PÁTEK

Venkovní koncert

Slatiňany – V pátek 14. července jste zváni na venkovní koncert kapel Kdoví a Fukanec na venkovním parketu restaurace Monaco.

Kapely to odstartují v 18 hodin, vstupné je dobrovolné.

Ventil Duo na terasách Muzea loutkářských kultur

Chrudim – Tajné loutkové představení Ventil Duo na terasách Muzea loutkářských kultur začíná v pátek 14. července v 19 hodin. Po divadle následuje koncert J. Vyšohlída a M. Brunnera.

SOBOTA

Miloslav Jágr dětem

Chrast – Přijměte srdečné pozvání do Městského muzea Chrast na výstavu Miloslava Jágra, který ilustroval nad 120 knížek, přičemž z veliké části se věnoval tvorbě pro děti. Svými ilustracemi doprovodil spisovatele zvučných jmen – například Františka Nepila, Václava Čtvrtka, Jiřího Kahouna, Otakara Chaloupku, Jiřího Žáčka či Pavla Šruta. Inspiraci hledal ve svém rodném kraji, ve své fantazii se často vracel do svého dětství a bez nadsázky můžeme říci, že přenesl kousek Českého ráje do každé, jím ilustrované, dětské knížky.

Malíř, ilustrátor, sklář, pedagog, průmyslový výtvarník, propagační grafik, scénický výtvarník a návrhář divadelních kostýmů, tvůrce animovaných filmů, keramik – to vše a mnohem více byl Miloslav Jágr, rodák ze Semil, který by oslavil v roce 2017 své 90. narozeniny. A jak lépe výtvarníkovi  narozeniny oslavit, než výstavou jeho celoživotního díla.

Připojte se ke gratulantům a dejte tomuto neobyčejnému člověku dárek – přijďte na výstavu do chrasteckého muzea a oživte ve své fantazii Krakonoše, vodníky, víly, trpaslíky, čerty a loupežníky z knížek ilustrovaných Miloslavem Jágrem! 

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 15. července v 16:00 hodin v Městském muzeu Chrast. Každý dětský návštěvník slavnostního zahájení dostane knihu pohádek zdarma!

Do Křižanovic na Rock-solit

Křižanovice – Pivnice U Modrých očí pořádá v sobotu 15. července taneční zábavu se skupinou Rock-solit.

Veselokopecký jarmark

Veselý Kopec – Ve dnech 15. a 16. července od 9 do 17 hodin vás na Veselém Kopci čeká přehlídka tradičních řemesel, prodej výrobků a doprovodný kulturní program: 15. 7. FS Groš z Dolní Rožínky, FS Baldrián z Pardubic a Pouličníci z Tábora; 16. 7. FS Vysočan z Hlinska a Pouličníci z Tábora.

Léto s Rychtářem

Hlinsko – V sobotu 15. července proběhne v areálu místního pivovaru již třetí letošní hudební festival nazvaný Léto s Rychtářem. Jásat tentokráte spíše budou milovníci tvrdší muziky, protože zde vystoupí pět rockových skupin. Harlej, Škwor a Dymitry asi není potřeba pravidelným návštěvníkům představovat, tyto kapely se zde představují pravidelně a jejich hity jako Svařák, Pověste ho vejš či Sraž nás na kolena jsou notoricky známé.

Vedle nich se ale hlineckému publiku představí i staronově složená skupina Citron se svými zpěváky Láďou Křížkem a Tanjou, a v neposlední řadě domácí legenda Metal Jan. Vstup do areálu bude od 14:30 hodin, první vystoupení začne o hodinu později.

Zálesácké a indiánské odpoledne pro děti

Rychnov – Zálesák Svaz pro pobyt v přírodě pořádá v sobotu 15. července od 14.00 hodin na koupališti v Rychnově Zálesácké a indiánské odpoledne pro děti. Přijďte si vyzkoušet zručnost, sílu a odvahu.

Folk na Lichnici

Třemošnice – Již řadu let patří na Lichnici polovina července milovníkům folkové muziky. Festival Folk na Lichnici se koná v sobotu 15. července od 13 hodin, hlavním interpretem bude písničkář Wabi Daněk. Na nádvoří zříceniny rovněž vystoupí skupiny Nezmaři, Fíci, Berušky, Sem-Tam, Marien nebo Míša Leicht a Forehand. Pro děti mají pořadatelé ze sdružení Čtyřlístek nachystán dětský koutek, pro dospělé pestré občerstvení a drobné soutěže.

NEDĚLE

Veselokopecký jarmark

Veselý Kopec – Ve dnech 15. a 16. července od 9 do 17 hodin vás na Veselém Kopci čeká přehlídka tradičních řemesel, prodej výrobků a doprovodný kulturní program: 15. 7. FS Groš z Dolní Rožínky, FS Baldrián z Pardubic a Pouličníci z Tábora; 16. 7. FS Vysočan z Hlinska a Pouličníci z Tábora.

Muzikálové písně, šansony a romantické balady

Nasavrky – Město Nasavrky zve v neděli 16. července od 18 hodin na místní zámek na další koncert Nasavrckého hudebního léta. Muzikálové písně, šansony a romantické balady bude zpívat Jana Adriana Sychrovská, na klavír zahraje Petr Hostinský, na housle Libor Ježek.