VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM O VÍKENDU: Nevíte, co s rodinou podniknout?

Chrudimsko - Připravili jsme pro vás sumář víkendových akcí, které se o víkendu konají na Chrudimsku. Nevíte, kam s dětmi, rodinou, či třeba jen s partnerkou a kamarády vyrazit - a fotbal by vám doma neprošel… :-) ČTĚTE:

26.9.2008
SDÍLEJ:

Pavel Dobeš a Den otevřených dveří

V neděli 28. září
v 16 hodin
se uskuteční
benefiční koncert
Pavla Dobeše
na podporu hospice v Chrudimi. Koncert se koná v blízkosti stavby hospice na ploché dráze.
Současně se koná
„Den otevřených dveří“
(pokud budou..) s možností prohlídky stavby hospice (od 14 - 19 hodin).


Skutečský slavík

V pátek 26. září v 18 hodin začíná ve Skutči
Skutečský slavík – koncert vítězů.
ZUŠ V. Nováka zve všechny příznivce amatérského zpěvu na koncert vítězů 7. ročníku této soutěžní přehlídky. Současně proběhne slavnostní předání Slavíků – absolutních vítězů v jednotlivých kategoriích, divácká anketa a vyhlášení cen diváků. Soutěž hudebně doprovodí členové kapely STO ZVÍŘAT. Kdo nesoutěží, fandí!


Svatováclavské kejklování o pohár posledního trubadúra Otty Lišky

V pořadí 1. ročník hudebně divadelního festivalu nazvaný Svatováclavské kejklování o pohár posledního trubadúra Otty Lišky, českého herce, režiséra a dudáka se koná na starém mlýně v Mladoticích 26. – 28. září. Pořádá jej Nadace Bílý Jeřáb a 1. ročník je věnován památce hudebníka Jirky Ráže.
Program:
26. září, pátek večer
18:00 Cestou necestou myšlenkami lesa
Vernisáž výstavy fotografií Petra Letta – výstavní síň, 30 min.
20:00 Nekrmte labutě suchými rohlíky
Autorská avantgarda pražského úspěšného amatérského divadla Divná Bára. Napsal a režíroval sám principál, Jiří Benda Zahradní jeviště, 50 min.
27. září,
sobota odpoledne a večer
13:00 Svatováclavský průvod v maskách
Z náměstí Ronova nad Doubravou kolem kostela sv. Kříže až na nádvoří Mladotického mlýna poputuje výprava herců a kejklířů. Diváci jsou v průvodu srdečně vítáni s maskou i bez.
Z Ronova do mlýna, 60 min.
14:00 Zdarr
Otevřená akustická fůze s dvěma akordeony, saxofonem a řadou dalších nástrojů přijede zahrát až z dalekého Mostu.
Terasa nádvoří, 20 min.
15:00 Nevěsty
Alternativní divadlo Krab z Prahy zahraje své představení na chůdách.
Nádvoří pod ořechem, 20 min.
16:00 Popelka
Loutkové představení pro jednu herečku, šest loutek a dvě holubičky. Pohádku pro děti od tří let zahraje Divadlo rozmanitostí z Mostu.
U borovic na zahradě, 60 min.
17:30 Ballata
Historické taneční uskupení z Říčan u Prahy
Nádvoří pod ořechem, 20 min.
18:00 Zdarr
Koncert
Zahradní jeviště, 40 min.
19:30 Zajímá mě jenom nesmysl
Autorské alternativní divadlo 3+1 z Prahy předvede poetické crazy pásmo sestavené z veršů I. Wernische a K. Dlabače.
Zahradní jeviště, 20 min.
20:30 Tlustá
Autorská inscenace z prostředí psychiatrického oddělení, Divadlo 3+1 z Prahy. Divadelní sál, 20 min.
21:00 The Doors revival
Jedna z nejvýraznějších rockových kapel 70. let z Plzně.
Zahradní jeviště, 60 min.
22:30 Sobotní nokturno Urny
Hororové scénické čtení při svíčkách vzniklé speciálně pro 1. ročník festivalu. Divadelní sál, 20 min.
23:00 Rej jisker
Ohňostroj na počest 1. ročníku Svatováclavského kejklování
28. září, neděle odpoledne
13:00 Čert a Káča
Klasická pohádka J. Drdy v úpravě O. Lišky
Divadlo Divná Bára z Prahy Zahradní jeviště, 75 min.
14:30 Předávání poháru
Posledního trubadúra Otty Lišky
Slavnostní zakončení Svatováclavského kejklování
Krušnohorská dudácká muzika z Mostu
Zahradní jeviště, 60 min.


Sedmá Rallye Pardubice

Chrudim/ Poslední zářijový víkend, v pátek 26. a sobotu 27. září, se do města opět vrátí více jak padesát závodních vozů, které se vydají na závody do okolních obcí Litoměřice – Křižanovice - Bojanov – Chotěnice – Morašice – Mladoňovice. V pátek si budete moci vozy prohlédnout na Resselově náměstí od 17 do 19 hodin a navíc si i zakoupit kompletní program včetně doporučených vyhlídkových míst po trati, v sobotu zde pak kolem 18. hodiny proběhne vyhlášení vítězů.
Akce je pořádána ve spolupráci s AMK Zlatá přilba Pardubice a je součástí dalších akcí k 60. výročí konání závodu.
V letošním roce je rallye zařazena do poháru Rallye Cup 2008 na září jako 4. podnik a do poháru Trabant cup 2008, kde je přihlášeno osm vozů. Dnes lze tuto kategorii považovat za historiky předvádějící ovšem nevšední výkony.
Další nově vypsanou třídou, kterou jste v minulosti ještě neměli možnost vidět, je Jízda pravidelnosti. V této třídě se může účastnit téměř každý, podmínkou je historický automobil v dobrém technickém stavu i bez vestavěného ochranného rámu a jiných speciálních úprav – a disciplína posádky. Musí totiž dodržet předepsaný čas průjezdu pořadatelem ve všech jízdách a hodnotí se rozdíl, přitom nesmí v určité části před koncem zastavit.
Posádky budou uzavřené rychlostní úseky absolvovat dvakrát dopoledne a v opačném směru dvakrát odpoledne. Délka rallye je 160 km, délka rychlostního závodu je přibližně 76 km.


Den řemesel v Proseči

V Proseči je už druhou sezónu otevřeno nově upravené Muzeum dýmek, které se zejména v letošní sezóně setkalo s nemalým zájmem návštěvníků. Mnozí z nich byli inspirováni známým pořadem České televize Toulavá kamera, natočeným právě v prostorách prosečské expozice dýmek a také v nedaleké přírodní památce Pivnické rokli. Jako vyvrcholení úspěšné sezóny obec Proseč pořádá pro obyvatele a návštěvníky městečka „Den řemesel v Proseči“. Akce proběhne v neděli 28. září od 10 do 16 hodin v prostorách prosečského muze jako den otevřených dveří. Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky práce řemeslníků místních či nedaleko působících, podívat se zblízka na jejich činnost, případně něco zakoupit.


Pozvánka od hasičů Třemošnice

V sobotu od 10 do 17 hodin pořádají hasiči Den otevřených dveří v Třemošnici. Čeká vás prohlídka hasičských garáží a vybavení.


Taneční zábava v Chroustovicích

V sobotu od 20 hodin jste zváni
do Chroustovic na country bál –
k tanci a poslechu hraje Šmehydlo.


Jezdecké závody

V sobotu od 10.30 hodin se na kolbišti ve Vestci uskuteční poslední letošní jezdecké závody, jehož součástí je proslulý Prostata cup určený pro jezdce nad 45 let a Dámský pohár pro ženy nad 35 let.

