PÁTEK 17.2.2012

Muzeum přiblíží les zblízka - Chrudim

V Regionálním muzeu v Chrudimi je od čtvrtka k vidění přírodovědná výstava s názvem Les. Návštěvníci se jejím prostřednictvím dostanou do listnatého a jehličnatého les, ve kterých poznají blíže rostliny a zvěř. Součástí expozice je velké množství vycpanin, díky kterým zejména mladší generace pozná zblízka obyvatele lesů v regionu. Pro návštěvníky je připraven doprovodný program ve formě pracovních listů pro různé věkové kategorie. Výstava Les je otevřena do 20. května a navštívit ji lze denně kromě pondělí. Více informací zde.

SOBOTA 18.2.2012

Chrudimský masopust opět s Kohoutkem - Chrudim

Haló, haló! Na vědomost všem Chrudimským se dává, že v sobotu 18. února skončí masopust, čas hodování a radosti. Aby to loučení nebylo jen smutné, přijďte se poveselit společně s Laufrem, Turky, Kobylou, Medvědem s Medvědářem, Kominíky či Slamákem do masopustního průvodu plného hudby, zpěvu, tance a makových koblih… Jestli máte vy nebo vaše děti masky, nebojte se přijít v nich! Tradiční průvod maškar Národopisného souboru Kohoutek a dechové hudby vyjde v devět hodin od chrudimského Muzea, k vidění bude i v Široké ulici a na Resselově náměstí požádá pana starostu o svolení k páchání neplech a škodolibostí. Vrcholem posledního chrudimského veselí před obdobím půstu bude adaptace masopustní obchůzky z Hlinecka, jež byla ve své původní podobě v roce 2010 zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO.

Maškarní průvod - Licibořice

Po dvou letech se v obci Licibořice opět uskuteční tradiční maškarní průvod. Začátek je naplánován v sobotu 18. února od 9:00 hodin, vycházet se bude ze Šiškovic. Starosta obce zve všechny rodáky na tuto tradiční akci, při které budete mít možnost poslechu pěkné hudby, těší se ale i na setkání s ostatními účastníky.

Masopustní rej - Míčov-Sušice

Obec Míčov - Sušice vás zvou na masopustní průvod, masopustní rej. Začátek 18. 2. 2012 od 13.00 hodin. Od 20h se koná Masopustní zábava.

Masopustní průvody - Hlinecko

Sobota 18. února: Studnice - od 9 h., Vortová - od 8 h., Včelákov - od 8h.

Šmouliáda - Ronov nad Doubravou

Tělocvičná jednota SOKOL a vedoucí předškolních dětí Leona Mrázková pořádá Šmouliádu. Zveme všechny Šmoulinky a Šmouly. Přijďte mezi nás!!!! Budeme si spolu hrát, soutěžit a tancovat. Kdy a kde???? 18. února 2012 ve 14,00 hodin v tělocvičně ZŠ Ronov nad Doubravou. Velmi rádi uvítáme kostýmy Šmoulinek a Šmoulů. Připraven je zábavný program, tombola a občerstvení. Vstupné: děti 10,- Kč, dospělý 25,- Kč. Těšíme se na vás.

Divadelní představení Oldřich a Božena - Nasavrky

Sokol Nasavrky chystá v sobotu 18. února od 18 hodin divadelní představení Oldřich a Božena parodii v podání Divadelního ochotnického spolku Prachovice. Představení se uskuteční v nasavrcké sokolovně.

Sportovní ples - Slatiňany

Oddíl kopané SK Spartak Slatiňany pořádá v sobotu 18. února od 20 hodin v místní sokolovně tradiční Sportovní ples. K tanci i poslechu hraje chrudimská skupina Wječná žízeň. Připravena je i bohatá tombola. Předprodej místenek v trafice Květ.

Život na Vysočině - Hlinsko

V minulém roce mohli návštěvníci výstavy posoudit, jak se fotografům podařilo zachytit atmosféru masopustních obchůzek. Letošní výstava nazvaná „Život na Vysočině“ zachycuje svět v různých podobách. Vystaveny budou od 21.01. do 17.03. nejen snímky krajiny, architektury, ale i pohledy do přírodního makrosvěta. Fotografie vystavují: Ladislav Vašek, Ludvík Plašil, Petra Plisková, Monika Mundilová, Ivo Lána, Radek Pavlík, Jaroslav Kopřiva, Přemysl Černý, Petr Zelený a Jaroslav Prodělal. Výstava se koná na hlineckém Betlémě.

NEDĚLE 19.2.2012

Turnaj stolních her - Třemošnice

Sdružení Čtyřlístek a městská knihovna pořádají 19. 2. 2012 od 13.00 hodin v kulturním domě osmý ročník turnaj her pro malé i velké „hráče“, Zahrát si můžete tradiční stolní hry (dáma, pexeso, domino) i netradiční (věž, tučňáci, apod.), drobnou cenu dostane každý účastník.

Co nového pod zemí - Skuteč

Městské muzeum ve Skutči vás zve na výstavu zaměřenou na nejnovější poznatky v geologii. Prezentovány jsou zajímavé fosilie z nejvýznamnějších nalezišť celého světa a to včetně našeho území. Výstava bude otevřena od 19. 1. do 4. 3. 2012 každý den od 9-12 a 13-17 hodin.

Karneval - Pohled

V neděli 19. února od 15 hodin začíná v kulturním domě dětský karneval, opět s tanečním mistrem Černým.

Klíče na neděli - Chrudim

Divadelní spolek J.N.Štěpánka uvádí V. ročník Chrudimské opony 19.2.2012 od 19 hodin na velké scéně Divadla Karla Pippicha. S hrou Klíče na neděli se představí DS J. K. Tyl Meziměstí. Komedie pochází z autorského pera známého herce a scénáristy Antonína Procházky.