie napříč přes Čechy a Moravu – pro dnešní večer Live in Total Inferno.

Noc s Andersenem

Třemošnice – Městská knihovna Třemošnice pořádá z pátku na sobotu od 18 hodin (24. – 25. března) Noc s Andersenem. Čtenáři od 3. do 5. třídy mohou prožít nezapomenutelnou noc v městské knihovně.

Ensemble 18+ & Vilém Veverka

Chrudim – 817. chrudimský hudební pátek se uskuteční 24. března v 19:00 hodin ve velkém sále Muzea. Vystoupí Ensemble 18+ & Vilém Veverka. Mladý, dynamický komorní orchestr vznikl v součinnosti s dirigentem a cembalistou Vojtěchem Spurným v roce 2009 s myšlenkou aplikovat kritéria historicky poučené interpretace na soubor moderních nástrojů.

Vilém Veverka je jedním z nejrespektovanějších českých hobojistů. Nahrál a v českých premiérách provedl řadu náročných skladeb druhé poloviny 20. století, je sólistou Filharmonie Brno, zakládajícím členem „PhilHarmonia Octet Prague – a New Approach Ensemble" a oficiálním hráčem firmy Buffet-Crampon France.

V programu koncertu zazní J. S. Bach, G. Ph. Telemann, T. Albinoni aj.

SOBOTA

Turnaj dvojic v pétanque

Chrudim – V sobotu 25. března od 9:00 hodin se na hřišti v ulici Na Výsluní 1234 koná turnaj dvojic v pétanque. Prezence: 8.00 – 8.40 hod. Pořadatel: Chrudimská Beseda, AURA HB/Chrudim, parta dobrovolníků z Chrudimě. Podmínky: pro registrované i neregistrované hráče, možno užít nehomologované koule. Přihlášky: http://czechpetanque.cz/turnaj.html?id=722 nebo mob. 721746148

Občerstvení: restaurace Na Kopci (cca 200 m od hřiště).

Michalovi mazlíčci

Heřmanův Městec – V sobotu 25. 3. od 10:00 se v sokolovně uskuteční zábavné představení pro děti s oblíbeným Michalem Nesvadbou z Kouzelné školky.

Dětský karneval

Třemošnice – Kulturní dům Třemošnice bude v sobotu 25. března od 14 hodin dějištěm dětského karnevalu. O zábavu se postará divadýlko Mrak z Havlíčkova Brodu.

Bez obřadu

Bítovany – Obec Bítovany zve na divadelní představení J.N. Štěpánka Chrudim s názvem Bez obřadu – a podtitulem „I lidé hodně bohatí mohou mít velké starosti" v sobotu 25. března od 17 hodin do restaurace U Nováků.

Badmintonový turnaj jednotlivců

Nasavrky – V sobotu 25. března se můžete v sokolovně zúčastnit badmintonového turnaje jednotlivců. Konec prezence je v 9:00 hodin.

Keltský telegraf

Nasavrky – V sobotu 25.3. od 19:00 se spolu se členy spolku Boii můžete zapojit do celorepublikové akce Keltský telegraf u rozhledny Boiiky. Pokud to počasí dovolí, bude se u ohně muzicírovat a hrát různé hry pro zahřátí.

Karneval s kapelou Pískomil se vrací

Chrudim – V sobotu 25. března v 15:00 hodin se ve Spolkovém domě koná karneval s kapelou Pískomil se vrací. Nový autorský pořad kapely Pískomil se vrací se výrazně liší od běžných karnevalů doprovázených reprodukovanou hudbou, protože na tomto karnevalu hraje živá a energická kapela. Čeká vás 120minutový program, kde si děti i rodiče užijí vtipné a originální texty, našlápnuté písničky a sportovní a pohybové dílny.

Kapela Pískomil se vrací (dříve byli součástí projektu Kašpárek v rohlíku) si od roku 2012 získala řadu fanoušků. Jejich písničky hraje například Český rozhlas a klipy můžete vidět v České televizi. Skupina odehraje ročně přes 100 koncertů po celé ČR a to i na velkých festivalových pódiích, což potvrzuje, že s kvalitní tvorbou pro děti si kapela získala stabilní místo na české hudební scéně.

Vhodné pro děti od 2 do 11 let. Délka programu je 120 minut. Vstupné 65 Kč.

NEDĚLE

Karneval v Bonetu

Slatiňany – V neděli 26. března od 15 hodin se v Motorestu Bonet koná dětský karneval.Všechny děti v maskách jsou srdečně vítány. Dětská diskotéka i různé soutěže jsou zajištěny.

Údolím Žejbra z Vrbatova Kostelce do Chrasti

Chrudimsko – Chcete-li poznat jedno z nejkrásnějších míst na Chrudimsku a dozvědět se něco o přírodě, vydejte se se spolkem Altus v neděli 26. března na komentovanou pěší vycházku. Povedou jí Jan Doucek a Naděžda Gutzerová a vydáme se z Vrbatova Kostelce údolím Žejbra do Podskaly a přes Podlažice do Chrasti. Cílem vycházky je seznámit se zajímavostmi neživé i živé přírody. Za vidění rozhodně stojí nejvyšší opuková skála na Chrudimsku tyčící se nad Žejbrem v Podskále.

