PÁTEK 8. ČERVENCE

Vesnice žije
Rosice – Obec Rosice u Chrasti zve návštěvníky na stálou výstavu nazvanou „Vesnice žije“. Výstava se nachází v zajímavých prostorách bývalé „pece“ cihelny. V expozici uvidíte zemědělské stroje, nástroje, nářadí, dílny původních řemesel, dopravní prostředky a také vybavení domácností - předmětů, které sloužily našim předkům pří práci na poli, v domácnosti a při odpočinku. Otevřeno je každou sobotu od 7.00 do 12.00 hod. Vstupné je 5 Kč, děti do 15 let zdarma, za odstavení vozidla zaplatíte 15 Kč. V areálu se nachází občerstvení a mnoho dalších lákadel, protože výstava je přístupná zároveň s pravidelnými trhy a bude otevřená až do 17. 12. 2011. Těší se na Vás organizátoři a pořadatelé z obce Rosice.

Magická noc na koupališti ve Skutči
Skuteč - Na pátek od 20 hodin je připraven program s názvem Magická noc na letním koupališti ve Skutči. Návštěvníky čekají soutěže, zábava, disco hity 80. a 90. let. Dojde i na bohatou tombolu, hlavní cenou bude dovolená v Chorvatsku.

Benátská noc
Chrudim - Koupaliště Chrudim zve všechny na letní Benátskou noc. Program startuje v pátek ve 20 hodin.

SOBOTA 9. ČERVENCE

Krajem starých Keltů
Nasavrky – Sokolská župa Východočeská – Pippichova pořádá „soKOLNÍ VÝLET KOLEM“ (III.ročník), tentokrát krajem starých Keltů. Pořadatelstvím byla pověřena tělocvičná jednota Sokol Nasavrky za pomoci tělocvičné jednoty Sokol Slatiňany. Vlastní akce bude odstartována od nasavrcké sokolovny 9.7.2011 v 10:00 hod. s prezencí účastníků od 9:00 hod. Avšak celá akce s doprovodnými programy včetně Sokolské veselice bude trvat tři dny, od pátku 8.7. do neděle 10.7.2011. Hostem bude „KLUB NADŠENCOU AMATÉRSKEJ CYKLISTIKY“ ze Slovenska s desetičlennou skupinou cyklistů za vedení jejich předsedy Róberta Fajty. Akce vhodná pro všechny věkové kategorie je svou variabilitou určena jak pro zdatné a méně zdatné cyklisty či pěší turisty všech věkových kategorií.

Koncert Daniely a Jarmily Kosinových
Chrudim – Daniela Valtová Kosinová (pozitiv) a Jarmila Kosinová (mezzosoprán) se představí v sobotu 9.7.2011 od 20:00 hodin v kryptě kostela sv. Josefa, vstupné 100 Kč.
Program:
Georg Muffat (1653–1704):
Toccata duodecima
Johann Sebastian Bach (1685–1759):
arie Esurientes z Magnificat
Johann Jakob Froberger (1616–1667):
Toccata in a
Giovanni Baptista Pergolesi (1710–1736):
arie“ Eja, Mater“ a “ Quae moerebat“ ze Stabat Mater
František Xaver Brixi (1732–1771):
Toccata in a
Georg Friedrich Händel (1685–1759):
arie “ Cessa omai di sospirare“ z opery Julius Caesar
Anonimo:
Fuga in Fa maggiore
Alessandro Scarlatti (1660–1725):
arie “ O cessate di piagarmi“
Jan Křtitel Vaňhal (1739–1813):
Fuga in Do maggiore
Georg Friedrich Händel (1685–1759):
arie “ Lascia chio pianga“ z opery Rinaldo
Jan Křtitel Vaňhal (1739–1813):
Fuga in Re maggiore
Giulio Caccini (1551–1618):
Ave Maria.
Daniela Valtová Kosinová (*1977) je absolventkou Konzer-vatoře v Pardubicích, kde navštěvovala varhanní třídu doc. Václava Rabase. Ve studiu pokračovala na AMU v Praze pod vedením doc. Jaroslava Tůmy.
Jarmila Kosinová (*1982) je nadějná česká mezzosopranistka a jako absolventka Konzervatoře v Pardubicích nyní končí svá studia na Akademii múzických umění v Praze.

Koně vzlétnou nad překážky
Slatiňany – V sobotu se v zámeckém parku ve Slatiňanech v 10 hodin dopoledne uskuteční skokové závody pod záštitou Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Závodníky i koně prověří čtyři stupně obtížnosti. (led)

Memoriál v Městci pod novým názvem
Městec – Již tuto sobotu pořádá fotbalový klub TJ Městec premiérový ročník Memoriálu Josefa Hrubeše. Turnaj byl dřívě znám jako Memoriál Stanislava Kacafírka a letos byl přejmenován na uctění památky dlouholetého funkcionáře tohoto oddílu. Turnaj se uskuteční na hřišti v Městci za účasti domácího týmu a mužstev TJ Luže, Moravany a Chroustovice. (spa)

Volejbalový turnaj
Radčice – TJ Sokol Radčice Vás zve do sportovního areálu Doupnice na 20. ročník Memoriálu Franty Faláře. Turnaj mužů a žen ve volejbalu s účastí družstev ze Slovenska se koná v sobotu 9. července. Program: do 8.00 hod. prezentace; od 9.00 hod. zahájení zápasů. Přijďte si zahrát nebo jen podívat. Bohaté občerstvení po celý den, večer hraje k tanci hudební skupina STRÝCI. Vstup zdarma. Více na www.sokolradcice.cz. (re)

Vesnice žije
Rosice – Obec Rosice u Chrasti zve návštěvníky na stálou výstavu nazvanou „Vesnice žije“. Výstava se nachází v zajímavých prostorách bývalé „pece“ cihelny. V expozici uvidíte zemědělské stroje, nástroje, nářadí, dílny původních řemesel, dopravní prostředky a také vybavení domácností - předmětů, které sloužily našim předkům pří práci na poli, v domácnosti a při odpočinku. Otevřeno je každou sobotu od 7.00 do 12.00 hod. Vstupné je 5 Kč, děti do 15 let zdarma, za odstavení vozidla zaplatíte 15 Kč. V areálu se nachází občerstvení a mnoho dalších lákadel, protože výstava je přístupná zároveň s pravidelnými trhy a bude otevřená až do 17. 12. 2011. Těší se na Vás organizátoři a pořadatelé z obce Rosice.

