Novou sezónu odstartuje se začátkem školního roku akce „Za školou s Hurvínkem", v rámci které u nás v neděli 4. září vystoupí herci Divadla Spejbla a Hurvínka, kteří u nás pohostinsky uvedou tři kratší představení, která doplní tvořivé aktivity v muzeu a vyhlášení soutěže „Vezměte s sebou Hurvínka na dovolenou".

Příští týden, v sobotu 10. září, se pak naše muzeum připojuje ke Dni otevřených dveří památek, kdy se návštěvníci budou moci podívat do jinak běžně nepřístupných prostor Mydlářovského domu jako jsou severní arkády nebo právě se opravující terasy. Poprázdninová kulturní nabídka MLK pak vyvrcholí 1. října pravidelnou oslavou Dne seniorů, tentokrát v Hurvínkovském duchu, neboť tento čerstvý devadesátník je vlastně takovým prototypem aktivního seniora.

K vidění budou archivní filmy s populární dvojící S+H a s besedou a vystoupením k nám, doufejme, přijede pan Bohuslav Šulc, který loutku Hurvínka vodil více jak 40 let a je dnes jediným přímým pamětníkem Spejblových a Hurvínkových eskapád za Josefa Skupy. Břetislav Oliva