Samotná říčka má v těchto místech přirozené koryto, které omílá skalní výchozy a vytváří i ostrovy. Nechybí zde prameny využívané dříve k léčbě, které zde v minulosti vytvořily travertinové kupy plné zkamenělin pravěkých rostlin. Nebude chybět známá tůň Vana využívaná v létě ke koupání. Zastavíme se u Horeckého rybníku a v Podlažicích, kde jsou zdroje pitné vody, které využívá nejen blízká Chrast, ale i Chrudim. K tomu se můžeme těšit na první jarní rostliny a při troše štěstí i různé živočichy. Sraz účastníků je v 9:15 na vlakovém nádraží v Chrudimi nebo v 9:50 na zastávce vlaku ve Vrbatově Kostelci.

Dále je možné přistoupit do vlaku na zastávkách Slatiňany, Zaječice, Chrast či Horka. Návrat z Chrasti vlakem popř. autobusem. Svačinu a dobrou obuv s sebou. Délka trasy je asi 14 km. Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim. Další info na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

S Andělským hradem na pódiu

Skuteč – Slavná opera italského skladatele Giacoma Pucciniho Tosca je na programu 14. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč v neděli 26. března od 16 hodin. Výpravné představení, jemuž vévodí scény římského chrámu a při němž na pódiu vyroste i jedna z dominant věčného města – Andělský hrad, představí ve Skutči operní soubor Slezského divadla Opava.

Nádherné dílo plné lásky a vášně našlo v Opavě skvělý realizační tým v čele s režisérkou Janou Andělovou Pletichovou a dirigentem Franceskem Bottiglierim, který operu nastudoval.

Hudba v opeře Tosca je uchvacující. Puccini dokázal u diváků vycítit touhu po sentimentalitě a uměl ji využít. Celé představení tak útočí na city publika velmi silně a vyvolává odpovídající ohlasy.

„Stejně jako většinu zařazených představení, jsme i operu Tosca v Opavě zhlédli. Vřele ji mohu návštěvníkům doporučit. S ohledem na výborné režijní ztvárnění, vynikající pěvecké výkony, zdařilé kostýmy i zajímavě vyřešenou scénu," zve na představení Lenka Frídlová z pořadatelského týmu festivalu.

„V roli pěvkyně Toscy se představí Katarína Vovková, malíře Cavaradossiho ztvární Juraj Nociar, konzula Angelottiho Dalibor Hrda a jako Baron Scarpia vystoupí Alexandr Vovk," doplňuje Frídlová aktuální informaci o obsazení nedělního uvedení opery v Kulturním klubu Skuteč.

Podrobnosti o programu naleznete na stránkách: festival-hudebni.skutec.cz

Varhanní večerní čtvrthodina

Bojanov – Varhanní večerní čtvrthodina, tentokrát laděná do tónin C–dur a a-moll se uskuteční v kostele v Bojanově v neděli 26. března v 18 hodin.

Karneval v Bejbišti

Chrudim – V neděli 26. března v 15 hodin začíná v Bejbišti karneval s Honzou Popletou z Popletova. Čestným hostem karnevalu bude veselý Pan malíř Mirek Alexa, člen souboru Ahoj z Chrudimi. Vstupenky v předprodeji v Bejbišti.

Teď ne!

Chrudim – V neděli 26. března v 19:00 hodin můžete zavítat do Divadla Karla Pippicha na hru Jean-Claude Islerta Teď ne!

Frederik je úspěšný muž. Má krásnou ženu, dobré postavení, prosperující firmu. Jednoho dne ale srazí autem bezdomovce a vůbec netuší, jak se tato událost vepíše do jeho života.

Ve Frederikově životě totiž nic není takové, jak se zdá. Miluje svou ženu? Nebo jí podvádí? Daří se jeho firmě? Anebo naopak? A co teprve, když se během jediné noci všechny pochybnosti potkají na jednom místě, v jednom bytě…

Hrají: Michal Dlouhý, Kristýna Frejová, Jana Kotrbatá / Beata Kaňoková, Filip Čapka / David Punčochář, Kamil Halbich

Režie: Daniel Hrbek. Uvádí Studio Bouře.

Autor: Dana Pecinová

24.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Policie hledá svědky nehody

Ilustrační foto.

Starosta věnuje 10 tisíc korun za dopadení vandalů

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.

Obchody se nehýbou, prodejce vyhnala EET

Rosice – Rozjezd předvánočního prodeje na obecní tržnici v areálu bývalé rosické cihelny je letos rozpačitý. Návštěvník se tu rozhodně neprodírá takovým množstvím stánků, jako tomu bylo dřív.

Skuteč: A tým bodoval s Novým Městem, dorost porazil Č. Třebovou

Skuteč - Až v pátém zápase se Skuteč sešla téměř kompletní (chyběl Zoulík a Klusoň) a na ledě to bylo od začátku znát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT