VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Nechte si od Deníku poradit

Chrudimsko - Kam vyrazit o víkendu? Deník pro vás připravil přehled víkendových akcí, který je tentokrát velmi bohatý. Nevěříte? V naší nabídce najdete tentokrát zhruba dvě desítky akcí!

22.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jana Sahánková

PÁTEK 24. DUBNA

Slatiňany: Čtveráci s kapelníkem Jarkem Novákem
Městská knihovna a Infocentrum Slatiňany vás srdečně zvou na vystoupení kapely Čtveráci s kapelníkem Jarkem Novákem v pátek 24. dubna 2009 od 16.00 hodin do Společenského domu (bývalá školní jídelna). Poprvé přijíždějí do Slatiňan, zahrají dechovky, ale i písně z muzikálů a nebudou chybět ani písničky na přání. Vstupné zdarma.

Chrudim: 734. Chrudimský hudební pátek - Klavírní recitál Tomáše Víška
Tomáš Víšek patří k našim technicky nejbravurnějším klavíristům. Na klavír začal hrát v 8 letech na hudební škole u prof. Pavla Svobody. Již během studií se stal několikanásobným laureátem domácích soutěží. Z mezinárodních soutěží získal ocenění v Chopinově soutěži ve Varšavě 1975, Smetanově soutěži v Hradci Králové 1978 a na Vídeňské mezinárodní hudební soutěži. K jeho posledním soutěžním úspěchům patří 2. cena a cena J. S. Bacha na "Ibla Piano Competition" v sicilské Raguse 1994 a 5. cena na "Concours Milosz Magin" v Paříži 1995. S mimořádným přijetím se setkal jeho klavírní recitál na mezinárodním festivalu Pražské jaro 1997 a festivalu Musica Iudaica 97, několikrát vystoupil před vyprodaným Rudolfinem jaké sólista Gershwinovy Rhapsody In Blue. Jeho obsáhlý repertoár, neustále obohacovaný hledáním nových podnětů, mu umožňuje sestavovat programy jak ze slavných děl světové hudby, tak i z neprávem zapomenutých autorů a skladeb, vždy s velkým ohlasem u veřejnosti. V programu vystoupí od 19 hodin mj. J. Doubrava, V. Novák, J. B. Foerster. Akce se koná ve Velkém sálu Muzea.

Hlinsko: Vysočanu je 25 let
Soubor písní a tanců Vysočan završil 25 let své činnosti. Ke svému 25letému výročí připravil Vysočan slavnostní pořad „25 let s Vysočanem“, který se bude konat 24. dubna 2009 v 18.00 hodin v hlinecké Orlovně, vstupenky budou k dispozici v Informačním centru v Husově ulici v Hlinsku. Na toto představení zveme nejen širokou veřejnost a všechny příznivce folkloru, ale i bývalé členy souboru Vysočan, aby si přišli zavzpomínat na dobu své činnosti v souboru a podívat se na práci svých pokračovatelů.

Chrudim: Přednáška Jaromíra Havlíka ke 100. výročí narození Jaroslava Doubravy
V předvečer 100. výročí narození Jaroslava Doubravy bude od 17 hodin přednášet renomovaný český muzikolog Prof. Jaromír Havlík (mj. vedoucí katedry Teorie a dějin hudby na pražské AMU) o životě a díle skladatele Doubravy. Prof. Havlík je autorem obsáhlé monografie J. Doubravy. Přednáška je součástí Chrudimského roku hudby a koná se v Přednáškovém sále Regionálního muzea v Chrudimi.

