„Byla jsem velmi dojatá, když jsem viděla moje holky ve svatebním,“ přiznala ředitelka chrudimské Mateřské školy Svatopluka Čecha Iva Malinová poté, co se členky jejího pěveckého sboru Klíčenky proměnily v manekýnky.

Inspirace ke zkrášlení byla při akci v Muzeu bohatá, zajímavé byly ukázky práce kosmetiček a vizážistů, na své si přišli milovníci květin.

Pro děti byl připraven hrací koutek a napínavá dražba podvazků, svatebních kytic a parfémů přinesla tolik potřebné peníze na Konto Míša.

Finance, které postupně přibývají, poslouží k nákupu speciálního přístroje k procvičování končetin malého Míši Teresky, který dochází do speciální třídy MŠ Svatopluka Čecha.

Právě po něm je účet založený oblastním spolkem Českého červeného kříže pojmenován.

Přístroj stojí sedmdesát tisíc korun, takže se sbírka pomalu blíží ke svému cíli.

„Přístroj, který zakoupíme, bude sloužit nejen Míšovi, ale i ostatním dětem z naší speciální třídy. Pokud se na kontě shromáždí víc peněz, nakoupíme za ně další kompenzační pomůcky,“ vysvětluje ředitelka školky Iva Malinová.

Na konto Míša by měla přijít část finančního výtěžku ze Zaječic, kde se v sobotu konala velká akce s názvem Děti dětem.

Její pořadatelé uspořádali oslavu Dne dětí, ale zároveň připomněli 15 let od založení kulturního domu v obci a 15 let existence výtvarné soutěže žáků mateřských a základních škol.