„K dispozici je posledních cca 50 míst v zadních řadách a na přístavcích. Díky dostatečnému sklonu hlediště je výborně vidět ze všech míst, srdečně tedy zveme všechny, kteří se dosud pro návštěvu Louskáčka nerozhodli,“ říká k představení Severočeského divadla opery a baletu Lenka Balounová z MěÚ Skuteč.

Balet, který měl premiéru v roce 1892, vznikl podle povídky E. T. A. Hoffmanna Louskáček a myší král. Za více než sto let od své původní premiéry prošel mnoha proměnami, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků neustále vzrůstá. Je to příběh sirotka (malé Klárky), v jejímž snu ožívají všechny hračky a probouzí se k nočnímu životu svět myší a jejich král. Ti bojují proti oživlým vojáčkům vedených Louskáčkem – obraz boje dobra se zlem. Louskáček se promění v krásného prince, který Klárku pozve do svého království. Celým příběhem se prolínají překrásné melodie Čajkovského hudby.

Vzhledem k víkendové předpovědi počasí, která hlásí na neděli vytrvalý déšť, mohla by být návštěva pohádkového baletu ve Skutči pro celou rodinu výborným tipem. Představení začíná v 16 hodin v tamním kulturním klubu.

(bal)