Například dnes se mohou diváci těšit na oceňovaný český snímek Díra u Hanušovic a zítra je na programu životopisný film Fotograf. V sobotu pak Bioleťák uvede populární rodinnou americkou komedii Medvídek Paddington. Úterky budou celé prázdniny patřit dokumentům z dílny festivalu o lidských právech Jeden svět. Jako první byl 7. července na programu estonský titul Prachy v prachu.

Kromě úterních dokumentů, na něž je vstup volný, činí vstupné na každé představení 100 korun, pokud není uvedeno jinak. Promítá se vždy od 21.30 hodin, v srpnu pak o půl hodiny dříve. Projekce odpadají pouze v případě nepříznivého počasí. V areálu nechybí stánek s občerstvením.

„Chrudimské letní kino letos promítá v novém, digitalizovaném hávu a s lepším zvukem. Nová technologie vedle vyššího komfortu pro návštěvníky umožní i pestřejší nabídku filmů," uvedl producent Bioleťáku Jan Axmann. Dodal, že odepisovaný areál v centru města láká stále větší množství příznivců. V loňské sezoně průměrný počet diváků na představení už dosáhl čísla 58.

Chrudimské letní kino, které s nachází v Lázeňské ulici za Regionálním muzeem, je v rámci celého kraje naprosto jedinečné svým umístěním a velikostí. Jeho obnovu si vzalo za svůj cíl občanské sdružení MaChr za Chrudim malebnou. Už od roku 2012 se život do areálu vrací koncerty či blešími trhy, filmové projekce zde byly obnoveny před dvěma roky. Veškeré zisky z akcí jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí.