Vánoce jsou za dveřmi. Těšíme se na ně všichni, ale jak je známo, prožívají je nejvíc děti a senioři. Co chystáte pro své klienty?
Vánoce si připomínáme na všech domech s pečovatelskou službou a v denních stacionářích již od začátku prosince. Přišla mezi nás paní Alena Kindlová s výrobou čertíků ze šustí, na předvánočním odpoledni s paní Kamilou Skopovou, která poutavě vyprávěla o vánočních zvycích každý ochutnal lahodný a voňavý punč. Nechyběly jako každý rok děti z chrudimských mateřských škol s nádhernými vánočními pásmy koled a básniček. V úterý 22.12. na předvánoční posezení mezi klienty domů s pečovatelskou službou zavítá s přáním místostarosta pan Pavel Kobetič.

V minulosti jste nikdy nezapomněli na ty, kteří nebudou 24. prosinec trávit se svou rodinou. Bude i letos tradice podávání štědrovečerních jídel pokračovat?
Tato tradice trvala od roku 1995 až do roku 2007. V březnu 2008 se naše služby rozšířily o dovážku obědů na soboty, neděle a svátky. Již vloni si klienti, kteří netráví svátky s rodinou mohli objednat dovážku obědů po celé vánoční svátky a tak je tomu i letos.

Jak trávíte Vánoce? Máte už nakoupené dárky?
Snažím se dodržovat rodinné tradice – tak jako moje mamka připravuji na Štědrý den k obědu zelnou polévku a závin, který musí být plný mandlí a večer nesmí chybět rybí polévka, při které si každý rok říkáme, proč ji nevaříme i během roku, když nám všem tak chutná?

Všem čtenářům přeji příjemné a ničím nerušené prožití vánočních svátků a rok 2010 plný zdraví, úcty, tolerance a ochoty si vzájemně pomáhat.