Výtěžek z této akce pomůže Terezce financovat její pobyt v rehabilitačním centru Adeli v Piešťanech na Slovensku, který je velmi nákladný a není hrazen pojišťovnou.

„Oslovila nás paní, která Terezku rehabilituje v Nasavrkách a napadlo ji uspořádat koncert, aby se vybrané peníze mohly použít na financování pobytu na Slovensku. Slyšela nás v Nasavrkách zpívat, a proto nás oslovila. My jsme neváhali. Přijde mi samozřejmé, neodmítnout takovou žádost. Zpíváme africké spirituály a na koncertu zazní téměř celý náš repertoár. Pozvali jsme i naše příznivce a sponzory, kteří nám pomohli vydat naše první CD, tak doufáme, že vše dopadne dobře," říká sbormistryně Kiesse Nzamba Ilona Štorková.

„Oslovila jsem tento soubor, protože se mi velice líbí jejich projev a atmosféra, která při koncertu panuje. Jsou to mladí lidé, kteří dávají při koncertu energii publiku," říká Marcela Holínková z Nasavrk, která stála u zrodu myšlenky na uspořádání benefičního koncertu.

„Bylo to pro nás překvapení, že nám chtějí takto pomoci. V uvozovkách nás postavili před hotovou věc v momentě, kdy byl koncert naplánovaný," dodává maminka Terezky Michaela Vargová. (lv)