Návštěvnost komunistické akce na Festunku poznamenal ranní intenzivní déšť. Přesto si projevy stranických představitelů přišly poslechnout asi dvě stovky lidí. „Představili jsme kandidáty do krajského zastupitelstva,“ potvrdil předseda okresního sdružení KSČM Jiří Šimek.

Oslava příznivců komunistické strany se konala i v Hlinsku, a to v místní části Blatno na parketu Cihelka.

Studenti hlineckého gymnázia o prvním máji potěšili kolemjdoucí průvodem masek i zábavným programem v areálu pivovaru.

Komunisti v Chrudimi rozdávali dětem bonbóny, v Hlinsku pro ně na Cihelce připravili sérii soutěží. Na chrudimském Festunku se odpoledne rozběhla bujará zábava. Postaralo se o ni muzikantské duo, které vyhrávalo svátečně vystrojeným seniorům písně Michala Tučného nebo bratrů Nedvědů. Mnohé hitovky zvedly z lavic převážně starší ženy, které se ani nenamáhaly hledat v restauraci tanečníky a na parketu se samy pořádně „odvázaly“.

Čtvrteční první máj na Chrudimsku měl různou podobu. Mnozí lidé si vzali dovolenou a odjeli na prodloužený víkend. Dvě mateřské školy v Chrudimi byly včera zavřené, rodiče tento krok schválili a hlasovala o něm i rada města.

Oslavy Majálesu budou dál pokračovat v tomto týdnu. Na chrudimském Resslově náměstí začnou v pondělí v 16.15 hodin poté, co sem dojde průvod masek ze Žižkova náměstí. Studenti postaví májku, návštěvníci se mohou těšit na barmanskou show a různé legrácky, například „májové oddávání“, kterého se chopí místostarosta města Roman Málek. „Do pondělí je stále možné se přihlásit do soutěže na volbu Miss a Missáka Majálesu. Musí to být ale studenti chrudimských středních škol,“ říká Málek.