Pavel Dobeš a Den otevřených dveří

V neděli 28. září
v 16 hodin
se uskuteční
benefiční koncert
Pavla Dobeše
na podporu hospice v Chrudimi. Koncert se koná v blízkosti stavby hospice na ploché dráze.
Současně se koná
„Den otevřených dveří“
(pokud budou..) s možností prohlídky stavby hospice (od 14 - 19 hodin).


Skutečský slavík

V pátek 26. září v 18 hodin začíná ve Skutči
Skutečský slavík – koncert vítězů.
ZUŠ V. Nováka zve všechny příznivce amatérského zpěvu na koncert vítězů 7. ročníku této soutěžní přehlídky. Současně proběhne slavnostní předání Slavíků – absolutních vítězů v jednotlivých kategoriích, divácká anketa a vyhlášení cen diváků. Soutěž hudebně doprovodí členové kapely STO ZVÍŘAT. Kdo nesoutěží, fandí!


Svatováclavské kejklování o pohár posledního trubadúra Otty Lišky

V pořadí 1. ročník hudebně divadelního festivalu nazvaný Svatováclavské kejklování o pohár posledního trubadúra Otty Lišky, českého herce, režiséra a dudáka se koná na starém mlýně v Mladoticích 26. – 28. září. Pořádá jej Nadace Bílý Jeřáb a 1. ročník je věnován památce hudebníka Jirky Ráže.
Program:
26. září, pátek večer
18:00 Cestou necestou myšlenkami lesa
Vernisáž výstavy fotografií Petra Letta – výstavní síň, 30 min.
20:00 Nekrmte labutě suchými rohlíky
Autorská avantgarda pražského úspěšného amatérského divadla Divná Bára. Napsal a režíroval sám principál, Jiří Benda Zahradní jeviště, 50 min.
27. září,
sobota odpoledne a večer
13:00 Svatováclavský průvod v maskách
Z náměstí Ronova nad Doubravou kolem kostela sv. Kříže až na nádvoří Mladotického mlýna poputuje výprava herců a kejklířů. Diváci jsou v průvodu srdečně vítáni s maskou i bez.
Z Ronova do mlýna, 60 min.
14:00 Zdarr
Otevřená akustická fůze s dvěma akordeony, saxofonem a řadou dalších nástrojů přijede zahrát až z dalekého Mostu.
Terasa nádvoří, 20 min.
15:00 Nevěsty
Alternativní divadlo Krab z Prahy zahraje své představení na chůdách.
Nádvoří pod ořechem, 20 min.
16:00 Popelka
Loutkové představení pro jednu herečku, šest loutek a dvě holubičky. Pohádku pro děti od tří let zahraje Divadlo rozmanitostí z Mostu.
U borovic na zahradě, 60 min.
17:30 Ballata
Historické taneční uskupení z Říčan u Prahy
Nádvoří pod ořechem, 20 min.
18:00 Zdarr
Koncert
Zahradní jeviště, 40 min.
19:30 Zajímá mě jenom nesmysl
Autorské alternativní divadlo 3+1 z Prahy předvede poetické crazy pásmo sestavené z veršů I. Wernische a K. Dlabače.
Zahradní jeviště, 20 min.
20:30 Tlustá
Autorská inscenace z prostředí psychiatrického oddělení, Divadlo 3+1 z Prahy. Divadelní sál, 20 min.
21:00 The Doors revival
Jedna z nejvýraznějších rockových kapel 70. let z Plzně.
Zahradní jeviště, 60 min.
22:30 Sobotní nokturno Urny
Hororové scénické čtení při svíčkách vzniklé speciálně pro 1. ročník festivalu. Divadelní sál, 20 min.
23:00 Rej jisker
Ohňostroj na počest 1. ročníku Svatováclavského kejklování
28. září, neděle odpoledne
13:00 Čert a Káča
Klasická pohádka J. Drdy v úpravě O. Lišky
Divadlo Divná Bára z Prahy Zahradní jeviště, 75 min.
14:30 Předávání poháru
Posledního trubadúra Otty Lišky
Slavnostní zakončení Svatováclavského kejklování
Krušnohorská dudácká muzika z Mostu
Zahradní jeviště, 60 min.