Svatováclavské posvícení ve Vlčnově

V neděli 28. září v areálu rodinné farmy pana Miloslava Zitka ve Vlčnově se koná Svatováclavské posvícení. Od 13.00 hod. jsou pro děti připravena loutková představení „AHOJ“, disko pro děti, country kapela Mašinka a malování s Mirkem, 15.30 do 17.30 hod. koncert dechové hudby Budvarka, 18.00 do 21.00 hod. posvícenská zábava - hraje Big Band Chrudim. Během odpoledne bude připraven trh lidových řemeslníků, putovní výstava České a moravské Vlčnovy v Obecní knihovně a skákací matrace pro děti. Kyvadlová doprava je zajištěna se zastávkami Kalabrie • Nemocnice • Vlčnov:
Tam: 12.30, 15.00 hod., zpět: 17.00, 19.00 hod.

26.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/ka C+E. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Zaječice 291, výjezdy i z Pardubic. , NÁPLŇ PRÁCE: vnitrostátní kamionová doprava, občas výjezdy do zahraničí. Jezdí se od pondělí do pátku, víkendy volné., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Roman schuster, 538 35 Zaječice. Informace: Roman Schuster, +420 777 604 330. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: Místo výkonu práce: Poličská 1365, Hlinsko. , POŽADAVKY: dobrý fyzický stav., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle.. Pracoviště: Karpatia service s.r.o - hlinsko, Poličská, č.p. 1365, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Iryna Krychfalushii, +420 774 498 814. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Dělník/ce na stavbách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 16. Poznámka: Místo výkonu práce: Chrudim - Na Špici, Slatiňany, okres Chrudim., NÁPLŇ PRÁCE: fyzicky náročná práce, práce na lešení., POŽADAVKY: čistý TR, praxe na stavbách - výhodou., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle v PO a ST 8-10 hod.. Pracoviště: Družstvo hoststav, 538 03 Heřmanův Městec. Informace: Vasylyna Shten, +420 777 014 784. Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 000 Kč Specialisté v oblasti strategie a politiky organizací Administrátor/ka projektů. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Píšťovy 820, Chrudim. , NÁPLŇ PRÁCE: administrace projektů z dostupných dotačních titulů v oblasti ŽP., POŽADAVKY: výborná znalost Microsoft Office, kreativita, spolehlivost, flexibilita, ekonomické vzdělání výhodou. Řidičský průkaz sk. B., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: práce v prosperující a zavedené firmě, možnost dalšího profesního rozvoje, mzdové ohodnocení dle dosaženého vzdělání, schopností a praxe, zaměstnanecké benefity. , První kontakt učiňte prosím na výše uvedené e-mailové adrese.. Pracoviště: Vodní zdroje ekomonitor spol. s r.o., Píšťovy, č.p. 820, 537 01 Chrudim 1. Informace: Pavel Vančura, +420 469 682 303-305.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda v Heřmanově Městci.  Auto zde srazilo dva chodce.
5

Dva sražení lidé na přechodu: Policie hledá svědky

Následky pádu lipové větve v neděli likvidovali členové Sboru dobrovolných hasičů Běstvina.

Vítr řádil, v Běstvině zničil sochu

Kde řidiči nejvíc bourají?

Pardubický kraj - Jaké je nejrizikovější místo na silnicích v kraji? Podle čerstvého vydání Allianz Automapy to jsou serpentiny u Červené Vody. Tento úsek silnice I/11 na Orlickoústecku dokonce celostátně obsadil třetí příčku.

Dvůr rozhodl v nastavení díky Karalovi

Východní Čechy - Fotbalová divize C: Bez gólu se uspět nedá, drbou si hlavy v Náchodě.

Stromy pro Olgu Havlovou a pomník pro dávno padlého nepřítele: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. října 2018.

Daniel Kněžour z HC Jezbořice se blýskl pěti góly a dvěma asistencemi

Chrudim – Vzhledem k tomu, že ve Skutči za stávajících teplých dnů jsou problémy s udržením ledu, tři zápasy určené právě tam – odpadly! Ze druhého kola se odehrálo jediné utkání, jedno bylo kontumováno.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT