Připomeňte si v galerii snímky z poslední návštěvy Lucie Bílé v Chrudimi.

„Lucie Bílá od začátku chtěla, aby se na vánočním albu podílel chlapecký sbor Boni pueri. Na kontě mají totiž více než čtyři stovky společných koncertů, jsou výborně sehraní a vánočním písním dodávají společně s kapelou Petra Maláska jedinečnou sváteční atmosféru, které nemá žádné jiné vánoční album,“ avizuje manažer Lucie Bílé Jiří Kouble.

Téměř vyprodáno

Zájem o lístky na koncerty ve východních Čechách v posledních dnech velmi stoupá. Kostely v Lanškrouně a Chrudimi už jsou beznadějně vyprodané. Organizátoři ještě uvolnili do prodeje několik lístků na stání, aby uspokojili zvýšenou poptávku po koncertě. V Hradci Králové a v Rychnově by měly být ještě lístky k sezení, ale v posledních hodinách doslova mizí po desítkách.

„Koncerty v kostele jsou náročné na zvučení, a proto spolupracujeme s těmi nejlepšími zvukaři z celé republiky, kteří ze sváteční atmosféry vánočních koled se souborem dokážou vytěžit maximum,“ dodává ke koncertům Jiří Kouble. Na koncertu zazní nejznámější vánoční písně jako Tichá noc, Rolničky, ale i náročnější Schubertovo zpracování písně Ave Maria.

První předvánoční koncert proběhl 11. listopadu v teplickém kostele svatého Jana Křtitele, který byl beznadějně vyprodaný už několik týdnů předem, stejně jako navazující koncerty v Mělníku a v Liberci.

(zd)