PÁTEK

Letnice a motýli na Lichnici

Lichnice – Beseda o letnicích a historii evangelíků v Železných horách se uskuteční v pátek 30. června v 16:00 hodin. Připraven je i kulturní program – pěvecký sbor Ronováčci zpěváčci, hry a soutěže, výstava ke knize Kačenka Markytánka. Páteční noc od 21:00 hodin můžete strávit na hradě při lákání nočních motýlů na světlo. Ráno a dopoledne se potom vydáte pozorovat motýly denní. Teplé oblečení, spacák, baterku s sebou, při větru a dešti by se akce nekonala. Provázet bude David Breiter.

Nasavrkání

Nasavrky – Na festivalu folkové a country hudby Nasavrkání se představí v pátek 30. června od 18:00 hodin na letní terase hotelu Šustr Jindra Černohorský a kapela, Nezmaři, Křáp, Jindra Kejak a Strunovrat.

Mimořádný koncert: Ida Kelarová, Česká filharmonie, 120 romských dětí (nejen) z Chrudimska

Chrudim – V pátek 30. června v 19:00 hodin můžete přijít do velkého sálu Muzea na Mimořádný koncert Idy Kelarové, České filharmonie a 120 romských dětí (nejen) z Chrudimska. Na programu bude tradiční i soudobá romská hudba (především od skladatele Desideria Duždy).

V projektu, jehož uměleckou ředitelkou je zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová, se hudebníci České filharmonie potkávají s obyvateli místních komunit (zejména s dětmi) a dělí se s nimi o své hudební zkušenosti. Talentované děti ze sociálně vyloučených lokalit tak mají příležitost pravidelně rozvíjet své hudební nadání pod vedením uměleckého týmu Idy Kelarové. Na Chrudimsku se od září děti schází k pravidelným čtvrtečním kroužkům v Luži. Jejich celoroční práce vyvrcholí právě tímto červnovým koncertem. Vstupné: 80 Kč. Projekt probíhá s podporou Evropské unie (Creative Europe) a ve spolupráci s organizacemi MIRET, Šance pro Tebe a Městem Chrudim.

Amerika na grilu

Škrovád – Amerika na grilu – tak je nazvaná další víkendová akce pro příznivce Hospůdky Pod Kopcem ve Škrovádě a milovníky dobrého jídla. Před očima hostů se budou v pátek 30. června a v sobotu 1. července vždy od 17 hodin připravovat na venkovním grilu americké speciality tipu: hambáče, sendviče, steak s kostí a dezert. Rezervace neváhejte volat na tel. 776 200 250.

SOBOTA

Dětský sportovní den

Ronov – Sportovní klub Ronov n. D. pořádá pro širokou veřejnost v sobotu 1. července den plný her a zábavy – dětské soutěže, skákací hrad, fotbal zorbing, začátek od 13:00 hodin v areálu SK Ronov.

Amerika na grilu

Škrovád – Amerika na grilu – tak je nazvaná další víkendová akce pro příznivce Hospůdky Pod Kopcem ve Škrovádě a milovníky dobrého jídla. Před očima hostů se budou v pátek 30. června a v sobotu 1. července vždy od 17 hodin připravovat na venkovním grilu americké speciality tipu: hambáče, sendviče, steak s kostí a dezert. Rezervace neváhejte volat na tel. 776 200 250.

Setkání klubu Cestou necestou

Košumberk – V sobotu 1. července v 15:30 hodin proběhne v konferenčním sále Hamzovy odborné léčebny cestopisná přednáška Romana Buchtela nazvaná Izrael. Místo, kde se potkávají tři velká světová náboženství. Země tří moří. Země plná kontrastů. Z Tel Avivu přes Jeruzalém až do Ejlatu k egyptské hranici a zase zpět na sever přes Haifu, Nazaret až ke Genezaretskému jezeru. Cestování po Izraeli na vlastní pěst.

Třetí ročník zahájení prázdnin

Raná – Klub přátel dobré nálady z Rané Vás srdečně zve v sobotu 1. července od 13:55 hodin na letní parket Raná na třetí ročník Zahájení prázdnin. Je pro vás připraven bohatý program. Občerstvení je zajištěno.

Akce se koná za každého počasí, parket je zastřešen. Srdečně zvou pořadatelé.

30. ročník Licomělické lávky

Licomělice – V sobotu 1. července od 14,00 hodin je v nově zrekonstruovaném letním areálu u nádržky na programu jubilejní 30. ročník Licomělické lávky. Bude se závodit jako vždy ve třech kategoriích: kolo, trakař a kix box dallas sumo. Pro děti je připraven skákací hrad, večer hraje DJ Dallas.

NEDĚLE

Večer s flétnou a kytarou

Nasavrky – V neděli 2. července začne Nasavrcké hudební léto koncertem Večer s flétnou a kytarou. Od 18:00 hodin vystoupí na zámku Kristina Vaculová – flétna a Libor Janeček – kytara.

Proměny

Studnice – Výstava fotografií z fotografického archivu Ing. Ladislava Vaška bude k vidění v bývalé základní škole Zahájení 2. července od 14 hodin.

Výstava obrazů Ivy Hüttnerové

Kameničky – Obecní úřad v Kameničkách zve v rámci kulturního roku 2017 do výstavní síně obecního úřadu ve dnech 2. – 30. července na výstavu obrazů Ivy Hüttnerové. Zahájení se uskuteční v sobotu 1. července v 15 hodin. Výstava bude otevřena: Út – Ne 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 hodin.