Pozvánky

Chrudim: Výstava drobného zvířectva
V areálu zdejší zemědělské školy se ve dnech 10. a 11. října uskuteční výstava drobného zvířectva králíků, drůbeže a holubů. V pátek je pro veřejnost otevřeno od 13 do 17 hodin, v sobotu od osmi do 15 hodin.

Slatiňany: Den pro Afriku
Středisko Junáka Slatiňany vás srdečně zve na 1. ročník benefiční akce s názvem Den pro Afriku, pořádané v rámci celostátní sbírky Postavme školu v Africe. Na co jsou peníze potřeba? Etiopie je jednou z nejchudších zemí světa a polovina jejích obyvatel je negramotná. Budováním škol a vzděláváním místních učitelů se snaží lidem pomoci dostat se ze začarovaného kruhu chudoby. Akce je každoročně vyhlašovaná nadací Člověk v tísni a bude se konat v sobotu 11. října od 14:00 hodin v areálu Základní umělecké školy ve Slatiňanech. V první části akce jsou pro děti připraveny africké dílničky, tajemný kouzelník, divadelní představení, skákací hrad a mnoho dalšího. Druhá část je věnována větším návštěvníkům. Pro ně jsou připraveny benefiční koncerty kapel Goji, Krabice Revival Band, Headbangers a All Regrets. Přijďte se pobavit a podpořit dobrou věc! Vstup zdarma, občerstvení zajištěno.

Slatiňany: Prohlídka zámku s Lenkou Gotthardovou
Fascinuje vás svět koní a považujete se za příznivce těchto ušlechtilých tvorů? Pak si nenechte ujít prohlídku jedinečné hipologické sbírky slatiňanského zámku v doprovodu fundované lektorky Lenky Gotthardové v sobotu 11. října od 11 hodin. Lenka Gotthardová koním zasvětila prakticky celý život. Dozvíte se řadu zajímavostí nejen o dnešním využití koní, ale také o jejich nezastupitelné roli v dobách dávno minulých. Při prohlídce nebude opomenuta ani slavná Velká pardubická, jejíž 124. ročník se poběží následujícího dne.

Big band Chrudim zve
Svůj tradiční koncert připravuje Big band Chrudim v úterý 25. listopadu v Divadle Karla Pippicha. Na programu budou opět převážně swingové melodie v podání stálých zpěváků orchestru. O vyvrcholení pořadu se postará zpěvačka Dasha, známá z televizní taneční soutěže Star Dance. Ta si s Big bandem zazpívá jak jazzové, tak populární písně. Všichni příznivci hudby jsou na tento koncert srdečně zváni.

Slatiňany: 120. Laskavý večer
Podzimně laděný večer s trampskou kapelou PF kvintet za řízení Ivana Jankůje s nenechte ujít ve čtvrtek 9. října od 19 hodin ve Společenském domě. Své básně bude recitovat Jan Kratochvíl společně s Janou Lidermanovou. Předprodej vstupenek v Infocentru Slatiňany (počet míst je omezen!)

Tomáš Klus vystoupí v sobotu v Chrudimi
Po loňském úspěšném koncertu skupin Tři sestry & Wohnout se chrudimská sportovní hala 11. října opět promění na halu koncertní. Na pódiu se tentokrát představí držitel několika hudebních cen, včetně zlatého slavíka a titulu zpěvák roku udíleného hudební akademií, Tomáš Klus. V rámci turné Proměnamě, jehož poslední koncert ve východních Čechách proběhne v Chrudimi, se návštěvníci mohou těšit nejen na písně z novinkového alba, po němž je tour pojmenovaná, ale i na výběr písní z alb starších včetně největších hitů jako je Nina nebo Pánubohudooken. Tomáš Klus je pokračovatelem české písničkářské tradice a mnohými je označován za novodobého Karla Kryla. Jeho hudbu nelze zaškatulkovat do jednoho žánru, v jeho písních lze nalézt jak duchovní a inspirativní sílu, ale i jeho osobní pohled na současné dění ve společnosti. Kromě skládání písní a textů se Tomáš věnuje také herectví a v současné době ho lze spatřit v nové pohádce Tři Bratři. Vstupenky na koncert jsou k dostání v předprodejní síti www.ticketpro.cz nebo v kamenných předprodejních místech v restauraci Kateřina Chrudim, hostinci U Sladovny Chrudim a v pardubické hospodě Na Rychtě. Hala bude otevřena od 18:30 hodin, začátek vystoupení je plánován na 20 hodin.

Z programu regionálních kin

Kino Hlinsko

09.10. 19.00 Láska na kari

Kino Mír H. Městec

08.10.

17:00 Magický hlas rebelky (Bio seniorů)

19:30 Úsvit planety opic (3D)

10.10.

17:30 7 trpaslíků (3D)

19:30 Andělé všedního dne

11.10.

15:30 Dům kouzel

17:30 7 trpaslíků

19:30 Andělé všedního dne

Městské kino Chrudim

09.10.

20:00 FK Lore

10.10.

17:00 Pošťák Pat

19:30 Století Miroslava Zikmunda

11.10.

17:00 Pošťák Pat

19:30 Lepší teď než nikdy

12.10.

17:00 Fakjů pane učiteli

19:30 Láska na kari