Koncert známé populární dechové kapely ze Skutče
KONCERT ŠEUCOVSKÉ MUZIKY
Tradiční účastník Košumberského léta. Na pořadu skladby známých českých a moravských autorů.
Kapelu řídí: Josef Skala Zpívají: Kája Vichrová, Lenka Čejková, Viktor Kincl a Hynek Lukáš
neděle 1. července 2007 v 15 hodin
nádvoří hradu Košumberk

Rytířská klání na hradě
FORTIS – skupina historického šermu
Čtyři dny plné šermířů, kejklířů, kramářů a jiných na hradě. Zbrojnice, Vikingové, mořští vlci, kejklířská vystoupení, dobové tance atd. čtvrtek 5. až neděle 8. července 2007nádvoří hradu Košumberk

Loutkový divadelní soubor JULIE a spol. Praha uvádí úpravu známé pohádky Jana Wericha
F I M F Á R U M
Úprava a režie: Jiří Šilhán
Loutkový soubor JULIE a spol. je tradičním účastníkem Kulturních lét na Košumberku a patří mezi jeho zakladatele. Inscenace známých pohádek jsou vždy velice pečlivě propracovány v herecké, loutkoherecké a zejména pak hudební složce. Nepostrádají nápad a vtip. Zcela ne zanedbatelné je pak osobité zpracování loutek a celá scénografie inscenací. Členové souboru při svých představeních vždy velice zdařile zaujmou jak dětského, tak i dospělého diváka.
sobota 14. července 2007 v 15 a ve 21 h.
nádvoří hradu Košumberk

Koncert rockové hudby
KOŠUMBERSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL
Blvd, L.B.P. /Markéta Poulíčková Učinkují kapely: Reskata, Checkpoint, Banana Split and the Moralists, NIL, Sunset a band/
sobota 21. července 2007 od 17,30 hodin
nádvoří hradu Košumberk

Divadelní soubor J. K. Tyla Meziměstí uvádí komedii
Robina Hawdona
ÚŽASNÁ SVATBA
Úprava a režie: Irena Kozáková
DS J.K.Tyla Meziměstí není na Košumberku poprvé. V roce 2005 se představil s komedií Tři v tom. Na letošním Košumberském létě představují úspěšnou Úžasnou svatbu, kterou si zahrají na letošní národní přehlídce Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou. O čem Úžasná svatba je? O tom jak se po prohýřené předsvatební noci ženich vzbudí v hotelovém pokoji a nemá ponětí, jak se v něm ocitnul a už vůbec netuší, kdo je ta dívka, která leží vedle něho.
sobota 28.července 2007 ve 21.15 hodin nádvoří hradu Košumberk

Ořechovské divadlo Ořechov u Brna uvádí známou vpravdě lidovou komedii Jiřího Voskovce a Jana Wericha s hudbou Jaroslava Ježka
NEBE NA ZEMI
Režie: Vlastimil Peška
Komedie Nebe na zemi měla premiéru v Ořechově u Brna na konci listopadu 2005. Byla nastudována na oslavu stých narozenin slavných českých herců, klaunů slova, dramatiků, scénáristů, textařů a spisovatelů pánů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. K těm se samozřejmě řadí i neodmyslitelný hudební skladatel Jaroslav Ježek. Je to titul, který nepatří k tvůrčím vrcholům dvojice V+W, ale zato se řadí mezi tituly divácky nejoblíbenější. Ořechovské divadlo touto svou inscenací ukáže, že jednoduchá zápletka o chlípném Jupiterovi z bájného Olympu a dvou vykutálených šizuňcích dokáže pobavit diváky i po více než sedmdesáti letech od svého prvého uvedení.
sobota 4. srpna 2007 ve 20,30 hodin
nádvoří hradu Košumberk

Divadelní soubor ČERNÍ ŠVIHÁCI Kostelec nad Orlicíí
uvádí komedii Josefa Tejkla
CECHY KRÁSNÉ, CECHY MÉ
Režie: Josef Tejkl
Divadelní soubor Černí šviháci je vyspělým souborem a je častým účastníkem Jiráskova Hronova. Principál, „dvorní“ autor, režisér a občasný herec souboru Josef Tejkl má k Luži i osobní vztah, protože na zdejší ZŠ začínal jako kantor.
sobota 11. srpna 2007 ve 20.30 hodin
nádvoří hradu Košumberk

Poslechový i taneční koncert
LETNÍ COUNTRY VEČER
Hraje: country kapela BOLASO Luže
Poslechový i taneční večer v překrásném, romantickém prostředí nádvoří hradu Košumberk jistě přinese příjemné zážitky z tohoto srpnového večera a noci.
sobota 18. srpna 2007 ve 20 hodin
nádvoří hradu Košumberk

První městské slavnosti
DEN MĚSTA LUŽE
Slavnost první u příležitosti vrácení „města“. Pestrý program bude upřesněn na samostatném plakátu.
sobota 25. srpna 2007
nádvoří hradu Košumberk

Koncert populárního dětského pěveckého sboru ZUŠ Luže
KONCERT PĚVECKÉHO SBORU
K A N T I L É N A
Sbormistr: Dana Pražáková
Pěvecký sbor KANTILÉNA vznikl na ZUŠ v Luži v září 2001. Sbor pravidelně pořádá řadu koncertů a vystoupení v Luži a nejbližším okolí. K nejvýznamnějším se řadí Benefiční koncert pro zaplavenou ZUŠ v Berouně /2002/, vystoupení pro učitele z celé Evropy na mezinárodní konferenci v pražském Karolinu/2004/ dále vystoupení na Dnech Pardubického kraje na Košumberku a Kunětické hoře /2003, 2004/ a koncert na zámku v Litomyšli se sborem z Holandska. Sbor uskutečnil dvě koncertní cesty do holandského Rodenu /2004 a 2005/, dvě do Itálie, Chorvatska a Paříže. V letošním červnu /10.6./ Kantiléna zastupovala Pardubický kraj na prvním nesoutěžním festivalu „Světlo za Lidice“ v Lidicích.
Sbor je stálým úspěšným účastníkem celé řady soutěží a festivalů, kde dosahuje předních umístění.
Sbor je činný i edičně, dosud vydal tyto CD:
2002 - „Haleluja“ společně se sborem Cantus z Přerova, 2003 – „Svítáníčka“, 2005 – „Aká si mi krásna“, 2006 – „Zazpívej, slavíčku“
sobota 1. září 2007 v 18 hodin
nádvoří hradu Košumberk

Pořadatel si vyhrazuje právo na zrušení pořadu v případě nepříznivého počasí.