SOBOTA 27. LISTOPADU

Vánoční jarmark
Medlešice – V Medlešicích probíhá v sobotu 27. listopadu od 12:30 Vánoční jarmark, kde můžete zakoupit vánoční dekorace, keramiku, koření, výrobky z medu, knihy.

Vánoční jarmark
Žumberk - Klub žen a Městys Žumberk pořádají v sobotu 27. listopadu tradiční Vánoční jarmark. K prodeji bude vánoční zboží od výrobců z regionu, jako perníčky, adventní věnce, háčkované ozdoby, pletené zboží, vánoční ubrusy a podobně. Přichystána je v místním muzeu rovněž výstava dopisnic s vánoční tematikou. Vánoční jarmark se koná v budově Úřadu městyse (směrem na Bítovany) od devíti do 17 hodin.

Ukázka železnice
Kočí – Železniční modeláři z Chrudimi ve spolupráci s obcí Kočí pořádají předvánoční výstavu modelových kolejišť ve velikosti HO, TT, N a ukázku zahradní železnice v provozu ve dnech 27. a 28. listopadu v bývalé základní škole v Kočí. Přístup je od hlavní silnice I/17 směrem na Hrochův Týnec. Otevřeno je v sobotu od 9 -17 hod, v neděli od 9-16 hod.

Adventní koncert
Seč – Na adventní trh, koncert v kostele sv. Vavřince a slavnostní rozsvícení vánočního stromu jste zváni v sobotu 27. 11. 2010 od 14 hodin.

O pohár Sobětuch
Sobětuchy – V sobotu 27. listopadu se uskuteční v restauraci ve Stolanech již 9. ročník šachového turnaje „O pohár obce Sobětuchy“. Prezence účastníků bude od devíti hodin, hrát se začne o hodinu později. Jídlo bude zajištěno v rámci startovného, které činí 150 Kč (nápoje si hradí každý účastník sám). Hlavní cenou bude putovní pohár a připraveno je i mnoho dalších hodnotných cen. Organizátoři turnaje předem děkují všem sponzorům, těší se na hojnou účast a přejí všem dobrou hru!

Slatiňanský vrabčák
Slatiňany – Znovu po dvou letech se v sobotu 27.11. 2010 koná VI. ročník folk a country festivalu „Slatiňanský vrabčák“, opět ve slatiňanské sokolovně. Program :
15.00 – Učedníci (Lukavice)
15.45 – Marien (Pardubice)
16.35 – Martin Rous (Praha)
17.20 – Epy de mye (České Budějovice)
18.10 – Petr a Jitka Šottovi (Slatiňany)
19.00 – Jazzibaba (Hlinsko)
Od 20.00 hodin začne countrybál s oblíbenou slatiňanskou kapelou Bíbři. Nebude chybět ani možnost zakoupení autorských CD vystupujících. Moderuje Franta Mifek.
Něco málo z historie tohoto festivalu: Slatiňanský vrabčák je hudební přehlídka nejen regionálních kapel a písničkářů, ale i známých muzikantských osobností. První ročník se uskutečnil v roce 2004 ve slatiňanské sokolovně, v roce 2005 a 2006 pod širým nebem na zahradě ZUŠ Slatiňany a v roce 2007 a 2008 se opět festival vrátil do sokolovny ve Slatiňanech. Z nedostatku finančních prostředků se ročník 2009 nekonal. V průběhu pěti ročníků se na tomto festivalu představila jak řada známých regionálních i profesionálních kapel a muzikantů, jako např. Slávek Janoušek, Kantoři, Pepa Nos, Modrá kref, Marien, Jan Matěj Rak a další. Organizátorem festivalu je Petr Šotta. Velký dík patří sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla konat.

Staré pecky a fláky
Tuněchody – SK Tuněchody pořádá Staré pecky a fláky v sobotu 27. listopadu od 20 hodin v místní sokolovně.

Přednáška o ochraně rostlin
Chrudim – Český zahrádkářský svaz, základní organizace Chrudim–město za přispění Města Chrudim pořádá v sobotu 27. listopadu od 9:00 hodin ve školní jídelně zemědělské školy přednášku na téma Biologická ochrana rostlin. Přednáší specialisté ze společnosti Biocont.

NEDĚLE 28. LISTOPADU

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Zaječicích
Zaječice - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Zaječicích se uskuteční v neděli 28.11.2010 od 17 hodin. Přijďte si poslechnout hudební program zaječické ZŠ, podívat se na ohňovou minishow a společně si zazpívat vánoční koledy. Vrcholním bodem programu bude rozsvícení vánočního stromu - letos nově ozdobeného. Tešíme se na rozzářené oči dětských návštěvníků a na společné, sousedské, zahájení adventu.

Chrudimská opona
Chrudim – Divadelní spolek J. N. Štěpánka v rámci IV. ročníku Chrudimské opony připravil na 28.11.2010 od 15 hodin na velké scéně Divadla Karla Pippicha pohádku H. Lisické a M. Bourka – Ženich pro Čertici.

Adventni koncert
Nasavrky – V neděli 28.11. od 16 hodin vystoupí na zámku Kvintetky. Účinkují: Jana Trojanová (zpěv, vánoční poezie a průvodní slovo), dále zpívají Olga a Iva Vašíčkovy, Kamila Chvasteková, Kateřina Hálová, j.h., klavírní doprovod Petr Pilný j.h.

Ukázka železnice
Kočí – Železniční modeláři z Chrudimi ve spolupráci s obcí Kočí pořádají předvánoční výstavu modelových kolejišť ve velikosti HO, TT, N a ukázku zahradní železnice v provozu ve dnech 27. a 28. listopadu v bývalé základní škole v Kočí. Přístup je od hlavní silnice I/17 směrem na Hrochův Týnec. Otevřeno je v sobotu od 9 -17 hod, v neděli od 9-16 hod.

Vánoční koncert
Holetín – V kulturně-společenském centru v obci Holetín se v neděli 28.11. 2010 v 15 hodin vánoční koncert, kde vystoupí Břízův chrámový sbor Kameničky a sólistka Iveta Novotná.

Mikulášské trhy
Licibořice – Obecní úřad Licibořice vás srdečně zve na Mikulášské trhy, které se uskuteční v kulturním domě v neděli 28. listopadu od 9.00 do 15.00 hodin. V milé předvánoční atmosféře budete moci zakoupit adventní dekorace (věnečky, svícny), stužky, vánoční ozdoby, svíčky, korálky a náušnice, kosmetiku, drátkované zvonečky, batikovaná trika, dřevěné a textilní hračky, výrobky z ovčí vlny, suchou vazbu, knížky a další milé dárky pod vánoční stromeček. Nebude chybět teplá medovina, svařák, domácí cukroví, perníčky a preclíky. Děti si budou moci vyrobit svíčku z včelího vosku, ozdobit perníček, či si nechat namalovat ornament na obličej. (Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek bude zaslán na konto adventních koncertů vysílaných na ČT 1).
Trhy zpestří doprovodný program: 11.00 taneční vystoupení ZŠ Bojanov
15.00 čertovské diva délko zahrají žáci ze ZŠ Bojanov a děti z MŠ Licibořice.

Slavnostní koncert
Chrudim – Srdečně jste zváni na slavnostní koncert Slavoje o první Adventní neděli 28. 11. v 19 hodin ve Velkém sále Muzea v Chrudimi. Zazní skvostné dílo Antonína Dvořáka - Mše D dur “ Lužanská“ pro sóla, sbor a orchestr.