Sedmá Rallye Pardubice

Chrudim/ Poslední zářijový víkend, v pátek 26. a sobotu 27. září, se do města opět vrátí více jak padesát závodních vozů, které se vydají na závody do okolních obcí Litoměřice – Křižanovice - Bojanov – Chotěnice – Morašice – Mladoňovice. V pátek si budete moci vozy prohlédnout na Resselově náměstí od 17 do 19 hodin a navíc si i zakoupit kompletní program včetně doporučených vyhlídkových míst po trati, v sobotu zde pak kolem 18. hodiny proběhne vyhlášení vítězů.
Akce je pořádána ve spolupráci s AMK Zlatá přilba Pardubice a je součástí dalších akcí k 60. výročí konání závodu.
V letošním roce je rallye zařazena do poháru Rallye Cup 2008 na září jako 4. podnik a do poháru Trabant cup 2008, kde je přihlášeno osm vozů. Dnes lze tuto kategorii považovat za historiky předvádějící ovšem nevšední výkony.
Další nově vypsanou třídou, kterou jste v minulosti ještě neměli možnost vidět, je Jízda pravidelnosti. V této třídě se může účastnit téměř každý, podmínkou je historický automobil v dobrém technickém stavu i bez vestavěného ochranného rámu a jiných speciálních úprav – a disciplína posádky. Musí totiž dodržet předepsaný čas průjezdu pořadatelem ve všech jízdách a hodnotí se rozdíl, přitom nesmí v určité části před koncem zastavit.
Posádky budou uzavřené rychlostní úseky absolvovat dvakrát dopoledne a v opačném směru dvakrát odpoledne. Délka rallye je 160 km, délka rychlostního závodu je přibližně 76 km.


Den řemesel v Proseči

V Proseči je už druhou sezónu otevřeno nově upravené Muzeum dýmek, které se zejména v letošní sezóně setkalo s nemalým zájmem návštěvníků. Mnozí z nich byli inspirováni známým pořadem České televize Toulavá kamera, natočeným právě v prostorách prosečské expozice dýmek a také v nedaleké přírodní památce Pivnické rokli. Jako vyvrcholení úspěšné sezóny obec Proseč pořádá pro obyvatele a návštěvníky městečka „Den řemesel v Proseči“. Akce proběhne v neděli 28. září od 10 do 16 hodin v prostorách prosečského muze jako den otevřených dveří. Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky práce řemeslníků místních či nedaleko působících, podívat se zblízka na jejich činnost, případně něco zakoupit.


Pozvánka od hasičů Třemošnice

V sobotu od 10 do 17 hodin pořádají hasiči Den otevřených dveří v Třemošnici. Čeká vás prohlídka hasičských garáží a vybavení.


Taneční zábava v Chroustovicích

V sobotu od 20 hodin jste zváni
do Chroustovic na country bál –
k tanci a poslechu hraje Šmehydlo.


Jezdecké závody

V sobotu od 10.30 hodin se na kolbišti ve Vestci uskuteční poslední letošní jezdecké závody, jehož součástí je proslulý Prostata cup určený pro jezdce nad 45 let a Dámský pohár pro ženy nad 35 let.

Svatováclavské posvícení ve Vlčnově

V neděli 28. září v areálu rodinné farmy pana Miloslava Zitka ve Vlčnově se koná Svatováclavské posvícení. Od 13.00 hod. jsou pro děti připravena loutková představení „AHOJ“, disko pro děti, country kapela Mašinka a malování s Mirkem, 15.30 do 17.30 hod. koncert dechové hudby Budvarka, 18.00 do 21.00 hod. posvícenská zábava - hraje Big Band Chrudim. Během odpoledne bude připraven trh lidových řemeslníků, putovní výstava České a moravské Vlčnovy v Obecní knihovně a skákací matrace pro děti. Kyvadlová doprava je zajištěna se zastávkami Kalabrie • Nemocnice • Vlčnov:
Tam: 12.30, 15.00 hod., zpět: 17.00, 19.00 hod.