Hitem středečního večera je jednoznačně nová česká komedie o lásce a vztazích Medvídek. Ve filmu se můžete těšit na celou plejádu českých hereckých hvězd současnosti. Mechybí mezi nimi Aňa Geislerová či Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček nebo Ivan Trojan a dále i Klára Issová a Jiří Menzel. Film promítá od 20 hodin Panoramtické kino Hlinsko.

Panoramatické kino Hlinsko

Medvídek
ST 5.3. 20.00
Co se stane, když tajnosti, přetvářky a lži vyjdou na povrch? Film vypráví skutečné příběhy skutečných lidí a ukazu je nám různé způsoby řešení manželských kotrmelců, vzpour a rozletů. Ženy prostě mají navrch! Hrají: Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Jiří Macháček, Ivan Trojan, Klára Issová, Jiří Menzel, Věra Křesadlová, Zuzana Fialová, Nataša Burger aj. Mládeži do 12 let nepřístupný.

Svatba na bitevním poli PÁ 7.3. 20.00 a SO 8.3. 17.30
Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo. Starosta malého moravského městečka Zvěstov se urazí, když zjistí, že na oslavy historických bitev, kde má monopol na roli Napoleona, angažují zahraničního herce. Hrají: Bolek Polívka, Zlata Adamovská, Josef Somr, Jan Budař, Roman Vojtek, Jana Doleželová, Václav Sloup, Marek Vašut, Otmar Brancuzský, Jiří Pecha aj.
Mládeži do 12 let nepřístupný.

Kino Mír Heřmanův Městec

3 - iron ČT 6.3. 19.30
Filmová lahůdka.
Jsme jako prázdné domy. Čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás… Křehký příběh režiséra Kim Ki-Duka o jednom výstředním milostném vztahu. Korejský film s českými titulky.
Videoprojekce – prostorový zvuk DD 5.1.
Mládeži nepřístupný

O život PÁ 7.3. 17.15 a 19.30 a SO 8.3. 19.30
Nová česká komedie Milana Šteindlera o početí, se kterým se nepočítalo. V hlavních rolích Vojta Kotek, Dorota Novotová, Bob Klepl, Ivana Chýlková a další. Širokoúhlý film.

O pejskovi a kočičce
SO 8.3. 17.15
České pohádkové pásmo také s příběhy krtečka, Krakonoše a dalších.

Městské kino Chrudim

Pan Včelka
ČT 6.3 18.00 a PÁ 7.3. 20.00
Protože jsme všichni vyrůstali se Včelkou Májou, víme o tomhle sympatickém a pichlavém hmyzu svoje. Zdaleka ne ale všechno, o čemž nás přesvědčí Barry B. Benson. Nekorunovaný král animovaných pohádek, studio DreamWorks, se spojilo se slavným komikem Jerrym Seinfeldem, a společně vás zavedou do zábavného světa, ve kterém to hučí jako v úlu. Kreslený film s českým dabingem: Petr Rychlý, Hana Ševčíková, Michal Dlouhý, Jiří Hromada

Filmový klub: Kabinet doktora Caligeriho
ČT 6.3. 19.30
Do jednoho městečka přijíždí kočovný umělec Caligari. Má připravenu pouťovou atrakci: věštecké schopnosti náměsíčníka Cesara, kterého ovládá pomocí hypnózy. Když se pak jeden divák Cesara zeptá, jak dlouho bude ještě žít, dozví se, že do svítání. Druhý den je dotyčný mladík nalezen zavražděn a stopy vedou k senzibilovi.

Krtek a oslava
SO 8.3. 15.30
Kreslené pohádky - Krtek a oslava, Krtek a kamarádi, Krtek a zajíček, Krtek a kachničky, Krtek a myška, Krtek a houby, Vodnická pohádka a Psí kusy.

Královna Alžběta: Zlatý věk SO 8.3. 20.00 a NE 9. 3 20.00
Postavila se nejmocnější armádě světa. Unikla pokusu o atentát. Kvůli vyššímu zájmu obětovala svou lásku a nechala popravit svou příbuznou. Jmenovala se Alžběta a především díky ní se Británie může chlubit přívlastkem Velká. Historické drama Královna Alžběta: Zlatý věk je pokračováním devět let starého snímku Královna Alžběta, nominovaného na sedm Oscarů, který jako první upozornil na nesporný talent herečky Cate Blanchett.
Kino Proseč u Skutče

Svatba na bitevním poli
NE 9. 3. 17/19.00
Bolek Polívka jako svérázný starosta moravského městečka Zvěstov. V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem, který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat.
Mládeži do 12 let nepřístupný.
HD Kino Skuteč

Temný obraz
NE 9. 3. 19.00
Vynikajícím způsobem zpracovaný román P. K. Dicka vypráví o temném světě budoucnosti, kde jsou lidi rozděleni do dvou táborů nemilosrdnou drogou. Autenticitu a schizofrenii příběhu přibližuje animace hraného filmu, jehož hlavní hrdiny ztvárnil Keanu Reeves a Winona Ryder.
Mládeži do 15 let nepřísupný.