PÁTEK

Lenka Dusilová v Chrudimi

Chrudim – V rámci letního cyklu kulturních programů „Bez nití – Odvázané pátky na terasách" zahraje v pátek 9. června od 20 hodin na terasách Muzea loutkářských kultur v Chrudimi jedna z nejvýraznějších současných českých zpěvaček, Lenka Dusilová. V sólovém vystoupení nabídne vedle silných skladeb i experimenty se zvuky a zvukovými smyčkami, kterými obohacuje svůj nezaměnitelný projev. Vstupenky v hodnotě 100 Kč je možné zakoupit na místě i v předprodeji v recepci Muzea loutkářských kultur.

SOBOTA

Bramborákové hody s degustací piva

Jenišovice – V sobotu 10. června od 14 hodin jste zváni do kulturního areálu Ostrůvek na bramborákové hody s degustací piva.

Těšit se můžete na:

– bramboráky s masovou směsí nebo hovězím gulášem,

– bramboráky s uzeným,

– bramboráky zelné, vločkové, houbové.

Pro děti bude připraven nafukovací hrad, takže je vezměte určitě sebou. Po celou dobu akce bude z podia doprovázet reprodukovaná

hudba.

Pivní festival 2017

Heřmanův Městec – Na 4. ročník Pivního festivalu jste zváni tradičně do Bažantnice (naproti benzinové pumpě) v sobotu 10. června od 10 hodin. K ochutnání bude připraveno dvanáct druhů piv, která nabídnou čtyři pivovary. Připraven bude bohatý program po celý den, živá hudba a na své si přijdou jak dospělí, tak i děti. Vstupné je do 18:00 dobrovolné – na základě dobrovolného příspěvku obdržíte poukaz na ochutnávky zdarma. V 18:00 činí vstup 60 Kč a těšit se můžete na kapely Pavilon 9, Briskfart, Portal rock a Donrvetr. Hrát a tančit se bude do půlnoci.

Program: drezura na koni, malování na obličej, jízda na ponících, vystoupení kroužků DDM Ježkovka, líčení a kosmetika, Jojo šou, diskotéka pro děti, soutěže pro děti a dospělé o ceny a další. Na koupené vstupenky od 18.00 můžete vyhrát věcné ceny.

Burza obuvi a oblečení

Pohled – V sobotu 10. června proběhne od 8 do 12 hodin v sálu KD Pohled burza obuvi a oblečení. Od středy 7. června můžete zanechat na stolech lepší kousky oblečení, podrobnosti o burze získáte v obchodě. Ostatní dejte do pytlů a krabic na humanitární sbírku pro Diakonii Broumov v předsálí KD v Pohledu v otevírací době prodejny Jednoty (příp. hospody).

1. Blešák v sezóně letního kina

Chrudim – V sobotu 10. června od 10 do 17 hodin se koná 1. Blešák v sezóně 2017 v letním kině v Chrudimi. Dopoledne klasický blešák, jak jsme zvyklí, připraven bude i recyklační workshop. Od 14 hodin začne program spojený s módní přehlídkou

Připravte si co nejoriginálnější model a předveďte jej na přehlídce (nebo si domluvte modelku) v 16 hodin. Výherce soutěže získá permanentku do Leťáku na celou sezónu 2017!

Víkend otevřených zahrad

Slatiňany – O víkendu vás čekají komentované prohlídky zámeckým parkem, který v následujících letech čeká významná obnova a revitalizace.

Sobota: 14:00 – exkurze zámeckým parkem s kastelánem zámku Slatiňany, kde bude představena plánovaná obnova parku připravená na rok 2018 a 2019.

Neděle: 14:00 – vycházka zámeckým parkem s dendrologem, začátek u sochy koně v parku.

NEDĚLE

Víkend otevřených zahrad a koncert dechové hudby

Chrast – Víkend otevřených zahrad se uskuteční v neděli 11. června od 13:00 hodin.

Program:

13:00 komentovaná prohlídka zámecké zahrady 14:00 přednáška „Renesanční a barokní zahrady Itálie" (Římský sál) 15:30 komentovaná prohlídka zámecké zahrady.

Od 15:00 hodin následuje na nádvoří zámku koncert dechovky. Těšit se můžete hned na tři koncerty, obohacené ochutnávkou moravských vín. Navíc si kromě kulturního zážitku můžete odnést i hodnotné ceny, vstupenky budou totiž slosovatelné! A na koho se můžete letos těšit? Do Chrasti zavítá Josef Pepino Matura s V-akordeonem, který zahraje spoustu krásných písní a známých melodií doprovázených mluveným slovem. Dále na kapelu Technics, kterou podpoří chrasteckému publiku známá Lenka Čejková. Třetí kapela, Malá slovácká dechová hudba Cyrilka, zavítá z jižní Moravy, odkud přiveze nejen dobré víno, ale především písně od moravských, českých a slovenských autorů dechovky.