Chrast: Otevření Naučné stezky Chrastecka
Slavnostní přestřižení pásky se uskuteční 24. 4. 2009 v 9:00 hodin na Náměstí v Chrasti před Městským úřadem u tabule č. 1, která je i prvním zastavením. Sváteční atmosféru umocní úvodní slovo starosty Jiřího Andrýse a autora projektu Tomáše Matrase.Po vystoupení školního souboru Zvoneček pod vedením paní učitelky Šmejdové a Kodešové bude stezka přístupna veřejnosti a tudíž nebude nic bránit, aby se každý vydal na úsek, který mu bude vyhovovat. Středisko Junáka Chrast si v rámci doprovodného programu připraví zastavení s úkoly pro děti.
Naučná stezka vede ze stanice ČD v Chrasti u Chrudimi do stanice ČD Vrbatův Kostelec. Stezka vás zavede do Chrasti, pak kolem Horeckého rybníka směřuje údolím Žejbra do Podskaly a končí ve Vrbatově Kostelci. Stezka se 13 zastaveními, která vás seznámí s historií, architekturou, geologií, flórou a faunou zdejších lokalit, měří celkem 12,47 km.
Zastavení: 1. Chrast náměstí
2. Chrast - Chrašice
3. Zámecká zahrada
4. Velká Lipka
5. Kostel sv. Markéty - Podlažický klášter
6. Horecký rybník
7. Chacholice
8. Chacholický rybník a mlýn
9. U Vany
10. Mikanova Louka
11. Podskala
12. Skalní útvry nad řekou Žejbro
13. Vrbatův Kostelec

Zbožnov/ Hoješín: Hasiči ukončí a vyhlásí ligovou soutěž

V pátek se v Kulturním domě ve Zbožnově sejdou hasičské týmy z celého Chrudimska.

Pořadatelé Otevřené ligy okresu Chrudim v požárním útoku slavnostně vyhlásí loňské výsledky této dlouhodobé soutěže a vyhlásí letošní ročník. „Je v pořadí již patnáctý,“ potvrzuje zástupce pořadatelů Bohumil Šulc, který je ostřleným spíkrem ligových hasičských soutěží.

V sobotu od 13 hodin bude na fotbalovém hřišti v Hoješíně odstartováno okrskové cvičení v požárním útoku. Pořadatelé, Sbor dobrovolných hasičů Hoješín, pozvali k účasti nejen okrskové, ale i ligové soutěžní týmy. Občerstvení bude zajištěno.

Další akcí pod patronátem svatého Floriána se stane sobotní výstava před ČEZ Arénou v Pardubicích. Představí se zde více než třicet sborů dobrovolných hasičů z Pardubicka a Chrudimska se svou technikou. “Připraveny budou i ukázky koňských stříkaček,“ zve k návštěvě mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

SOBOTA 25. DUBNA

Chrudim: Zahradnický jarmark
Další z chrudimských jarmarků na Resselově náměstí nastolí tu pravou jarní atmosféru. Zahradnický jarmark potěší návštěvníky pestrou nabídkou zahradnického nářadí i keramiky,najdete tu i sadbu a semena. Koná se v sobotu 25. dubna dopoledne.

Chrast: MČR v orientačním běhu
V sobotu 25. dubna se mohou nejen Chrastečtí těšit na Gigasport mistrovství České republiky v orientačním běhu na dlouhé trati. Závod je pořádaný při příležitosti oslav výročí 750. let města Chrast ve Svratce (louka za obcí). Prezentace závodníků je od 8:00 do 9:15 hodin.

Hlinsko: Turnaj ve squashi
Hlinecký krytý bazén se stane v sobotu 25. dubna od 8 hodin dějištěm 1. ročníku "Duoweb.cz squash open".

Nasavrky: Zahájení sezony 09 Sidecar Club Nasavrky
Sidecar Club Nasavrky pořádá v sobotu 25. dubna první společnou vyjížďku. Sraz je u klubovny v Nasavrkách, odjezd ve 13.30 hodin. Cestou bude zastávka na občerstvení, večer posezení v Hostinci (Podmoky u G. J.). Nocleh v sále nebo ve vlastních stanech, občerstvení zajištěno.

Hrochův Týnec:Tradiční tuningové setkání
Veteran Car Club Hrochův Týnec zve všechny příznivce a fanoušky krásných automobilů na již tradiční tuningové setkání v Hrochově Týnci v sobotu 25. dubna na letišti. Od 9.00 do 11.00 bude sraz účastníků a zápis do startovací listiny. Přehlídka natuněných kár, sprint na 400 m, soutěž o nejhezčí závodící káru je samozřejmostí. O přestávkách proběhne kaskadérská show.

