PÁTEK

Posvícenská zábava s MAT 4

Hlinsko – V pátek 8. září se na LP Cihelka uskuteční posvícenská zábava s MAT 4. Začátek ve 20 hodin.

SOBOTA

Sraz rodáků obce Bělá

Bělá  –  V sobotu 9. září proběhne v této obci sraz rodáků. Program:

10.00 hod. mše svatá

12.00 prezence rodáků

12.30 sraz na slavnostní průvod

13.00 slavnostní průvod

14.00 slavnostní zahájení, přivítání hostů, projev starosty, seznámení s historií obce

14.20 koncert „Šeucovské muziky“

15.30 vystoupení imitátora Václava Faltuse a baviče Aleše Krejčího – „S humorem na jedničku“

17.00 koncert skupiny „The Krabice Revival Band“

19.00 taneční večer se skupinou „SVIT“

V průběhu celé akce je připraveno bohaté občerstvení.

Folkový festival Chrudimský zvonek již po sedmnácté

Chrudim – V sobotu 9. září se uskuteční již 17. ročník festivalu folkové, country a trampské hudby Chrudimský zvonek 2017 v areálu letního kina. Začátek je ve 14:30 hodin.

13. ročník závodu horských kol

Běstvina –  V sobotu startuje v Běstvině 13. ročník závodu horských kol. Start Běstvina náměstí. Prezence do 12:30 hodin, start ve 13:00 a 14:00 hodin, startovné 150 Kč, více na: www.bestvinskatrojkoruna.estranky.cz.

II. Moravský den v Mrákotíně

Mrákotín  – Obecní úřad a knihovna Mrákotín  zvou na II. Moravský den v Mrákotíně v sobotu 9. září od 14:00 hodin.

Program:

– cimbálová muzika z Veselí nad Moravou

– zatančí Holetínské trnky

– ochutnávky moravských vín, burčáku a pálenek

– projížďky koňským spřežením

– malování na obličej

– tři vylosovaní získají vyhlídkový let balónem

– večer taneční zábava – hrají Strýci

Občerstvení zajištěno.

Pátý tatínkův úžasný dětský den

Proseč u Skutče – V sobotu 9. září můžete přijít do areálu Záchranné stanice Pasíčka v Proseči u Skutče na Pátý tatínkův úžasný dětský den. Začíná už v 10 hodin dětskými soutěžemi. Ve 12 hodin následuje slavnostní zahájení a od 12 do 16 hodin je připraven bohatý program. Představí se jednotlivé složky IZS, celní správa, armáda. Nebude chybět historická i moderní technika armády i složek IZS, k pátému výročí doplní kolovou vojenskou techniku pásové vozidlo z druhé světové války.

Po celou dobu akce je zajištěno občerstvení, otevřena bude expozice zvířat záchranné stanice, představí se Besip, městská policie, projet se můžete i obrněným automobilem.

Vrchařský cyklovýlet K9

Nasavrky  – T.J. Sokol Nasavrky zve na 5. ročník vrchařského cyklovýletu – K9 v sobotu 9. září. Prezence účastníků bude na silnici nad Hodonínem ve 13 hodin, start ve 13:30. Pro muže bude opět připravena trať o cca 56 km (devět kopečků) s rozkošným celkovým převýšením cca 1200 m.

V dámské kategorii je trasa zkrácena na 40 km (pět kopečků) s převýšením cca 800 m.

Sraz, start a cíl na kopci mezi Libkovem a Hodonínem, tam, kde silnici kříží žlutá turistická značka. (GPS 49°50'19.725“N, 15°46'23.132“E).

Startovné je dobrovolné, účast na vlastní nebezpečí.

Trasa bude upřesněna na startu. Stručný popis: start – Krásné – Prosíčka – Proseč – Kovářov – Nové Lhotice – Samařov – Křižanovice -České Lhotice – cíl.

NEDĚLE

Cyklovýlet k Doubravě

Ronov – Na výlet k ústí řeky Doubravy vás zvou skauti z Ronova. Jedeme se kochat, ne závodit, začátek od 10:00 hodin od klubovny skautů, zpět vlakem.

Festival Setkání Hlinsko 2017

Hlinsko – V neděli 10. září ve 14.00 hodin v rámci festivalu Setkání Hlinsko 2017 v Centru Jana XXIII. otevírají vernisáží výstavu obrazů malíře krajin Vysočiny Jana Čiháka z Újezdu u Litomyšle, který nějaký čas žil s rodinou i v Hlinsku. Zároveň bude mít vystavovací premiéru jeho žák František Štursa z Poličky. Hudebně doprovodí vernisáž Kryštof Ptáček s Adrianou Sitařovou, oba jsou úspěšnými absolventy ZUŠ v Hlinsku. Vítány jsou na vernisáži i děti, pro ně je připravena výtvarná dílnička, kterou povede paní Petra Pejchlová. Vyrábět se budou květinky z papíru.

Lesní slavnost na Podhůře

Chrudim – V neděli 10. září se můžete těšit na tradiční akci ke konci sezony, již 12. Lesní slavnost na Čertově skalce v městských lesích na Podhůře. Letošní ročník bude ve sportovním duchu. Pro dospělé zde budou 3–5 km dlouhé nordic walkingové vycházky s instruktory Pavlou Šimonovou a Oldou Kutilem. Hole si můžete na místě zapůjčit.

Během celého odpoledne uvidíte u rozhledny Báry ukázky správné techniky nordic walkingové chůze. Pro děti jsou připraveny ve spolupráci s DDM Chrudim lesní sportovní hry, při nichž si vyzkoušejí svoji sílu a mrštnost. Pohádku zahraje divadelní spolek Ahoj. Dále bude pro děti připraven ruční kolotoč. Začátek je ve 14 hodin u rozhledny Báry, konec okolo 17. hodiny.