S oběma církvemi vedení obce dobře spolupracuje. „Snažíme se společně o udržení důstojného prostředí,“ říká starosta Krouny Pavel Ondra. O nadcházejícím víkendu se koná tradiční pouť a jako vždy bude její součástí slavnostní koncert v evangelickém kostele. S výběrem skladeb světových mistrů se v neděli od 14 hodin představí varhanista Petr Hostinský a houslista Jiří Kuchválek.

Aby bylo kulturní vyžití v církevních stáncích v obci spravedlivé, adventní koncert se opět jako již tradičně bude konat v katolickém kostele. Každoročně se v Krouně konají ekumenické bohoslužby, a to o Vánocích a Velikonocích.

Římskokatolický kostel v Krouně se v písemných zdrojích připomíná již v roce 1350, kdy pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic postupoval litomyšlskému biskupství čtyři děkanáty. Mezi farnostmi vysokomýtského děkanátu zmiňoval i Krounu.

Základní kámen k evangelickému kostelu byl slavnostně položen v červenci roku 1874. Plán k jeho výstavbě vypracoval František Schmoranz ze Slatiňan. O čtyři roky později byla pseudogotická stavba dokončena. Kostel je 36 metrů dlouhý, dvacet metrů široký a osmnáct metrů vysoký. Jeho věž se tyčí do výšky 52 metrů.