Skuteč:Memoriál Honzíka Kreminy - soutěž mladých hasičů
SDH Skuteč si Vás dovoluje pozvat na pohárovou soutěž "O pohár starosty města Skuteč, memoriál Honzíka Kreminy". Jedná se soutěž pro mladé hasiče v disciplínách požární útok a štafeta CTIF, v případě nepřízně počasí je štafeta CTIF nahrazena štafetou požárních dvojic. Soutěž se koná v sobotu 25.4.2009 na fotbalovém stadionu ve Skutči. Začátek je stanoven na 8,00. Přijdtě se podívat a podpořit malé hasiče. Občerstvení zajištěno!

Chrudim: Pietní akt u hrobu Jaroslava Doubravy a koncert smíšeného sboru Salvátor
Pietní akt u hrobu Jaroslava Doubravy se koná 25.4.2009 v 15:00 na Hřbitově U Kříže v Chrudimi. Po skončení pietního aktu bude následovat koncert smíšeného sboru Salvátor v kostele Povýšení sv. Kříže. Spoluúčinkovat bude violový virtuos Mgr. Milan Řehák, profesor Pardubické konzervatoře. Na programu vedle J. Doubravy A. Hinilička, J. B. Foerster, B. Martinů a další. Akce je součástí Chrudimského roku hudby.

Chrudim: O čarodějnický pohárek města Chrudimě
Již 12. ročník celorepublikových netradičních závodů páníčků a jejich pejsků začíná v sobotu 25. dubna v 9:00. Účastníci budou mít možnost vyzkoušet schopnosti svého psa i sebe. Pořádá Kynologický klub při AVZO Chrudim.

Skuteč: Jarní motorkářská jízda zastaví na Palackého náměstí
Doly Bikers ve spolupráci s Městem Skuteč a Ski klubem Hlinsko pořádá v sobotu 25. dubna další atraktivní motorkářskou jízdu. Na trase z Pardubic do Hlinska bude mít jízda čítající 200 – 300 motorek pouze jedinou zastávku, a to zhruba ve 13 hodin na náměstí ve Skutči. Přijďte si prohlédnou krásné stroje. Chybět nebude občerstvení ani doprovodný program. Vstup zdarma.

Konopáč: Rybářské závody na Heroutě
Rybáři změří své síly 25.4.2009 na rybníku Herout v Konopáči. Výbor MS ČRS v Heřmanově Městci zve všechny rybáře i nerybáře na již tradiční rybářské závody. Losování míst je od 6:00 hod. a vlastní závody začínají v 7:00 hod. Sportovní revír bude před závody atraktivně zarybněn. Ceny pro nejlepší rybáře a občerstvení zajištěno.

Chrudim: Módní "Útok z hlubin"
Módní přehlídka Útok z hlubin se koná v sobotu 25. dubna od 19 do 24 h v klubu Agora. Princka Marcela Tejnecká připravila oděvy, inspirované světem pod hladinou oceánů. Přijďte se podívat na dravost hlubinných ryb v kontrastu s krásou a barevností korálových útesů. Jistě oceníte i šperky Aleny Jurečkové. Dále vystoupí kapela Myštet, bubenické trio Bosk, DJ Anríl, DJ Lulu Rulez.

Slatiňany: V Hipologickém muzeu zahájí novou výstavu
Výstavu fotografií "Věra Marková …ze života" si můžete od soboty 25. dubna prohlédnout v Hipologickém muzeu. Otevřena bude až do konce května.

Mladotice: World Tai Chi Day
V podivuhodném prostředí Mladotického Mlýna se bude poslední dubnovou sobotu, dne 25. 4. od 10.00 hod. konat neméně podivuhodná akce: World Tai Chi Day, a to pod záštitou proslulého Sifu George Huseka, Mistra sekce Mantis Kungfu nadace Bílý jeřáb. Předvádět nejvyšší vrcholky svého bojového umění bude na 300 studentů z patnácti českých i zahraničních škol. Jedná se o ukázky všech známých meditačních, léčebných i bojových stylů nejen u nás již poměrně dobře známého tajči, ale i o pověstné umění boje takových významných stylů, jakým jsou bezesporu Hung Gar, Wing Chun nebo Choi Lei Fut; objeví se i další, méně známé styly. Vystoupení studentů jednotlivých škol vyvrcholí předváděním exhibicí jednotlivých Sifu – Mistrů.
Součástí Dne budou také pracovní i naučné semináře, promítání dokumentárních snímků souvisejících s danou tématikou, prodejní stánky s přípravky Tradiční čínské medicíny, rozmanitých čajů, tibetských mís a podobně. Občerstvení i sociální zázemí je samozřejmostí. Více informací a přihlášky najdete na www.mantiskungfu.webz.cz nebo www.bojovaumeni.cz