Košumberské léto
Luže – Divadelní soubor bratří Mrštíků Boleradice uvádí v sobotu 9. července ve 21.00 hodin na nádvoří hradu Košumberk hru Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka ROBIN ZBOJNÍK Hudební revue o zbojníkovi, který měl humor a dovedl „bohatým brát a chudým dávat“, aniž zvážněl sám nad sebou. Ve hře zazní písničky Jaroslava Ježka i slavné předscény dvojice V+W. Režie: Jiří Brabec.
Vstupné: 70 / 40 Kč.

NEDĚLE 10. ČERVENCE

Na kole krajem řeky Chrudimky
Chrudimsko - Máte chuť poznat krajinu okolo řeky Chrudimky a dozvědět se o přírodních zajímavostech, ale i historii? Pak právě proto organizuje Občanské sdružení Altus za podpory Pardubického kraje a města Chrudim již třetí vlastivědné putování krajem řeky Chrudimky na kole. Odjezd je vždy z Chrudimi s tím, že do výchozího místa jsou účastníci dovezeni autobusem a odtud s průvodkyní zdolávají trasu. Akce se koná 10., 17. a 24. července a je vhodná i pro děti. Zároveň je možnost půjčení kol v cyklopůjčovně Českých drah v Chrudimi.
První cyklovýlet 28 km – 10. července 2011
Filipovský pramen – Filipov – Kameničky (odbočka Volákův kopec) – Lány – Hamry – Hlinsko (Betlém) – Vítanov – Stan (odbočka Králova Pila) – Milesimov – Veselý kopec – Dřevíkov – Svobodné Hamry – Trhová Kamenice.
Druhý cyklovýlet 20 km – 17. července 2011
Trhová Kamenice – rozhledna na Zuberském vrchu – Zubří – Hluboká – prales Polom – Horní Bradlo – Paseky – Přemilov – Ústupky – Oheb – Seč.
Třetí cyklovýlet 32 km – 24. července 2011
Seč – Bělidlo – Hořelec – Horní Bezděkov – Bojanov – Mezisvětí - České Lhotice – rozhledna Boika – Hradiště – Krkanka – Strádovské Peklo – Práčov – Trpišov – Škrovád – Slatiňany – Chrudim.
Zájemci hlaste se na e-mail malek@chrudimka.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript – uveďte prosím jména účastníků, e-mail, telefon a etapu nebo etapy, na které se přihlašujete.

Nasavrcká paleta a hudební léto na zámku
Nasavrky – 41. Nasavrcká paleta hostí na zámku výstavu členů Unie výtvarných umělců pardubického regionu. Navštívit ji můžete denně kromě pondělí v době 9 - 12 a 13 - 16 hodin až do 4. září.
Také letošní Nasavrckou paletu bude v zámku doprovázet několik koncertů. Na své si přijdou přátelé jazzové, folkové i klasické hudby. Vstupenky je možné jako každoročně si zajistit buď v Informačním centru (tel. 469 677 566) nebo u pokladny ve výstavní síni zámku. Program:
10. července v 18 hod. přivítáme OPEN JAZZ QUARTET, v němž účinkují mladí hudebníci: Ivan Klečka – saxofon, David Bach – klavír, Petr Bartek – kontrabas, Lukáš Tvrdý – bicí. O uvádění pořadu a recitaci se postará Renata Klečková.
7. srpna v 18 hod. – Hudebně – poetické střípky. Účinkují: Iveta Trojanová – hoboj, Jan Papež – fagot, Jarmila Kubátová – klavír, Jana Trojanová - recitace.
Pokud bude počasí přát, další koncert se uskuteční tentokrát na zámeckém nádvoří 14. srpna ve 14 hodin a vystoupí zde folkový soubor BALZAMÍNA. Nemělo by chybět ani občerstvení. V případě nepříznivého počasí se koncert bude konat v zámku.
Dne 28. srpna v 18 hodin se uskuteční závěrečný koncert letní sezóny, na němž vystoupí Jana Havlová a Jana Lesná – zpěv, Gabriela Vojtičková – příčná flétna a Miloslava Feyglová – klavír.

Vesnice žije
Rosice – Obec Rosice u Chrasti zve návštěvníky na stálou výstavu nazvanou „Vesnice žije“. Výstava se nachází v zajímavých prostorách bývalé „pece“ cihelny. V expozici uvidíte zemědělské stroje, nástroje, nářadí, dílny původních řemesel, dopravní prostředky a také vybavení domácností - předmětů, které sloužily našim předkům pří práci na poli, v domácnosti a při odpočinku. Otevřeno je každou sobotu od 7.00 do 12.00 hod. Vstupné je 5 Kč, děti do 15 let zdarma, za odstavení vozidla zaplatíte 15 Kč. V areálu se nachází občerstvení a mnoho dalších lákadel, protože výstava je přístupná zároveň s pravidelnými trhy a bude otevřená až do 17. 12. 2011. Těší se na Vás organizátoři a pořadatelé z obce Rosice.