Výlet na zříceninu hradu Lichnice v sobotu 21. července se líbil dospělým i dětem. Stejně jako při jiných obdobných akcích se ale ukázalo, že parkování aut v úzkých podhradských uličkách je narůstajícím problémem.

V obrovském vedru si výlet na Lichnici nechaly ujít stovky návštěvníků. Třemošnické Občanské sdružení Lichnice třetí ročník akce dobře zorganizovalo, ale lidé se pozastavovali nad poměrně malým počtem prezentovaných řemeslných výrobců a prodejců.

„Pořadatel do mikrofonu říkal, že se nad Jindřichovým Hradcem v pátek přehnalo tornádo, a proto polovina stánků nepřijela. Nevím, jestli je to pravda, ale každopádně bylo původně avizované vstupné sníženo ze sedmdesáti na padesát korun,“ říká návštěvnice Petra Svatošová, která přijela z Chrudimě na Lichnici společně se svým manželem a dcerami.

I když nebyla nabídka lidových řemeslníků bohatá stejně, jako při minulých ročnících, lidé se dobře bavili. Ženy nakupovaly šperky, vyšívané látky nebo keramiku, muži obdivovali boje středověkých rytířů. Výlet na zříceninu si užily hlavně děti. Pro ně organizátoři připravili mnoho soutěží a her, ale i zajímavé ukázky řemesel. Například ruční výroba mincí byla na Lichnici velkým hitem.

Členové Občanského sdružení Lichnice se na nádvoří zříceniny pohybovali vhistorických kostýmech, stejně jako jejich hosté. Návštěvníky upoutala šermářská vystoupení skupiny Mordýři zMladé Boleslavi, protože její členové nešetřili vtipem při svých scénkách a ovládali zbraně na výtečnou. Dětem dokonce půjčili rytířskou výzbroj, což se setkalo svelkým štěstím vnadšených očích kluků a holčiček. Malí odvážlivci se vydali i do strašidelného sklepení. Ti, které tma osvícená jen pár svíčkami nelákala, se rádi podívali na loutkové divadlo.