Krouna: Rockový nářez završí sezonu zábav
Letošní zábavovou sezónu ukončí v sokolovně ve velkém stylu. Poslední a zároveň největší akce se zde koná 25. dubna a od 20 hodin na ní vystoupí kapely Normal 03 a Kabát revival. Vystoupení kapel bude doprovázeno světelnými a pyrotechnickými efekty + Tequilou party!

Luže: Děti potěší biblickým příběhem
Sbor Církve adventistů s. d. ve spolupráci s Hamzovou léčebnou vás srdečně zve na program skupiny dětí a mládeže z Rubaniny s názvem „Proti proudu“. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na biblický příběh o Jozuovi a Kálefovi a na další scénky, písničky a mluvené slovo. To vše v sobotu 25. dubna 2009 od 14.00 hodin v klubovně léčebny na pavilonu L.

Bylany: Pozvánka na představení CIRCULUS VITAE aneb Rok má krok
Po mnoha úspěšných reprízách v rámci Pardubického kraje, včetně vyprodaného Divadla K.Pippicha v Chrudimi, potěší i diváky v naší obci představení CIRCULUS VITAE aneb Rok má krok. Pojďte si všichni, malí i velcí, mladí i staří, poslechnout pásmo složené z pranostik, lidových písniček, zvyků a obyčejů, tak jak je nejen naši předkové, ale i my během roku prožíváme. Zapomeňme na shon a stres všedních dnů a pobavme se s Masopustem, pojďme na staročeskou svatbu, vychutnejme si atmosféru Dožínek a Martinského posvícení. Oživme téměř zapomenuté české tradice, prožijme Advent i kouzlo Vánoc. Potěšme naše srdce hřejivými tony českých lidových písní, které protkávaly životy mnoha generací. Rok kráčí svým neměnným krokem jarem, létem, podzimem i zimou. A za tímto koloběhem přírody se odehrávají i koloběhy našich životů. Od narození ke smrti. Rok končí a přichází Nový rok, člověk umírá a přichází nový život… Představení připravili žáci hudebně-dramatického oboru ZUŠ Chrudim pod vedením paní učitelky Danuše Markové, doprovázet je budou žáci velkého smyčcového souboru. Akce se koná v sobotu 25.dubna 2009 od 14.00 hod v Kulturním domě v Bylanech. Vstupné: dospělí dobrovolné, děti zdarma. Srdečně zveme širokou veřejnost.

Chrudim: "Fotbálkový turnájek"
Fotbálkový turnájek se koná v sobotu od 11 hodin v Café Baru 141. Potěší i 3x Garlando.

NEDĚLE 26. DUBNA

Libáň: Ptačí neděle u rybníka Hluboký
Správa CHKO Železné hory, MS Podlíšťany-Ochoz, ZO ČSOP Nasavrky a Spolek pro ochranu mokřadů si vás dovolují pozvat v neděli 26. dubna na Ptačí neděli od 8 do 12 hodin u lovecké chaty u rybníka Hluboký, východně od obce Libáň. Co na vás čeká: nejen ptáci, ale i ukázka loveckých trofejí, botanická procházka, ukázky loveckých zbraní, poznávání přírody, střelba ze vzduchovky na terč a na závěr občerstvení u ohně.

Zaječice: Dětský karneval
Osvětová beseda obce Zaječice ve spolupráci s mateřskou školou Bítovany pořádá v neděli 26.dubna 2009 v 15 hodin v Kulturním domě obce Zaječice DĚTSKÝ KARNEVAL.

Koná se u vás o víkendu nějaká zajímavá akce
nebo ji snad dokonce pořádáte
a nenašli jste ji v našem přehledu? Napište nám o ní!
Stačí poslat e-mail se základní informacemi o akci či pozvánkou
na adresu chrudimsky@denik.cz nebo pavla.mrazkova@denik.cz
TĚŠÍME SE NA VAŠE TIPY!

