PÁTEK

Koncert mezzosopranistky Moniky Maškové

Hlinsko – V pátek 15. září od 18 hodin se v Orlovně  uskuteční koncert mezzosopranistky Moniky Maškové. Na své si přijdou všichni milovníci líbivých muzikálových a operetních melodií. Monika vystudovala operní zpěv a hru na klavír na konzervatoři pro zrakově postižené J.Deyla v Praze.

Muzikálový večer je nazván „Od pohádky k muzikálu“ Na jejím koncertě vystoupí i její dvě malé dcery, proto s sebou vezměte i své děti. Vstupné dobrovolné.

Rodinné sportovní hry

Heřmanův Městec – Město Heřmanův Městec za spolupráce Domu dětí a mládeže Heřmanův Městec a za finanční podpory Pardubického kraje zve na Rodinné sportovní hry v pátek 15. září. Registrace probíhá od 16:30 hodin, zahájení her je od 17 hodin v areálu Domu dětí a mládeže. Soutěžit mohou dvojice – dospělý a dítě. Soutěžit se bude v netradičních sportovních disciplínách, jako je například hod vařečkou na cíl, věšení prádla na čas, rovnání hrnců na čas a podobně.

Ceny pro vítězné dvojice jsou od firmy Albi, která se zaměřuje na deskové a karetní hry pro všechny věkové generace.

V rámci akce bude probíhat prezentace deskových her od firmy Piatnik a Mindok. 

SOBOTA

Okresní výstavu drůbeže a místní výstavu králíků, holubů a exotů

Slatiňany  – Český svaz chovatelů Slatiňany zve na Okresní výstavu drůbeže a místní výstavu králíků, holubů a exotů.

Součástí výstavy bude soutěž o Pohár starosty města Slatiňany pro členy místní organizace. Výstava se koná v sobotu 16. září od 7 do 16 hodin v areálu za železničním přejezdem směr Orel. Možnost nákupu kvalitních chovných zvířat a keramiky. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno. Srdečně zvou pořadatelé.

Podzimní běh

Heřmanův Městec  – Běžecký klub Heřmanův Městec pořádá v sobotu 16. září již pátý ročník Podzimního běhu – běžeckého závodu pro širokou veřejnost. Běží se na tratích 5 km nebo 10 km lesem Palácem. Zúčastnit se může každý – závodní i rekreační běžci i úplní začátečníci.

Přihlásit se je možné e-mailem na info@podbeh.cz nebo při prezenci před závodem. Hlavní závod startuje v 10:30 z ulice Pod Palácem, prezence závodníků začíná v 9:30 v restauraci Dymák. Startovné je 50 Kč.

Dny evropského dědictví 2017

Heřmanův Městec – Na Dny evropského dědictví 2017 jste zváni 16. září od devíti hodin. Všechny památky budou přístupné zdarma s průvodcem.

Během Dnů evropského dědictví budou přístupné následující památky:

Areál hřbitovního kostela Zvěstování Panny Marie – 9:00-12:00 a 13:00-16:00.

Kostel sv. Bartoloměje – 9:00-12:00 a 13:00-16:00.

Synagoga – 9:00-12:00 a 13:00-16:00.

Zámek – prohlídka s průvodcem 10:00 a 14:00

Tvrziště Mrdice – prohlídka s průvodcem, sraz v 10:30 před bývalým Městským úřadem (náměstí Míru 4).

Turistické informační centrum bude otevřeno od 9:00 do 14:00.

Doprovodný program:

Koncert „Židovská hudba pro dvě violoncella a klezmer“ – 10.9. 2017 od 17:00 v synagoze.

Výstava „Svět, který měl zmizet“ – od 15.9. v Židovském dvojdomku.

Setkání klubu cestou necestou

Košumberk – V sobotu 16. září v 15:30 hodin proběhne v konferenčním sále Hamzovy odborné léčebny přednáška významného pražského developera Radima Passera s názvem: Moje životní cesta.

Klub Cestou necestou pořádá přednášky o cestování již mnoho let. V léčebně na Košumberku už přednášelo o svých cestách i necestách mnoho různých cestovatelů. Tato přednáška bude také o cestě, ale o cestě jiné a možná o to zajímavější – řeč bude o velmi inspirativní životní cestě Radima Passera. Radim Passer je významný český developer a patří mezi nejbohatší Čechy. Jeho firma se stala jednou z nejrespektovanějších developerských společností na českém trhu. Jako investor a developer je firma spojena s projektem multifunkčního areálu v Praze 4 s názvem BB Centrum, který patří mezi nejúspěšnější areály ve střední Evropě s řadou prestižních ocenění. BB Centrum není jen administrativním projektem, ale i atraktivním místem pro bydlení, služby, obchody, restaurace, jsou zde parky i společenské centrum s modlitebnou, křesťanská mateřská a základní škola a prostory pro sportovní aktivity. Nyní se zde nachází 17 dokončených budov a z celého multifunkčního projektu je postaveno přibližně 250 000 m2. Plán výstavby však ještě není u konce. Po dokončení veškerých developerských záměrů bude v BB Centru přes 400 000 m2 prostor. V plánu je i další rozvoj služeb a rozlehlý park v jižní části BB Centra. 

Radim Passer je též zakladatelem křesťanské organizace Maranatha, která se zaměřuje na řadu charitativních projektů a realizuje i podporuje misijní a evangelizační projekty v řadě zemí na všech kontinentech. Tyto projekty přinášejí radost a naději do životů desítek až stovek tisíc lidí po celém světě. Napsal také několik knih, ve kterých otevřeně píše o své pozoruhodné životní cestě plné nečekaných událostí, odhodlání a víry. Radim Passer je ženatý a má tři syny – Radima (*2001), Samuela (*2013)a Benjamina (*2015).

Klub Cestou necestou pořádá sbor Církve adventistů s.d. v Luži ve spolupráci s Hamzovou odbornou léčebnou.

NEDĚLE

Putování za Santinim

Chrast – V kostele Nejsvětější Trojice a kostele sv. Martina se 17. září uskuteční Putování za Santinim.

Spolek Putování za Santinim prezentuje a popularizuje dílo geniálního architekta Jana Blažeje Sanitniho – Aichela po celé České republice. V rámci Evropských dnů kulturního dědictví zavítá spolek také do Chrasti. Poutavý příběh Santiniho života a díla si návštěvnici vyslechnou hned ve dvou Santiniovských stavbách – kostele Nejsvětější Trojice a kostele sv. Martina. Přednáška bude obohacena hudebním doprovodem podtrhujícím sakrální prostor a zároveň odkazující k duchu Santiniho doby. Kostel Nejsvětější Trojice od 14:00 hodin, Kostel sv. Martina od 16:00 hodin. Přednášky na sebe budou tematicky navazovat.