Na začátku března budeme otevírat první z nových sezónních výstav věnovanou postavičce Malého pána ze stejnojmenného filmu Františka Skály. A protože bude výstava interaktivní, budou se návštěvníci moci, stejně jako Malý pán ve filmu, vydat přes různé překážky na cestu za dobrodružstvím při hledání toho, co co jim v životě schází.

Na Světový den loutkového divadla, který připadá na 21. března, pak chystáme slavnostní otevření zrekonstruovaných teras za blokem muzejních domů. Na nich pak bude v průběhu letní sezóny probíhat zajímavý program plný loutkových představení, projekcí a koncertů.

V září pak otevřeme dvě další výstavy, které veřejnosti představí patrně nejvýznamnější muzejní akvizici za poslední roky, loutku Tanečnice pocházející z pařížského loutkového divadla Nabots, jejíž autorství je připisováno významnému francouzskému impresionistickému malíři Edgaru Degasovi. Vedle Tanečnice samotné si návštěvníci prohlédnou i výstavu věnovanou náročnému procesu restaurování tak cenného exponátu a na vlastní kůži si práci restaurátorů budou moci vyzkoušet.

Samozřejmě v naší nabídce nebudou chybět oblíbené akce jako Duchůplné muzeum, Velikonoce nebo Muzejní noc. Přejeme tedy všem našim návštěvníkům úspěšné vykročení do nového roku a těšíme se na brzkou shledanou při dalších výletech do magického světa loutek.

Břetislav Oliva, MLK Chrudim