22.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ce - Řidič/ka - Referent/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Pardubická 176, Chrudim, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: Příspěvek na stravování, kulturu, sport., První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese.. Pracoviště: Sezam chrudim s. r. o., Pardubická, č.p. 176, 537 01 Chrudim 1. Informace: Ladislav Malinský, .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 17 440 Kč

Účetní všeobecní Mzdová/ý účetní. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17440 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Zábořská 93, 539 44 Proseč, NÁPLŇ PRÁCE: Samostatné zpracování mzdové agendy pro cca 200 zaměstnanců, vedení personální administrativy, zpracování elektronické docházky, správa a zpracování personální agendy společnosti - nástupy/výstupy zaměstnanců, změny pracovních smluv, DPP, DPČ, vedení osobních složek zaměstnanců, zpracování exekucí, jednání se státními institucemi., POŽADAVKY: Podmínkou praxe min. 3 roky, aktivní přístup ke svěřeným úkolům, spolehlivost, samostatnost a časová flexibilita, znalost Zákoníku práce a pracovněprávní legislativy, SŠ s maturitou, znalost práce na PC, trestní bezúhonnost, odolnost vůči stresu, znalost SW Avensio, Ron portálu výhodou., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: 13. Plat, mimořádné odměny, slevu na zboží Tescoma, možnost zkráceného úvazku, možnost dalšího vzdělávání, profesní i osobní růst., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle (Po - Pá, 6:00 - 14:30) nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Ergotep, družstvo invalidů, Zábořská, č.p. 93, 539 44 Proseč u Skutče. Informace: Lenka Nováková, +420 469 660 912.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 21 000 Kč

Speciální pedagogové Speciální pedagog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Štěpánkova 108, Chrudim, POŽADAVKY: Dokončené VŠ vzdělání, terapeutický výcvik výhodou, trestní bezúhonnost, zájem o práci s osobami v krizi, práce s dětmi, empatii, porozumění, příjemné vystupování, samostatnost, flexibilitu, vysoké pracovní nasazení a odolnost vůči stresu, ochotu pracovat na osobním i profesním rozvoji a uživatelskou znalost práce na PC. , ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: 5 týdnů dovolené, práce pod supervizí, další odborné vzdělání., První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese. Náležitosti přihlášky: strukturovaný životopis, motivační dopis (formát A4), kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, čestné prohlášení o trestní bezúhonnosti (v případě přijetí je nutno doložit výpisem z rejstříku trestů). Pracoviště: Centrum j. j. pestalozziho, o.p.s, Štěpánkova, č.p. 108, 537 01 Chrudim 1. Informace: Pavel Tvrdík, .

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 500 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Dělník/ce na stavbách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce: Chrudim - Na Špici, Slatiňany, okres Chrudim. , POŽADAVKY: fyzicky náročná práce, práce na lešení, čistý TR, praxe na stavbách - výhodou., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle v pondělí a středu od 8 do 10 hod.. Pracoviště: Ksjusha s.r.o., Obce Ležáků, č.p. 840, 537 01 Chrudim 1. Informace: Hanna Sereda, +420 773 802 167.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nadýchali oba, řidič i cyklista

Ilustrační snímek.

Do oblasti putují další stamiliony

„Nováč“ propojí čtyři kontinenty

Nově Město nad Metují – Gambie, Indie, Japonsko, Kanada, Saudská Arábie. Skoro to vypadá na nějaké mistrovství světa a ne na závod v deseti tisícovém městě na východě Čech.

Chrudim opravuje ve Vlčnově pomník obětem I. světové války

Chrudim – Jedním z nejvýznamnějších letošních výročí je uplynutí sta let od ukončení první světové války. „Blížící se kulaté jubileum, jež připadá na 11. listopad, je ideální příležitostí opravit připomínku obětí prvního z globálních konfliktů 20. století,“ říká starosta Chrudimi Petr Řezníček.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Klus, Lenny i Mládek. Hrady CZ lákají na rozmanitý program

Kunětická hora – Známá jména české i slovenské hudební scény se v pátek a v sobotu představí na pastvinách pod hradem Kunětická hora, kde se bude konat tradiční festival Hrady CZ. Vystoupí například Divokej Bill, Škwor nebo Pražský výběr.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT